نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadm09 نمایش پست ها
سلامـــــــــــــــــــــ ــــــــــم
بلخره با راهنمایی های شما تونستم ازشون تخم بگیرم
فقط یه سوال دوباره برام پیش اومد
من شنیدم بلدرچین کرچ نمیشه( کرچ شدن توی بلدرچینا به ندرت دیده میشه ) و باید تخم هاشونو توی دستگاه جوجه کرد
من امکان خرید دستگاه رو ندارم، اگر میتونید در مورد اینکه بلدرچینامو چیکار کنم تا کرچ بشن و جوجه بیارن راهنمایی کنید ممنون میشم. اگر هم بلدید که چه جوری میشه دستگاه شو ساخت ممنون میشم بگید البته ترجیح میدم که در مورد اولیش کمکم کنید
البته یه چیز دیگه من فکر میکنم تخم هاشون احتمالا نطفه دار باشه چدن همش پرنده ی نر رد میبینم که هی جفت گیری میکنه
راهی برای اثبات نطفه دار بودن یا نبودن تخمشون بلدید؟

سلام دوست عزيز شما ميتونيد تخمهاي بلدرچيناتونو هر سه روز يكبار بزاي مراكز هچري ببريد و اونا در ازاي يه پول ناچيز جوجه بهتون تحويل ميدن يا اين كه ميتونيد كسي رو پيدا كنيد كه دستگاه داشه باشه و براتون اينكارو انجام بده و به نظر من اگر بخوايد پرنده ي حمال بگيريد به صرفه نيست چون هزينهي خوراك اون رو هم بايد بديد و هم اينكه تو تعداد محدوديت داريد براي تشخيص نتفه دار بودن تخمها هم ميتونيد تو يه اتاق تاري با تابوندن يه نور قوي و متمركز به تخمهاها نتفه دار بودن يا نبودنشون رو تشخيص بديد به اين صورت كه نطفه به صورت يك سايه تو مركز تخم قابل رويت هست البته اين روش رو مو من براي تخم مرغ امتحان كردم نميدونم تو بلدرچين جوابگو باشه يا نه حالا امتحان كنيد ضرري نداره
موفق باشيد