اسکار (Oscar Fish)
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

اسکار (Oscar Fish)

نام علمی :
    ASTRONORUS OCELLATUS
    نام متداول :
    اسکار

خانواده و محل زندگی :
    سیجلایدهای آمریکایی ، آمازون و دیگر رودخانه های استوایی

خلق و خو :
    تا حدودی سازگار اما در زمان جفت گیری بسیار خشن و قلمرو طلب حتی در مقابل هم نوع

تغذیه :
    گوشتخوار ،
    غذای زنده ، غذای خشک و ... یک همه چیز خوار تمام عیار

سطح نگهداری :
    آسان ، اما برای نگهداری اسکار از گیاهان مصنوعی و دکور خاصی در لیتراژ استاندارد نمیتوانید استفاده کنید چون در هر صورت اسکار همه چیز را بهم میریزد و جابجا میکند

نحوه رشد :
    اسکار در آکواریوم در صورت در اختیار داشتن فضای مناسب شنا ، آب با کیفیت و تغذیه مناسب تا 30 سانتیمتر نیز رشد میکند.

تولید مثل :
    گر چه از یک سالگی علائم جفت خوردن و ... را نشان میدهد اما در سن 18 ماهگی به بلوغ می رسد ولی زیر 2 سال و با اندازه ای کمتر از 20 سانت توقع تخم ریزی از آن را نباید داشت.

تشخیص جنسیت :
    بر خلاف چیزهایی که برای تشخیص جنسیت در اسکار گفته میشود هیچ قطعیتی در این زمینه وجود ندارد تنها احتمالات است که من هم بیان میکنم ، اسکارهای نر دارای قوز روی سر به نسبت بلندتر ، پهنای بیشتر ، لب و دهان بزرگتر با فاصله بیشتر چشمان از هم و جسه ای قوی تر از ماده ها تا حدودی قابل تشخیص هستند اما من اسکارهایی داشتم که حتی تا زمان بلوغ هر روز به انها خیره شدم و نتوانستم جنسیت را به شکل قطعی تشخیص دهم.

شرایط آب :
    در آب های سبک تا سنگین به راحتی زندگی میکند اما برای تکثیر نیاز به آب با سختی پایینتر از 10gh دارد

مخزن مورد نیاز :
    برای یک اسکار بالغ حداقل باید 80 لیتر آب با تصفیه مناسب در نظر بگیرید.

سازگاری با دیگر ماهیان :
    اسکار را میتوانید با دیگر گوشتخوارها از قبیل آروانا سیلور ، گرین ترور ، رد تیل ، آذرخش یا پروکسیموس و ... نگهداری کنید البته تا زمانی که اسکار از نظر قدرت به آنها نچربد و به عنوان وعده غذایی اشتباه نگیرد. کلا ماهیان گوشخوار بهتر است به شکل هم نوع در یک تانک و به نسبت حجم آب نگهداری شوند تا به شکل مجتمع از چند خانواده

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

کلمات کلیدی این موضوع