درخواست مشاوره برای تکثیر فایتر - صفحه 5
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 5 از 17 نخستنخست 12345678910111215 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 29 تا 35 , از مجموع 115
  1. بالای صفحه | پست شماره : 29

کاربر متخصص ماهیان بتا
    نام
    behnam
    شغل
    <*)))<
    محل اقامت
    ahwaz
    شماره عضویت
    670
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    2,024
    پسند گرفته
    793
    امتیاز کاربری
    1425

پاسخ : درخواست مشاوره برای تکثیر فایتر

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    اخه توی توضیحات رضا نوشته که ماده رو میندازه توی این وتوی اکوا شناورش میکنه
    حالا من 2تا سوال دارم:1-اگه اینو میندازه توی اکوا موقعی که میخوایم بعد از ازاد کردن ماده توی اکوا پیش نر اینو برداریم لانه های هوایی نر رو به هم نمیریزه؟ 2-اگه اینو توی تانک نمیزاریم وفایترا رو توی همینجا تکثیر میکنیم چجوری تا قبل از اماده شدن ماده جدا از هم نگهشون میداریم؟
    وکلأ چه مزیتی نسبت به اکوا داره؟

راستی توی فروم همسایه چند وقت پیش یکی از کاربرا گفته بود که نر رو توی یه تانک کوچیک رها میکنه وماده رو میزاره توی یه شیشه مثل همین شیشه سس ها ودرشو با توری میگیره وشیشه رو میزاره توی اکوا اونوقت نر که لانه سازی کرد ماده تخم هاش رو ازاد میکنه وتخم ها از لای توری رد میشه وادامه ماجرا...
    ولی من امتحان نکردم.حالا به نظر شما اینجوری میشه تکثیر کرد؟
    ممنون
    سلام

این شیشه بدلیل فضای کم برای نگهداری فایتر زیاد مناسب نیست و بهتره که مخزن شیشه ای ساخته بشه اما برای مواقع تکثیر بهترین گزینه جهت قرار دادن ماده در مخزن تکثیره به این صورت که ماده با همین شیشه در کنار لانه حبابی قرار میگیره و بعد از ساخت و تکمیل لانه حبابی بدون ایجاد استرس ماده رها میشه.
    --------------------------
    در مورد نظرکاربر در فروم همسایه یکی از روش های کاملا عجیبه که شنیدم و میشه گذاشت به حساب تمام نظرات و روش های من درآوردی که همیشه در خصوص ماهیان زینتی زیاد داده میشه. ماهی ماده تنها با وجود نر تخمریزی میکنه و مواقعی هم که پیش میاد ماده بدون نر تخمریزی کنه شرایط با این شرایطی که کاربر گفتند فرق داره نمونش موردی که توی تاپیک عکس فایترها گذاشتم که در همون شرایط هم به ماده آسیب زیادی میرسه.
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,علی بختیاری

سعی نکن متفــاوت باشی
    فقط خــوب باش
    این روزها خوب بودن به اندازه کافی متفــاوت است

2. بالای صفحه | پست شماره : 30

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635

نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلاماین شیشه بدلیل فضای کم برای نگهداری فایتر زیاد مناسب نیست و بهتره که مخزن شیشه ای ساخته بشه اما برای مواقع تکثیر بهترین گزینه جهت قرار دادن ماده در مخزن تکثیره به این صورت که ماده با همین شیشه در کنار لانه حبابی قرار میگیره و بعد از ساخت و تکمیل لانه حبابی بدون ایجاد استرس ماده رها میشه.--------------------------در مورد نظرکاربر در فروم همسایه یکی از روش های کاملا عجیبه که شنیدم و میشه گذاشت به حساب تمام نظرات و روش های من درآوردی که همیشه در خصوص ماهیان زینتی زیاد داده میشه. ماهی ماده تنها با وجود نر تخمریزی میکنه و مواقعی هم که پیش میاد ماده بدون نر تخمریزی کنه شرایط با این شرایطی که کاربر گفتند فرق داره نمونش موردی که توی تاپیک عکس فایترها گذاشتم که در همون شرایط هم به ماده آسیب زیادی میرسه.
    سلام دوست عزیز من بر عکس حرف شما معتقدم که این ظرفها اتفاقا برای رشد دم وباله های فایتر مناسب هست شما اگر فایتر رو توظرف بزرگ بندازید شاهد کوتاه شدن باله های بلند. اون خواهید شد فایتر بر عکس دیگر آبزیان به آب زیادی نیاز ندارد.
    2 کاربر پسندیده اند: b.pakray,علی بختیاری
    نفس های آخر :
    اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم .
    من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ، کافي است دکمه پيراهن پريروزم را باز کني تا پاره پاره هاي عريان عصر هزار پروانه را به سوگ بنشيني.
    خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
    غمگین و تنها ...
    از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
    و آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
    که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
    که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

اهدای عضو اهدای زندگی
    -------------------------------------

<< بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد

3. بالای صفحه | پست شماره : 31

کاربر متخصص ماهیان بتا
    نام
    behnam
    شغل
    <*)))<
    محل اقامت
    ahwaz
    شماره عضویت
    670
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    2,024
    پسند گرفته
    793
    امتیاز کاربری
    1425

نقل قول نوشته اصلی توسط eminem6 نمایش پست ها
    دمای اب و سطح اب برای جفتگیری چقدر باشه خوبه و اینکه نر چند وقت بمونه با بچه ها خوبه ممنون
    بهترین دما برای تکثیر و هچ شدن تخمها 30 درجه | سطح آب بستگی به ارتفاع تکتون داره. معمولا بین 15 تا 20 | نر بعد از روز سوم و شنای آزاد جدا کنید.

سلام بچه ها بده تخم ریزی چند روز طول میکشه بچه ها به دنیا بیان؟؟

در صورت سرحال و آماده بودن نر و مناسب بودن شرایط آب و دما 24 ساعت بعد از تخمریزی تخمها هچ خواهند شد.

سلام بچه ها اقا من یه فایتر تایلند ی نر دارم از همین نژاد Rose tail که تو عکس هست که با ماده جفت انداختم ماده هم اماده زیر شکم سفید درضمن تویه اکواریوم نرو ول کردم ماده دوروز تو لیوان تو اکواریوم بود نرو ماده برای هم باله باز میکردن هرجفت حباب درست میکردن که مادرو ول کردم تو اکواریوم نر که یه لونه خیلی کامل درست کرد اما نزدیکه 2 هفته که خبری از تخم نیست من شندیم بعضی ماهی ها که از تایلند مالزی میان عقیم هستن احتمال داره ماهی نر عقیم باشه؟؟ چون یکی دیگه هم دارم به
    نژاد Double tail اونم همینجوری بود تازه اون ماد رو هم کشتش حالا اگه کسی کمکی میتونه بکنه ممون میشم

همونطور که دوستان فرمودند دلیل عقیم بودن نمیتونه باشه. این مواردی که ذکر کردید تنها نشونه آماده نبودن ماهی هاتون بود. تقویت و تغذیه قبل و بعد از تخمریزی خیلی مهم و تاثیر گذاره در روند تخمریزی فایترها با توجه به انرژی که از هردو ماهی صرف میشه. کشته شدن ماهی ماده در مورد دومهم به همین دلیل ضعیف و آماده نبودن ماده بود.
    ------------------------------------------

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط ™@я€z نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من بر عکس حرف شما معتقدم که این ظرفها اتفاقا برای رشد دم وباله های فایتر مناسب هست شما اگر فایتر رو توظرف بزرگ بندازید شاهد کوتاه شدن باله های بلند. اون خواهید شد فایتر بر عکس دیگر آبزیان به آب زیادی نیاز ندارد.

سلام.

بنده هم منظورم حجم 10 یا 20 لیتر نبود. این ظرف ها شاید نیم لیتر هم نشن و هرچه فضا کوچیکتر باشه خطر بیماری بیشتره.
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,eminem6,Rezaei,SAEED.GALAXY,علی بختیاری

4. بالای صفحه | پست شماره : 32

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635

نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    بهترین دما برای تکثیر و هچ شدن تخمها 30 درجه | سطح آب بستگی به ارتفاع تکتون داره. معمولا بین 15 تا 20 | نر بعد از روز سوم و شنای آزاد جدا کنید.در صورت سرحال و آماده بودن نر و مناسب بودن شرایط آب و دما 24 ساعت بعد از تخمریزی تخمها هچ خواهند شد.همونطور که دوستان فرمودند دلیل عقیم بودن نمیتونه باشه. این مواردی که ذکر کردید تنها نشونه آماده نبودن ماهی هاتون بود. تقویت و تغذیه قبل و بعد از تخمریزی خیلی مهم و تاثیر گذاره در روند تخمریزی فایترها با توجه به انرژی که از هردو ماهی صرف میشه. کشته شدن ماهی ماده در مورد دومهم به همین دلیل ضعیف و آماده نبودن ماده بود.--------------------------------------------------- ادغام پست ------------سلام.بنده هم منظورم حجم 10 یا 20 لیتر نبود. این ظرف ها شاید نیم لیتر هم نشن و هرچه فضا کوچیکتر باشه خطر بیماری بیشتره.
    بله ممنون اما فایتر هر چقدر جاش بزرگتر بشه از زیبایش کاسته خواهد شد در ضمن در تصاویر فارم ها و یا در طبیعت در همین حدود حجم آب زندگی می کنند دلیل ابتلا بیماری فایتر حجم کم آب نمیباشد بلکه تغذیه نامناسب دمای نامناسب و....می باشد در همین ظرفهای کوچک شما به میزان مناسب غذا دهی نمایید و همینطور هر هفته 90 درصد تعویض آب مناسب داشته باشید خواهید دید چه فایتر زیبا و سرحالی دارید درضمن برای ثابت نگهداشتن پارامتر آب میتونید یک تکه گیاه دم گربه ایی استفاده نمایید.تجربه خودم این بود نگهداری فایتر در ظرفهای بزرگتر موجب کسلی و کاهش زیبایی فایتر خواهد شد
    3 کاربر پسندیده اند: b.pakray,Rezaei,علی بختیاری
    نفس های آخر :
    اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم .
    من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ، کافي است دکمه پيراهن پريروزم را باز کني تا پاره پاره هاي عريان عصر هزار پروانه را به سوگ بنشيني.
    غمگین و تنها ...
    از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.

اهدای عضو اهدای زندگی

<< بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد

5. بالای صفحه | پست شماره : 33

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

بهتره روی حجم آب نگهداری زیاد بحث نشه ، چون هدف اصلی سلامت آب هست که گاهی با افزیش حجم ازش غافل میشیم
    هر قدر سلامت آب بیشتر باشه فاتیر زیباتر و سالمتر خواهد بود
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,b.pakray,rohollajalili,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 34

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

سلام
    من 2 چیزو الان نفهیدم(یعنی چنتا روایت در موردشون بود):
    1-فیتر ماده رو باید کی از نر جدا کرد؟
    2-برای ماده گیاه ومخفیگاه بزاریم که بعد از تخمریزی از حجوم نر در امان باشه یا نه؟

راستی،امادگی نسبی ماده رو فقط از روی شکم ورم کرده میشه تشخیص داد؟

ممنون
    2 کاربر پسندیده اند: b.pakray,somijooon
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 35

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    سلام
    من 2 چیزو الان نفهیدم(یعنی چنتا روایت در موردشون بود):
    1-فیتر ماده رو باید کی از نر جدا کرد؟
    2-برای ماده گیاه ومخفیگاه بزاریم که بعد از تخمریزی از حجوم نر در امان باشه یا نه؟

راستی،امادگی نسبی ماده رو فقط از روی شکم ورم کرده میشه تشخیص داد؟

ممنون
    سلام
    علی جان
    1-فایتر ماده رو بعد تخم
    گذاری و گذاشتن تخمها توسط نر در لانه حبابی ,در این هنگام
    نر خیلی به ماده حمله خواهد کرد.

2-یک تکه گیاه دم گربه ایی خوبه اما معمولا ماده رو موقعی
    می گذارند پیش نر که آماده باشه و جفتگیری رو انجام بده و دوباره جدا بشه ازنر.

یک راه دیگه تشخیص از لوله جنسی زیر شکم ماده هست که بر آمدگیش بیشتر میشه.
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,b.pakray,Rezaei,Saywan,somijooon,علی بختیاری
    نفس های آخر :
    غمگین و تنها ...

اهدای عضو اهدای زندگی

کلمات کلیدی این موضوع