نقد سایت امروزی بر عملکرد کارلوس کی روش
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقد سایت امروزی بر عملکرد کارلوس کی روش

سلام و درود بر همه امروزی ها
    چند وقتی هست که در حال بررسی این موضوع و چانه زدن بر سر انتشار این مقاله با خودم هستم و امروز تصمیم نهایی را گرفته و خواستم به عنوان یک علاقمند و کسی که هیچوقت غیر از زمانی کوتاه و برای دلش در مستطیل سبز توپ نزده و تنها به عنوان یک ایرانی آگاه که چهارچوب دیدگاهم وسیعتر از آن چیزیست که اهالی فن گمان میکنند عقیده و برداشت خود را از مسائل پیرامون تیم ملی کشورم بیان کنم.
    من نه از اهالی فوتبالم و نه این نوشته عامیانه قرار است روی گیشه روزنامه فروشی ها برود که مثل دیگر هم وطنان صاحب نامم به جمله کریشه ای " بخاطر آرامش تیم ملی و مصالح آن " اعتقاد داشته باشم و قبل از هر چیز یادآور این نکته هستم که با این چند خط قصد توهین یا زیر سئوال بردن کسی یا کسانی را ندارم اما باید نظر خود را بگویم که بعدها فکر نکنم به ریش ایرانی جماعت خندیدند و رفتند و دم بر نیاوریدم.

کارنامه کالوس کی روش (نه به عنوان رزومه کاری بلکه فقط کارنامه) :
    1. کارلوس کي روش از 4 سپتامبر 1991 تا 17 نوامبر 1993 در تيم ملي پرتغال، طي 23 بازي، 10 برد، 8 تساوي، 5 باخت، 28 گل زده، 14 گل خورده و تفاضل 14+ و بازدهي 43.48 درصدي را به دست آورده است.
    2. کارلوس کي روش در تيم اسپورتينگ ليسبون از اولين روز ماه ژوئن 1994 تا اول ژوئن 1996 طي 2 سال و 68 بازي، 45 برد، 17 تساوي، 6 باخت، 128 گل زده، 51 گل خورده و بازدهي عالي 66.18 درصد را کسب کرده است.
    3. کارلوس کي روش از 18 جولاي 1996 تا 19 نوامبر 1996 در تيم نيوجرسي مترو استارز نيويورک طي 24 بازي، 12 برد، 12 باخت، 32 گل زده، 34 گل خورده و بازدهي 50 درصدي را بدست آورد.
    4. کي روش در تيم ناگويا گرامپوس ژاپن طي 21 نوامبر 1996 تا 7 مي 1997 طي 6 بازي، 2 برد، 4 باخت، 6 گل زده، 9 گل خورده و آمار فاجعه بار 33.23 درصدي را کسب کرد.
    5. کي روش در تيم ملي امارات طي 19 ژانويه 1998 تا 18 ژانويه 1999 طي 16 بازي، 8 برد، 2 تساوي، 6 شکست، 28 گل زده، 26 گل خورده و بازدهي 50 درصدي را ثبت کرد.
    6. کي روش در تيم ملي آفريقاي جنوبي، طي 7 اکتبر 2000 تا 30 مارس 2002 طي 24 بازي، 10 برد، 8 تساوي، 6 باخت، 24 گل زده، 19 گل خورده و بازدهي 41.67 درصدي را ثبت کرد.
    7. کي روش در تيم رئال مادريد طي 25 ژانويه 2003 تا 31 مي 2004 طي 38 بازي، 21 برد، 11 تساوي، 10 باخت، 72 گل زده، 54 گل خورده و بازدهي 55.26 درصدي را ثبت کرد.
    8. کي روش در تيم ملي پرتغال از 11 جولاي 2008 تا 9 سپتامبر 2010 طي 27 بازي، 15 برد، 9 تساوي، 3 شکست، 49 گل زده، 18 گل خورده و بازدهي 55.56 درصدي را ثبت کرده است.

این کارنامه سرمربی پرتقالی قبل از رسیدن به تیم ملی ایران است و اما در تیم ملی ما :

کي روش در تيم ملي ايران از 4 آوريل 2011 تاکنون طي 21 بازي، 11 برد، 7 تساوي، 3 شکست، 45 گل زده، 13 گل خورده و بازدهي 52.38 درصدي را ثبت کرده و در مجموع وي طي 247 بازي، 134 برد، 58 تساوي، 55 شکست، 412 گل زده، 328 گل خورده و بازدهي 54.25 درصدي را ثبت کرده است

و اما این مرد پرتقالی هر بار چگونه از این تیمها بیرون رفته و به تیم بعدی رسیده ؟ پایان قرارداد و اخراج بیشترین آماری است که کی روش در نقل و انتقالات دارد
    به گفته کارشناسان فوتبال پرتقال در جام ملتهای گذشته ، تیم ملی پرتقال تا آن زمان از تفکر بسته کی روش رنج میبرده و کی روش حتی نتوانسته در کسوت بالاترین مسئولیتی که به یک مربی واگذار میشود ( سرمربیگری تیم ملی کشورش ) تحول و جهش رو به جلویی ایجاد کند
    اما در این شرایط در کشور ما صرفا (تاکید میکنم صرفا") بخاطر اینکه اسم رئال مادرید در کارنامه اوست ، کی روش را مربی به روز و معمار کارکشته فوتبال لقب میدهند و حتی همه بازیکنان حرفه ای ما از واقعیت ماجرا غافل هستند و در زمان آمدن کی روش به به و چه چه ها کردند.
    نکته مثبتی از این مربی پرتقالی در دورانی که در تیم ملی کشور بود به چشم ندیدم ، جز زمانی که بازکنانی مثل تیموریان ، حیدری ، جباری و یکی دو استقلالی دیگر به لطف بازی در تیم باشگاهی و شناختی که از یکدیگر در زمین داشتند در چند پاس متوالی همدیگر را خوب پیدا میکردند و به نظر شخصی من ، در یکی دو بازی که علیرضا منصوریان هدایت تیم ملی را بر عهده داشت ما تیمتر بودیم .

کی روش کار بلد است بله ، اما نه در فوتبال ، در بازیگری
    مسئولیت رفتار هر انسانی برعهده خودش است اما شما فکر میکنید با کلماتی که کی روش در بازی با کره به زبان آورد و رفتاری که در کنار زمین بی دلیل و با بهانه ای کوچک انجام داد نمی دانست از سوی فیفا چه تصمیمی برای او گرفته خواهد شد ؟ و یا با آنچه از فوتبال میدانست تیم ملی کشورم را در مقابل کره جنوبی و ازبکستان ارنج کرد ؟ من اگر بخواهم چشم خود را روی این اتفاقات که از 4 چوب تلویزیون منزلم میبینم ببندم که خیلی باید خود را به کوچه علی چپ بزنم ، شما را نمیدانم .
    مثل روز روشن است که با کی روش قرار نیست به جام جهانی برویم و این را از من بشنوید او در نیای حرفه ای چیزی برای باختن ندارد و اعتباری که فکر کنیم با نرفتن ایران به جام جهانی خدشه دار میشود
    تنها چیزی که کی روش در دنیای حرفه ای فوتبال دارد دوستانی هستند مانند آلکس فرگوسن که فقط از او تعریف کنند "فقط"
    اما همین الکس عزیز مگر از کی روش به عنوان یکی از کاندیداهای جانشینی خود یاد نکرده بود ؟ اما در عمل ؟ تا بحال سراغی از او گرفته شده ؟ و یا منچستر با تیمهای دیگر در قبال به خدمت گرفتن گواردیولا رقابت میکرد ؟

در پایان ، حتی اگر قرار است به جام جهانی نرویم لااقل چشمانمان را باز کنیم و ببینیم که زد و بندها دارد با فوتبال ملی ما چه میکند بگذارید ما ابزار بعضی آقایان که دستشان با کی روش در یک جیب است نباشیم.
    نویسنده : حامد رضایی نژاد
    اختصاصی از امروزی

لطفا به این پست ارتقا دهید تا صدای آن به گوش هموطنانمان برسد
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,DarKfish,HEAVENLY,Nili,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

کلمات کلیدی این موضوع