تجربیات و پرسش و پاسخ تکثیر آنجل
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 37 1234567811 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 258
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

تجربیات و پرسش و پاسخ تکثیر آنجل

سلام

دوستان عزیز سئوالات و تجربیات خودتون رو در مورد تکثیر انجل اینجا مطرح کنید

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    105
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    8
    پسند گرفته
    26
    امتیاز کاربری
    55
    سلام. تكثيرش خيلي راحته. ديسكس باز ها ميگن تكثيرش مثل ديسكسه. اما من تا حالا ديسكس تكثير نكردم كه مقايسه كنم.
    اما به جرأت ميتونم بگم تكثيرش از بقيه ي امريكايي ها راحت تره.
    فكر نميكنم چيزي مثل فيلم بتونه اينو بگه. !!
    مستند آموزشی پرورش و تکثیر ماهی آنجل آب شیرین قسمت 1 از 2
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    119
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    49
    پسند گرفته
    47
    امتیاز کاربری
    102
    سلام دوستان میخواستم یه مینی مینی سالن تکتیر درست کنم به جز زنده زاها از کدوم شروع کنم بهتره ...نظر من به انجل هستش در مورد تخم ریزها اماتورم... کسی تجربه ای چیزی داره بگه لطفا
    پسندیده : kalantar.yahya
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    برای شروع به تکثیر آنجل مثل همه سیجلایدهای آمریکایی نیاز به تعدادی آنجل جوان و پیش مولد دارید

گله آنجل را در تانکی مناسب با تعداد ماهی خود نگهداری کنید و حداقل به ازای هر آنجل 15 لیتر آب در نظر بگیرید به عنوان مثال من در سالن خودم تانکی با اندازه های 90*40*50 دارم که هر بار برای مولد سازی 20 آنجل جوان وارد تانک میکنم

زمانی که آنجلها را وارد تانک با شرایط مناسب کردید ( تصفیه بدون ایجاد تلاطم ، هوای مناسب ، دما 29 ) مهمترین فاکتور ها تغذیه به دفعات و مناسب و حفظ کیفیت آب هست
    روزانه 3 -4 وعده پیش مولدهای خود را با استفاده از برنامه غذایی کامل و متنوع ( بیومار ، دل دست ساز ، آرتمیا منجمد یا زنده و ... ) تغذیه کنید و فضولات را با سیفون روزانه 10تا 20% از تانک خارج کرده و آبی با 4 درجه خنکتر را جایگزین کنید.

این روند برای مشخص شدن جفتها بسیار موثر است به این شکل طولی نخواهد کشید که شما جفتهای خود را پیدا میکنید .

بعد از اینکه جفتی را دیدید که قلمرویی را برای خود انتخاب کرده اند و در حال تمیز کردن سطحی که شما برای تخم ریزی قرار داده اید ( بهترین گزینه یک تیکه سرامیک به ارتفاع تانک و با زاویه تقریبی 60 درجه است ) اصلا عجله نکنید

اجازه دهید تخم ریزی اول را در تانک انجام دهند و به هیچ وجه تخم ها را بر ندارید وجود جفت و تخمها در تانک اصلی باعث تحریک بقیه انجلها به جفتگیری خواهد بود

وقتی به این مرحله رسیدید سیفون را منظمتر انجام دهید و سعی کنید همیشه آبی شفاف داشته باشید و غذا دهی را کاهش داده و از ویتامین استفاده کنید (آمپول ب کمپلکس را میتوانید 1 قطره به ازای هر 10 لیتر اضافه نمایید ) از اینجا به بعد قلمرو طلبی ها در تانک شروع میشود .

هر جفتی که برای بار دوم محلی را برای تخمریزی انتخاب کرد به تانکی جدا گانه انتقال دهید و اجازه دهید چند بار تخم ریزی کنند و تجربه بدست بیاورند
    بهترین کاری که شما برای جفت مولد میتوانید انجام دهید استرس وارد نکردن به آنهاست چند بار اول تخمها خورده میشوند و یا لاروهای تازه از تخم بیرون امده را میخورند اما مطمئن باشید این روند ادامه پیدا نمیکند و آنجلهای شما یاد میگیرند که چطور باید از بچه ها مراقبت کنند .

بسته به جفت شما در بار چندم تخم ریزی در تانک اصلی (بدون تغییر در پارامترهای آب ) درصد هچ و تعداد تخمها به شدت افزایش پیدا کرده و آنجلها به خوبی از بچه ها مراقبت میکنند شما هم مثل من با این صحنه بسیار زیبا که آنجلهای نر و ماده بچه های خود را سعی میکنند با گرفتن در دهان یه قسمت از تانک جمع کنند مواجه خواهید شد این کار را با خورده شدن بچه ها اشتباه نگیرید وقتی درست دقت کنید خواهید دید که (بیشتر انجل نر اینکار را انجام میدهد ) پدر یا مادر چند بچه را که در دهان جمع کرد در جای خاصی از تانک که همه بچه ها جمع شده اند آنها را رها میکنند (چیزی شبیه به فوت کردن )

بعد از شنای آزاد و آرتمیا خور شدن بچه ها میتوانید جفت خود را از تانک خارج و تغذیه بچه ها را در روندی مناسب و به دفعات شروع کنید ، سیفونهای روزانه و اضافه کردن متیلن بلو به آب برای سلامت بچه ها بسیار ضروریست.

اضافه کردن متیلن بلو در زمانی که شما میخواهید جفت مولد تخم ریزی و مراقبت را آموزش ببینند باعث استرس و خورده شدن مکرر تخمهاست زمانی که جفت کنار تخمهای خود هستند به خوبی از تخمها مراقبت میکنند و تخمها دچار فساد نخواهند شد.

در این مراحل تغذیه مولدها باید حجمی کم و کیفیت بالا داشته باشد آرتمیای زنده گزینه بسیار خوبیست و اگر در دسترس نبود میتوانید از آرتمیای منجمد استفاده کنید.

از اینجا به بعد باز روند دچار تغییر خواهد شد. باید به جفتها رسیدگی و آنها را ویتامینه کنید ، روند سیوفن 10 % روزانه را ادامه دهید و استرس را کاهش دهید. و میتوانید برای تسریع روند تکثیر 5-6 ساعت بعد از تخمریزی سرامیک تخمها را با احتیاط از تانک خارج کرده اما این بار یک تغییر اساسی دیگر هم خواهیم داشت "شرایط و پارامترهای آب" از این مرحله سختی آب تانک مولدها را به زیر 160ppm و یا زیر 10 در مقیاس dh , gh برسانید و بعد از انتقال هم این مقدارها را بدون تغییر نگه دارید و با اضافه کردن بلو متیلن در تانک نگهداری تخمها و یک شعله هوای ملایم ، تخمها را تا تبدیل به لارو نگهداری کنید.

بعد از شنای ازاد لاروها تا 2 روز به دلیل داشتن ذخیره غذایی ( کیسه زرده ) نیازی به تغذیه ندارند اما بعد از دو روز نیاز به تغذیه و سیفونهای منظم بعد از هر وعده تغذیه با ارتمیای تازه هچ شده دارند.

از دستکاری ph به شدت خودداری کنید در تمامی تکثیر هایی که قصد دارید انجام دهید تنها تنظیم سختی آب میتوانید ph به نسبت مناسب را به همراه داشته باشد ، تغییر دستی ph = عدم موفقیت در تکثیر ، استرس مولدها و ....

این تجربه 2 ساله من در سعی برای تکثیر بهینه آنجل بوده که در اختیار شما قرار دادم و تابحال روند تکثیر به این شکل در هیچ سایت و به هیچ زبانی توضیح داده نشده و تکثیر کننده ها این روشها که برای افزایش تعداد تخم و بهره وری انجام میشود را انتشار نمیدهند.
    امیدوارم مورد استفاده قرار گرفته باشه و دوستان عزیز از کپی این مطلب خود داری کنند و در صورتیکه جایی نقل کردند با اسم نویسنده و سایت و لینک مطلب باشد

نویسنده : حامد رضایی نژاد
    اختصاصی سایت امروزی

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    سلام به همه.

از حامد عزیز تشکر میکنم برای اینکه اینقد خوب تجربش رو در اختیار بچه های سایت میذاره.واقعا مطلب مفید و کاربردی بود.

حامد جان یه نکته که اینجا هست اینه که بیشتر افرادی که اقدام میکنن به تکثیر انجل معمولا موفق میشن ازش تخم بگیرن ولی مهم ترین بخش کار به نظرم در اوردن بچه ها از آب و گله که اکثرا تو این بخشه که شکست میخورن. اگه میشه در مورد شرایط نگهداری تخم ها و نوزادان انجل هم ی توضیحی بدین.

ممنون
    7 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,™@я€z,b.pakray,kalantar.yahya,mogahi,Rezaei,somijooon

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام به همه.

از حامد عزیز تشکر میکنم برای اینکه اینقد خوب تجربش رو در اختیار بچه های سایت میذاره.واقعا مطلب مفید و کاربردی بود.

حامد جان یه نکته که اینجا هست اینه که بیشتر افرادی که اقدام میکنن به تکثیر انجل معمولا موفق میشن ازش تخم بگیرن ولی مهم ترین بخش کار به نظرم در اوردن بچه ها از آب و گله که اکثرا تو این بخشه که شکست میخورن. اگه میشه در مورد شرایط نگهداری تخم ها و نوزادان انجل هم ی توضیحی بدین.

ممنون
    سلام علی جان

درسته همونطور که شما هم اشاره کردی علی جان ، من هم مثل بقیه دوستان دوران پر فراز و نشیبی رو برای بچه گرفتن از انجل ( و بقیه ماهی ها ) پشت سر گذاشتم
    و واقعا هیچ چیز جای تجربه رو نمیتونه بگیره

مهمترین بخش کار حفظ سلامت آب هست و نکته مهم دیگه این هست که حجم آب بر عکس تصور به نسبت تعداد لارو نباید زیاد باشه بلکه وقتی در حالت متناسب و با تراکم نسبتا فشرده باشه تغذیه لاروها راحتتر (به دلیل راحت پیدا کردن غذا توسط لاروها) خواهد بود

اما برای جبران این فشردگی راهی به جز سیفونهای منظم نداریم
    این یک روش مدرن هست که معرفی کردم بهتون ویک روش سنتی هم وجود داره

در روش سنتی در تانکی که سیکل ازت رو طی کرده و جلبک سبز داره جفت مولد رو قرار میدن و بعد از تخم ریزی و اطمینان از هچ تخمها مولدها رو از تانک خارج میکنند و بعد از شنای آزاد بچها با تغذیه خاصی روبرو نمیشن و از جلبکها تانک تغذیه میکنند اما در این حالت بر عکس حالت قبل باید حجم اب به نسبت تراکم لاروها بیشتر باشه
    به عنوان مثال برای هر 10 لارو انجل حداقل 2 لیتر ، و هر سری که یک جفت بالغ آنجل تخم ریزی میکنند و در صورت طی کردن مراحل تخم ریزی و ویتامینه کردن والدین (خود تخم ریزی و خورده شدن تخمها در مارحل اول باعث قوی شدن والدین میشه) حدود 400 تخم در هر نوبت بارور میکنند که نیاز به تانکی با حجم 80 لیتر دارد
    در این روش سنتی بعد از 10 روز اول شنای آزاد تازه تغذیه کردن با آرتمیای تازه هچ شده به دفعات کم شروع میشه

البته بازدهی بالا و تلفات کم در روش مدرن در صورت درست اجرا شدن از مزیتهای این روش نسبت به روش سنتی است

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    119
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    49
    پسند گرفته
    47
    امتیاز کاربری
    102
    سلام مطلب عالی بود واقعا ازش استفاده کردم
    ولی چند سوال
    من میخوام ماهی تکتیر کنم به نظرتون از چی شروع کنم بهتره
    انجل تکتیرش راحته چون وقتی ماهی تخم ریزی نکنه خیلی زود ازش دلسرد میشم
    اکواش چه اندازه باشه خوبه
    میخوام انجل مولد بگیرم از چه نوع انجلی شروع کنم بهتره
    در مورد وسایل لازم برای تکتیر هم بگید ممنون میشم
    خیلی ممنون
    2 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,mogahi

صفحه 1 از 37 1234567811 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع