مشاوره جهت راه اندازی گلخانه گوجه فرنگی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

مشاوره جهت راه اندازی گلخانه گوجه فرنگی

سلام به همه دوستان

مدتیه تصمیم گرفتم یه گلخونه کوچیک گوجه فرنگی راه اندازی کنم ولی اطلاعات خاصی در مورد جزئیات کار ندارم....اینکه باید چه فضایی رو اماده کنم و چه لوازمی مورد نیاز هست و اینکه بعدا اگر گسترشش بدم کشت گوجه فرنگی صرفه اقتصادی داره یا نه....

ممنونم از لطف دوستان

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : مشاوره جهت راه اندازی گلخانه گوجه فرنگی

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

مدتیه تصمیم گرفتم یه گلخونه کوچیک گوجه فرنگی راه اندازی کنم ولی اطلاعات خاصی در مورد جزئیات کار ندارم....اینکه باید چه فضایی رو اماده کنم و چه لوازمی مورد نیاز هست و اینکه بعدا اگر گسترشش بدم کشت گوجه فرنگی صرفه اقتصادی داره یا نه....

ممنونم از لطف دوستان
    سلام علی جان
    باریکلا به این فعالیت و اراده
    تاپیک گلخونه حمزه رو سرچ کن ، همه چیز تمومه

زمستونها آره قطعا صرفه داره
    پسندیده : علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    سلام علی جان
    باریکلا به این فعالیت و اراده
    تاپیک گلخونه حمزه رو سرچ کن ، همه چیز تمومه

زمستونها آره قطعا صرفه داره
    سلام به حامد عزیزم

قربانت حامد جان...من خیلی به این کارهای تولیدی علاقه دارم و حتما یه روز در کنار کار ازمایشگاه یک همچین کاری راه اندازی میکنم.

الانم جابجا شدم اومدم روستا خودمون که چسبیده به شهر سربیشه. اینجا انگار هیچکس همچین فعالیتی نکرده و زمینه برای پیشرفت وجود داره....فقط چ.ن تاحالا همچین کارایی انجام ندادم از مشکلات کار خبر ندارم.....تاپیک حمزه رو خوندم حامد جان....به حمزه هم میگم یه سر به اینجا بزنه...

ممنونم از توجهت
    پسندیده : Rezaei

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

سلام علی داداش
    اندازه فضا که به خودتون بستگی داره،به اینکه چقدر می خواید هزینه کنید و لوازم مورد نیازشو تا مین کنید.
    لوازم مورد نیاز نایلون گلخانه هست،یه اسکلت بندی،هیتر برای نگه داشتن دمای ثابت که باید ترموستات تو گلخانه کار بزارید،توی گلخانه هم باید از فن استفاده کنید تا هوا رو به جریان در بیاره و دما تقریبا همه حا یک سان باشه،بذر اصلاح شده و گلخانه ای(بذر های گوجه فرنگی که برای گلخانه استفاده میشن با بذرهایی که بیرون و تو فضای باز کاشت میشن فرق داره)،بعد نیاز به سیستم روشنایی و نور هم دارین چون تو نیمه دوم سال ممکنه چند روز پشت سر هم هوا ابری باشه و گیاهان رو از بین ببره،نیاز به کود مناسب دارید،بعد باید فضای داخلی رو زه کشی کنید و وقتی گیاهان رشد کردن اونارو به سمت بالا هدایت کنید،اینا لوازم کلی هست داداش.
    بعد باید تصمیم بگیرید که تو چه بستری می خواید کشت رو انجام بدین،خاک،هیدروپونیک ...
    صرفه ی اقتصادیش داداش به نظر من چیزی که مهمه سوخت هست برای گرم کردن محیط گلخانه اگه بتونید سوخت رو با تعرفه کشاورزی تهیه کنید می صرفه ولی اگه قرار باشه ازاد بگیرید فک نمیکنیم تو وضعیت فعلی زیاد به صرفه باشه،این مورد برای برق هم هست.
    یه چیز دیگه که خیلی مهمه زمان شروع کاشت هست که الان دیگه دیر شده شما باید از یه ماه چهل روز پیش شروع میکردید که گیاهانتون تا فصل سرما و نیاز به استفاده سوخت و برق برای روشنایی تو شرایط عادی و بدون هزینه رشد میکردن و تا مراحلی جلو میوفتادید این موضوع برای هزینه ها و صرفه اقتصادی خیلی مهمه علی داداش،البته زمان شروع بستگی به منطقه شما و شرایط جوی داره که باید حساب شده عمل کنید.
    اینا فعلا به ذهنم میرسید امیدوارم به دردت بخوره علی جان بازم اگه بتونم کمکی کنم در خدمتم.
    حتما ما رو هم تو جریان بزار علی جان
    موفق و پیروز باشی
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,Rezaei,علی بختیاری
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام میثم عزیز
    ممنون بابت توضیحات خوبت.ب این زودیا فکر نمیکنم بتونم راه اندازی کنم.فعلا دارم اطلاعات جمع میکنم ک بالا پایین کار رو بدونم.
    بازم ممنونم ازت

کلمات کلیدی این موضوع