بحث در مورد ایجاد بونسای انار
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 9

Hybrid View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

پاسخ : بحث در مورد ایجاد بونسای انار

من هم سوال حامد جانو دارم الان بااین جابجایی وهواخوردن ریشه انارتون خشک نمیشه؟؟
    پسندیده : Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

پاسخ : بحث در مورد ایجاد بونسای انار

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    حمزه جان البته شما استادی ولی من فکر نمیکنم انار زیاد مناسب بونسای باشه به این دلایل:
    1-چون رشد ریشش توی زمین نسبتأ زیاده وتوی گلدون خیلی زود کمبود فضا پیدا میکنه.
    2-در برابر گرم وسرد شدن حساسه وزود برگاش میریزه
    3-زیاد دچار افات عمومی میوه وبرگ میشه
    4-رشد شاخه هاش میشه گفت تا حدودی زیاده
    1 ) درسته رشد ریشه انار زیاده ولی با هرس ریشه میشه جلوی رشد اضافی رو گرفت . از انار بونسای های قشنگی درست میکنن. البته این انار ترشه .

2) خب اصل نگه داری بونسای هم اینکه تو فضای باز بمونه و بونسای هم نباید حتما همیشه سبز باشه . بونسای خزان دار هم داریم .

3) بونسای کلا حساس هست . درست میگی . تو بونسای همیشه باید پیشگیری کرد تا افت نزنه . یعنی هر از چند گاهی سم پاشی بشه . یکی از اصول نگه داری بونسای همینه . البته انار هم امادگی دریافت افت رو هم داره ولی قابل کنترل هست .

4) هرس میکنیم برادر . تند تند هرس میکنیم . البته وقتی گیاه به جای کوچک تر منتقل بشه هم رشد ریشه و هم رشد جوانه ها کمتر میشه . این رو هم باید در نظر گرفت .

من الان دو تا نارون هم گرفتم که پاییز در مورد اونا هم مطلب میذارم .

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رضایی نژاد نمایش پست ها
    من اطلاعات چندانی از بونسای ندارم
    یک سئوال برام پیش امد که الان جابجایی امکان داره ، میگیره این درختچه؟
    به نکته ی جالبی اشاره کردین . این فصل معمولا سخته . ولی هم هوا اینجا زیادی ساخته به ما و چند روزی تا جا بیفته خنکه ، هم اینکه به جای سایه و خنک منتقلش میکنم و آبیاری رو زود به زود انجام میدم . بعد دیدم هوا بارونیه و ریشه سست شده گفتم بهترین وقته که من انار رو از زمین در بیارم و به گلدون منتقل کنم .

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط masih نمایش پست ها
    من هم سوال حامد جانو دارم الان بااین جابجایی وهواخوردن ریشه انارتون خشک نمیشه؟؟
    اینم بگم یه حسی به من گفت که دیگه هوا خوبه و گرمای زیادی نداریم . این چند روزه واقعا هوا خنک شده و بارونیه . الانم یه بارون حسابی داره میاد که واسه گیاه هم خوبه .
    7 کاربر پسندیده اند: aligator,DarKfish,mahdi3000,masih,Rezaei,somijooon,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

کلمات کلیدی این موضوع