آزمایشی برای بررسی حساست باکتری های اکواریوم با سیپروفلوکساسین
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

Threaded View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

آزمایشی برای بررسی حساست باکتری های اکواریوم با سیپروفلوکساسین

سلام بچه ها

ما توی ازمایشگاه یه محیط هایی داریم که بهشون میگیم محیط عمومی یعنی بیشتر باکتری ها روشون رشد میکنن.

از طرفی وقتی یه باکتری روی این محیط ها رشد میکنه و میفهمیم توی اون نمونه ای که روی این محیط کشت دادیم باکتری بوده اون کلنی باکتری رو برمیداریم یه مقدارش رو و

میبریم روی یک محیط دیگه و یه دیسک های کاغذی کوچیکی داریم که به یک انتی بیوتیک خاص اغشته هستن و اون دیسک رو میذاریم روی محیطی که باکتری رو گذاشتیم روش و

بعد از 24 ساعت معلوم میشه که اون باکتری به اون انتی بیوتیک حساسه یا نه و اگه باکتری در نزدیکی اون دیسک رشد نکنه میفهمیم که حساسه باکتری به اون انتی بیوتیک و

هرچی باکتری ها دورتر بشن معلوم میشه که حساس ترن.

خب حالا واسه من دیسک سیپروفلوکساسین اوردن و می خوام یه سری از باکتری هایی رو که توی تانک هستن رو کشت بدم و بعدش حساسیتشون رو نسبت به این سیپرو

فلوکساسین بسنجم.

اینجوری میخوام کار کنم....

اول یه مقدار از اب تانک رو برمیدارم و با سواپ ( شبیه گوش پاک کن ) میکشم روی فیلتر و جاهایی که بیشتر باکتری هستش و داخل همون نمونه اب حل میکنم.بعد نمونه رو میبرم

روی محیط عمومی ببینم چی میشه رشد میکنه یا نه اگه رشد نکرد باز ما یه محیط هایی داریم بهش میگن آب پپتون ( اب گوشتیه واسه باکتری های ضعیف که بخورن و قوی بشن

تا بتونن رشد کنن ) میبرم روی این محیط اب پپتون و بعد که تونستم باکتری رو رشد بدم میبرم روی محیطی که حساسیت به انتی بیوتیک رو چک میکنن.

خیلی دلم میخواد حساسیت باکتری های مختلف رو نسیت به این دیسک چک کنم ولی منبع باکتری در دسترس ندارم.

با این تست میتونیم بفهمیم وقتی سیپروفلوکساسین رو توی تانک اصلی میزنیم چقد روی بامتری های معمولی تانک تاثیر داره.

خب گفتم ازمایش رو به صورت کلی بگم تا دوستان اگه نکته ای برای هدف دار تر شدن ازمایش به نطرشون میاد بگن و کمک کنن.

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

کلمات کلیدی این موضوع