⭕️✅⭕️ ماهیگیری از روی سخره ها

☜صفحه سوم

دوست عریزمان گفته واقعا نمیدونم چه ماهی به قلابش میزنه اگه بشه از اول انتخاب کرد که یه ماهیگیر دنبال چه ماهی اینجوری فکر میکنم لذتش بیشتره ؟

جواب این نوشته این می باشد که لذن ماهیگیری ورزشی و هنر ماهیگیری ورزشی در این می باشد که شما با استفاده از طعمه مصنوعی خاص ماهی هدف خود را مشخص می کنید مثلا من با طعمه جیگ 6 پر 90% شانص صید ماهی جاش را دارم و 10% ماهی هامور و در سیستم تور لینگ با استفاده از طعمه ماکرل آبی شما فقط شانص صید ماهی شیر یا باراکودا را دارید.

صید ماهی هامور با طعمه مصنوعی طعمه خواص خود را دارد که ماهی های دیگر علاقه ای به حمله به ان را ندارند. و ماهیگیران در دور لوله های آب در مرکز دریا که از سکوهای نفتی به دورن آب رفته دنبال ماهی هامور بزرگ می کردند یا به دور کشتی های در عماق آب.

شما زمانی در ماهیگیری نمی دانید که چه نژاد ماهی را صید می کنید که دلیل بر استفاده از طعمه های عمومی می باشد طعمه های عمومی مانند (ماهی مرکب ، میگو ، ماهی) در دریا ماهی های فراوانی و جود دارن مثل ماهی قزل الا فقط به طعمه های متحرک حمله می کنند مثل ماهی شیر یکی از درنده ترین ماهی های دریا مثلا ماهی باراکودا بیشتر به طعمه ماهی حمله می کند و به ندرت به ماهی مرکب و میگو حمله می کند در دریا هرچه کیفیت طعمه ماهیگیری بهتر وتازه تر باشد شانص صید ماهی بهتر هم مهیا می شود با استفاده از طعمه های گندیده و فاسد شانص صید ماهی گربه ماهی یا گلو هم زیاد می شود.

آب و دما و روشنای هوا هم در ماهیگیری دریایی تاثیر فراوانی دارد به دلیل گرما زیاد بیشتر ماهیگیران تاریگی هوا را به روشنایی دریا ترجیح می دهدن البته با طعمه های بودار و طبیعی و بیشتر ماهیگیرانی که با طعمه مصنوعی کار می کنند روشنایی روز را برای ماهیگیری در دریا استفاده می کنند.

☜متاستفانه اسم نگارنده مشخص نیست و جا داره از تجاربی که در خدمت دوستان قرار دادند تشکر و قدردانی کنم.