گرمایش سالن در مناطق بدون گاز - صفحه 5
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 29 تا 35 , از مجموع 47
  1. بالای صفحه | پست شماره : 29

کاربر پیشکسوت
    نام
    teruy
    شغل
    منابع انسانی و گزینش
    محل اقامت
    همه جای ایران سرای من است
    شماره عضویت
    2
    میانگین ارسال
    0.15
    پسند داده
    1,084
    پسند گرفته
    2,553
    امتیاز کاربری
    4438

پاسخ : گرمایش سالن در مناطق بدون گاز

نقل قول نوشته اصلی توسط NasHer نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوست عزیز منظورتو از پنل های خورشیدی متوجه نمیشم
    ولی در کل اینطور بگم که هر چیزی که توی دنیا ساخته میشه یا بهتر بگم اختراع میشه کاربردش فقط یک مورد نیست که حالا ما بگیم چون برای این منظور ساخته شده پس طور دیگری نمیشه ازش استفاده کرد
    ژاپنیها بعد از جنگ جهانی دوم هیچی نداشتن یه تیکه چوب رو بهش نخ وصل میکردن به عنوان کفش استفاده میکردن تمام متخصصین خودشون رو هم در خلال جنگ از دست دادن یا بعد از جنگ متفقین و بخصوص آمریکا اونا رو به عنوان اثیر جنگی از ژاپن بردن
    مردم شروع کردن به کپی برداری از روی صنعت کشورهای دیگه و معروف شدن به ژاپنی کپی بردار و کم کم شروع کردن به تغییر دادن و بهینه کردن صنایع تا جایی که آمریکا هر وسیله ای که تولید میکرد و ازش استقبال نمیشد بار کشتی میکرد و میبرد وسط دریا یه مارک ساخت ژاپن روش میزد برمیگردوند و همش فروش میرفت
    اینا رو گفتم برای اینه به اینجا برسم که وظیفه جوانان خلاق و عزیزی مثل شماست که از وسایل موجود استفاده کنید و به اون چیزی که میخواید برسید
    پنل های خورشیدی (البته باید گفت سلولهای خورشیدی) برای تولید برق بکار میرن با استفاده از انرژی خورشید که به نظر من معایبی داره که اولینش اینکه برق تولیدیش dc هست و باید برای تبدیل به برق ac از تجهیزات جانبی دیگری استفاده بشه که هزینه ساخت دستگاه رو خیلی بالا میبره
    و فکر میکنم بزاریمش کنار بهتره
    موفق باشی
    سلام دوست من
    فکر کنم منظورم رو نتونستم برسونم.
    منظور من از پنل های خورشیدی سلول های خورشیدی مولد برق نبود
    بلکه پنل هایی که به کمک نور خورشید آب گرم تولید می کنند بود.
    آین آب گرم رو با استفاده از سیستم لوله کشی مجزا به درون تانک ها هدایت می کنیم تا اب مخازن
    به کمک حرارت آب موجود در لوله ها گرم بشه و از هدر رفت حرارت (به جهت گرم کردن خود سالن و در نتیجه مخازن)جلوگیری به عمل بیاد.
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 30

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

سلام به همه
    دست عزیز در جواب شما هم باید بگم اولا قیمت بالا رو تعریف کنید
    دوما اگر فکر میکنید باید چرخش محرک رو مستقیما به توربین وصل کنید راه اشتباهی رو دارید میرید
    سوما محاسبات دقیق درسته ولی این محاسبات سخت نیست برعکس خیلی هم راحته و توی صنعت جزو محاسبات خیلی ساده به حساب میاد که حتی بعد از خرید و سرهم کردن دستگاهتون میتونه انجام بشه و هزینهای که روی دستتون میگذاره حتی قابل چشم پوشیه
    موفق باشی
    قیمت بالا که فکر نکنم تعریف خاصی بخواد. با توجه به انرژی ارزانی که در اختیار ماست معمولا کسایی طرف این چیزا میرن که پول زیادی دارن و هدفشون بیشتر تجربه جدیده تا مسائل اقتصادی!
    اتفاقا محاسباتش سخته. مثلا وسیله ای مثل توربین بادی کاملا به باد منطقه وابسته س. اینجاست که پای عواملی به میون میاد که تقریبیه و با توجه به اطلاعات ضعیف هواشناسی در کشور ما ریسک حساب میشه.
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,Rezaei,محمدمحسن,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 31

کاربر سایت
    نام
    ناصر هروی
    شغل
    دکوراسیون داخلی
    محل اقامت
    سمنان
    شماره عضویت
    611
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    592
    پسند گرفته
    220
    امتیاز کاربری
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    فکر کنم منظورم رو نتونستم برسونم.
    منظور من از پنل های خورشیدی سلول های خورشیدی مولد برق نبود
    بلکه پنل هایی که به کمک نور خورشید آب گرم تولید می کنند بود.
    آین آب گرم رو با استفاده از سیستم لوله کشی مجزا به درون تانک ها هدایت می کنیم تا اب مخازن
    به کمک حرارت آب موجود در لوله ها گرم بشه و از هدر رفت حرارت (به جهت گرم کردن خود سالن و در نتیجه مخازن)جلوگیری به عمل بیاد.
    آقا محسن سلام
    حالا منظور شمارو از پنل خورشیدی متوجه شدم
    بله فرمایش شما کاملا صحیح است استفاده از پنل خورشیدی یا باید بهتر گفت آبگرمکن خورشیدی محاسن زیادی داره
    اما بزرگترین عیبش هزینه اولیه بالاشه که الان از 1.5به بالا در میاد
    درود

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
    قیمت بالا که فکر نکنم تعریف خاصی بخواد. با توجه به انرژی ارزانی که در اختیار ماست معمولا کسایی طرف این چیزا میرن که پول زیادی دارن و هدفشون بیشتر تجربه جدیده تا مسائل اقتصادی!
    اتفاقا محاسباتش سخته. مثلا وسیله ای مثل توربین بادی کاملا به باد منطقه وابسته س. اینجاست که پای عواملی به میون میاد که تقریبیه و با توجه به اطلاعات ضعیف هواشناسی در کشور ما ریسک حساب میشه.
    آقا حسام عزیز سلام
    اتفاقا قیمت بالا تعریف داره که توی صحبتهای خودتون هم بهش اشاره شده
    بگذارید از اینجا شروع کنم :
    کجای این انرژیی که در اختیار ماست ارزونه (هزینه اولیهش یا هزینه های بعدیش)
    شما توربین بادی رو مثال زدید که بله درسته از این وسیله فقط و فقط در مناطق بادخیز استفاده میشه ولی بازهم محاسباتش سخت نیست چون شما حداقل سرعت باد منطقه رو مبنای محاسبه قرار میدید به این ترتیب میبینید که ریسکی نداره
    ضمنا هدف همه تجربه های جدید اقتصاده
    اگر میتونستی در مورد انرژی خورشید یا آب جاری یا جاذبه زمین یا انرژی نهفته در الکترونهای زمین یا....... هم این منطق رو بکار ببری من دربست حرف شمارو قبول میکردم
    یک نکاه بهتری به پستها بنداز متوجه میشی که من رفتم سراغ ارزانترین روش که اگر به نتیجه برسه از هزینه اولیه دریافت انشعاب برق ارزونتر در میاد
    درود
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,محسن بهزادی

4. بالای صفحه | پست شماره : 32

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

من نمیدونم شما آیا در مورد این مسائل تجربه عملی دارین که اصرار دارین محاسباتش راحته! این حداقل سرعت باد رو میشه بگین از کجا باید پیدا کنیم؟ آمار هواشناسی در این موارد غیر قابل اتکا و به صورت کلی برای 1 منطقه بزرگه.
    بعد اگه دقت کنین این تاپیک رو علی جان راه انداختن و برای کار اقتصادی میخوان. نه ماجراجویی علمی.
    من دنبال انرژی خورشیدی رفتم. هزینه اولیه زیادی داره.در مقایسه با شبکه برق سراسری غیر قابل اعتماده، مخصوصا برای استفاده در فعالیت های تولیدی. تجهیزاتش عمر مفید محدودی داره. به همین دلیله که انرژی های نو در کل دنیا چندان مورد استقبال قرار نگرفتن. تنها چیزی که این نوع انرژی ها رو مقرون به صرفه میکنه در نظر گرفتن هزینه های زیست محیطیشه. چیزی که خیلی از دولت ها بهش توجی ندارن. پس نمیتونیم از کسی که دنبال کار اقتصادی مثل سالن تکثیر و پروش ماهی هست همچین انتظاری داشته باشیم!!
    منظورتون رو هم از جمله انرژی خورشید و ... متوجه نشدم با عرض معذرت.
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,NasHer,علی بختیاری

5. بالای صفحه | پست شماره : 33

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

استفاده از مبدلهای انرژی طبیعی رو به نظر من فقط میشه به عنوان کمک ازش استفاده کرد و باز هم میگم از "نظر من" نقشش به عنوان منبع انرژی اصلی قابل اتکا نیست
    فقط در یکسری طرحهای خاص سالن تکثیر یا مزرعه ( طرح خاص ) میشه از توربیبنهای آبی استفاده کرد

به هر حال هر کس بر اساس تجارب و مطالعاتی که داشته صاحب یک نظر شخصی هست و میتونیم در کنار هم از این اطلاعات استفاده کنیم نه اینکه اگر خلاف تجربیات و نظر ماست کلا نفی کنیم و منتقدش باشیم
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,mahdi3000,NasHer,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 34

کاربر سایت
    نام
    ناصر هروی
    شغل
    دکوراسیون داخلی
    محل اقامت
    سمنان
    شماره عضویت
    611
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    592
    پسند گرفته
    220
    امتیاز کاربری
    418

سلام به همه
    حسام عزیز
    خیلی خیلی ممنونم از گیری که میدی و پیگیری میکنی
    من دقیقا دنبال همین بحث چالشی هستم
    شما دقیقا و کاملا درست میفرمائید استفاده از انرژی خورشید فقط میتونه به عنوان کمک استفاده بشه و تمام ایراداتی که فرمودید + چند تا ایراد دیگه بهش وارده ولی من دنبال انرژی خورشید نیستم
    در مورد باد هم شما میتونید آمار سه سال گذشته سرعت باد منطقه رو از اداره هواشناسی شهرستان خودتون با یک مقدار دوندگی و کاغذ بازی که جزء لاینفک ادارات دولتیه بگیرید و خودتون یه میانگین فصلی از توش در بیارید
    ولی من دنبال انرژی باد هم نیستم هرچند از انرژی خورشید با صرفه تره و اقتصادی تر
    ماجراجویی علمی رو با شما موافقم من برای اینکار سرم درد میکنه ولی اینم بگم من هزینه تمام ماجراجوییهام رو از توی خودش در میارم و درآمد دائم کمی هم ازش در میارم پس تجربه کردم که علم و ماجراجویی علمی خیلی کار اقتصادی هست
    اگر بگم سالانه حدود 30 میلیون تومان خرج ماجراجویی میکنم و همش رو هم از توی خودشون در میارم شاید باور نکنید
    بگذریم
    در حال حاضر منتظر جواب یه نامه از وزارت نیرو هستم که قراره تا پایان بهمن نظر کارشناسی خودشون رو اعلام کنند برای گرفتن این نظر حدود 6 ماه نامه نگاری کردم !!!
    در حالت کلی دنبال ژنراتوری هستم که بعد از اینکه استارت خورد و تولید برق کرد انرژی مورد نیاز خودش رو خودش تامین کنه این به نظر شما اقتصادی نیست؟
    درود
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,hesam,mahdi3000,علی بختیاری

7. بالای صفحه | پست شماره : 35

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

سلام به همه
    حسام عزیز
    خیلی خیلی ممنونم از گیری که میدی و پیگیری میکنی
    من دقیقا دنبال همین بحث چالشی هستم
    شما دقیقا و کاملا درست میفرمائید استفاده از انرژی خورشید فقط میتونه به عنوان کمک استفاده بشه و تمام ایراداتی که فرمودید + چند تا ایراد دیگه بهش وارده ولی من دنبال انرژی خورشید نیستم
    در مورد باد هم شما میتونید آمار سه سال گذشته سرعت باد منطقه رو از اداره هواشناسی شهرستان خودتون با یک مقدار دوندگی و کاغذ بازی که جزء لاینفک ادارات دولتیه بگیرید و خودتون یه میانگین فصلی از توش در بیارید
    ولی من دنبال انرژی باد هم نیستم هرچند از انرژی خورشید با صرفه تره و اقتصادی تر
    ماجراجویی علمی رو با شما موافقم من برای اینکار سرم درد میکنه ولی اینم بگم من هزینه تمام ماجراجوییهام رو از توی خودش در میارم و درآمد دائم کمی هم ازش در میارم پس تجربه کردم که علم و ماجراجویی علمی خیلی کار اقتصادی هست
    اگر بگم سالانه حدود 30 میلیون تومان خرج ماجراجویی میکنم و همش رو هم از توی خودشون در میارم شاید باور نکنید
    بگذریم
    در حال حاضر منتظر جواب یه نامه از وزارت نیرو هستم که قراره تا پایان بهمن نظر کارشناسی خودشون رو اعلام کنند برای گرفتن این نظر حدود 6 ماه نامه نگاری کردم !!!
    در حالت کلی دنبال ژنراتوری هستم که بعد از اینکه استارت خورد و تولید برق کرد انرژی مورد نیاز خودش رو خودش تامین کنه این به نظر شما اقتصادی نیست؟
    درود
    طرح خوبه و بستگی به نوع ژنراتورهای کوپل شده داره
    البته باز هم میشه نیروی کمکی که بدون برق امکان مولد بودن ازش گرفته میشه
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,mahdi3000,NasHer,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع