گفتگو ؛ چطور باید کبوتر رو جلد کرد
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 8
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    نام
    علی بهاری
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    2052
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    4
    پسند گرفته
    17
    امتیاز کاربری
    44

گفتگو ؛ چطور باید کبوتر رو جلد کرد

با سلام خدمت دوستان عزیز
    میشه بگین چطوری کبوتر رو جلو میکنن و چه مدت لازمه تا کبوتر جلد بشه و با خیال راحت پرواز کنه و برگرده؟؟
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : گفتگو ؛ چطور باید کبوتر رو جلد کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط lazar20 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    میشه بگین چطوری کبوتر رو جلو میکنن و چه مدت لازمه تا کبوتر جلد بشه و با خیال راحت پرواز کنه و برگرده؟؟
    جلد کردن یا همون عادت دادن کبوتر به پشت بام و آسمان منزل روشهای مختلفی داره
    من در اینجا چیزی رو که دیدم و برای کبوترهای پرشی ( بالاپر و بازی دار ) استفاده میشه میگم

کبوتر غریبه ای که به قفس اضافه شده با بال قیچی شده ( که مطمئن باشید اندازه پرها جوری نیست که بتونه بلند بشه و پرواز کنه ) قبل از غذا دادن با دست به آرامی به لب پشت بام پرت کنید ( همراه با کبوترهای دیگه که عادت دارند ) این کار رو به هیچ وجه با پرهای تازه و خیس انجام ندید که فشار بال زدن ممکنه پرهای تازه رو بشکنه و ....

چند دقیقه ای که گذشت پایین برای بقیه کبوترهای گرسته دون بریزید که بالایی ها هم کم کم شروع به پایین آمدن میکنن
    این کار رو روزانه تکرار کنید و هر روز مدت زمانش رو بیشتر کنید

همین کار رو برای نرهایی که تازه جفت خوردن میتونید انجام بدید
    به این شکل که نر مست رو لبه پشت بام بندازید و ماده رو مخفی کنید چند دقیقه که گذشت ماده رو رها کنید در حیاط و نر به هوای ماده پایین میاد ( این در حالتیست که هر دو کبوتر نر و ماده تازه وارد و قچی هستند )

وقتی نر تازه وارد و ماده کهنه ست:
    میتونید برای جلد کردن نر از جفتش استفاده کنید و نر رو همراه ماده بالدار لب پشت بودم بندازید ( به شرطی که ماده هوای پریدن به سرش نزنه و نر رو در به در نکنه ) و باز با دون ریختن پایین بیارید

این برای قبل از کشیدن پرهاست

بعد از کشیدن پرها وقتی به اندازه ای میتونه بال بزنه و بلند بشه ( خودش رو لب پشت بوم بکشه ) قبل از دون دادن همین کار رو تکرار کنید
    برای پر دادن پرنده هیچوقت نباید عجله کرد
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,b.pakray,kalantar.yahya,mahdi3000,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر پیشکسوت
    نام
    یحیی میرکمالی
    شغل
    بیکار علاف میچرخیم تا پنچر شیم
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    683
    میانگین ارسال
    0.26
    پسند داده
    4,889
    پسند گرفته
    3,910
    امتیاز کاربری
    6992

خوب منم یکم اظهار نظر کنم
    حامد خیلی توضیح کاملی داد
    ولی من واسه جوجه های تازه وارد این کارو میکنم
    البته واسه ما که زیاد داریم این حساسیت هارو بخوایم به خرج بدیم هیچی دیگه روزی 24 ساعت بزاریم تا یه کفتر جلد کنیم
    واسه باختی های تازه وارد . یه چسب برق میزنیم به بالاشو ولش میکنیم تو دسته رو بوم . یه چند روزی با اینا که خوب اخت شد و دیگه استرسی نداشت . معمولا یک هفته خیلی زیاد دو هفته بعدش بالاشو باز میکنیم ولش میکنیم توی تور تا دو سه روز بعد هم از تور درش میاریم . البته اینو به هیچکس پیشنهاد نمیدم چون خیلی زیاد پیش اومده پر بکشه بره

واسه جوجه ها هم دقیقا مثل کبوترای باختی پیش میریم البته جوجه ها درصد پر کشیدنشون خیلی کمه
    ولی واسه نر یا ماده های بزرگ که به این راحتیا جلد نمیشن معمولا اگه کبوتر خوبی باشه از جفت واسش استفاده میکنیم که بازم ممکنه ماده یا نری رو که از خودت جفتش زدی ببره خخخخخ این یکی خیلی باحاله
    ولی قیچی کردن رو خیلی کم انجام میدیم اونم واسه پرنده های خاص که دیگه ارزش ور رفتن داشته باشن
    ولی استفاده از تور و دون ریختن روزانه روی پشت بوم واسه جوجه های تازه بیرون اومده خیلی موثره
    موفق باشید
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,mahdi3000,Rezaei,محسن بهزادی
    برای اثر گذاشتن روی دیگران اخم نکن
    پیشانیت چروک میشود ...

از لبخندت استفاده کن !

زیبائی دندانهایت تاثیر بیشتری دارند

مزرعه کوچک ما

آکواریوم های من
    محک : حمایت از کودکان سرطانی

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر سایت
    نام
    سجاد گشتاسبی
    شغل
    ازاد
    محل اقامت
    فارس شیراز بلوار ابوذر غفاری کوچه 47
    شماره عضویت
    4825
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

سلام من تازه کبوتر خریدم ودر حیاط نگهداری میکنم 28تادارم 25تا نر ما بقی ماده الان 11 روزه کتشونو با چسب بستم واین چند روز داخل حیاط بهشون دون دادم چطوری وچند روز دیگه میتونم اونها رو جلد کرده وپروازشون داد ممنون جوابمو بدین
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام.
    اول اینکه پرنده ها نباید مال شهر خودتون باشن چون خیلی سخت میشه جلدشون کرد.
    باید پرنده هارو در یه جای بلند داخل قفس بذارید و همونجا بهشون ابو دون بدید و چند ساعت در روز رو اونجا باشن و اطرافشون رو خوب ببینن.
    شما باید برای پرنده انگیزه تی برای برگشت درست کنید.حالا هم میتونه اب و دون خوب باشه و هم میتونه داشتن یک جفت باشه.
    بعد از یک هفته تا ده روز ک پرنده ها خوب با بام شما اشنا شدند دوتا رو ازاد بذارید بحال خودشون تا خودشون پرواز کنن و اصلا نترسونیدشون.هر بار دوتارو باهم تمرین بدید.باید صبر داشته باشید.حتی ممکنه چند روز یک پرنده بره تا ساختمان نزدیک و باز برگرده ب خونه که این کمک میکنه ب کار بهتر جلد شدن.
    وقتی پرنده ها یکی دوبار کامل پرواز کردند و دور زدند و برگشتند خونه کم کم میتونید باهم ازادشون کنید.
    این فرایند یادگیری خیلی به نژاد و هوش پرنده شما بستگی داره.
    دادن یک جفت به پرنده خیلی به جلد شدن بهتر پرنده شما کمک میکنه.
    موفق باشید
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,Rezaei

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر سایت
    نام
    امین نعمت تبار
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    اهواز
    شماره عضویت
    4737
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    2
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

سلام
    پرهارو باز کنید دیگه . باز کردید ولشون کنید به حال خودشون تا شروع کنن بازی کردن و پریدن کم کم ک رو پشت بام رفتن یه مدت بذارید مثل دو هفته بحال خودشون برن بالا و اطراف رو چک کنن بستگی ب کبوتر داره بعضیا خودشون میپرن . خوب ک اطراف رو دیدم کم کم شروع کنید ب پروندنشون با چوب بلند ب هیچ عنوان نترسونیدشون بهتره پند دونه بهترن و بشینن تا اینکه همه رو بپرونید و تلفات بدین یواش یواش همه رو دور بدید و روزا اول بذارید خودشون بشینن حتی یه دور هم خورد بذارید بشینن و این پرسه رو تکرار کنید . البته گبوتر باید پشت بام باشه ک راحت جلد بشن . و از همه مهم تر باید دید کبوترا چه مدلی هستن دورگ رنگی بالاگیر مسافتی . هرکدوم روش جلد کردن خودشون رو داره ‌ . همه رو باز نکنید ماده ماده هارو بچینید بذارید کف حیاط

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر سایت
    نام
    ابلفضل
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    4917
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

سلام بچه ها وقتتون بخیر
    من تازه میخام کفتر بازی رو شروع کنم
    میخام برام توضیح بدید از کجا باید شروع کنم گنجه و قفس بزرگ هم دارم
    دمتون گرم اگ جواب بدین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع