آکواریم گیاهی DarKfish - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 67
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

سرپرست انجمن آکواریومهای گیاهی
    شغل
    تعمیرات کامپیوتر - سخت افزار
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    32
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    3,906
    پسند گرفته
    3,886
    امتیاز کاربری
    5580
    مرسی آقا . خیلی عالی بود . با این وضع گرونی باید همه چی رو بومی کنیم . وقتی هسته ای بومی شده پس تکلیف بقیه هم مشخصه

با هزینه کم - تانک گیاهی خوبی راه اندازی کردی و امیدوارم جنگل پرپشتی بشه و الگویی باشه واسه دوستانی که دوست دارن تانک گیاهی رو تجربه کنن ولی بخاطر هزینه زیادش عقب نشینی کردن

لطفا تجربیات گرانبهاتو با ما به اشتراک بزار تا استفاده کنیم

ممنونم و موفق باشی

3 کاربر پسندیده اند: DarKfish,knight,Rezaei
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    مرسی آقا . خیلی عالی بود . با این وضع گرونی باید همه چی رو بومی کنیم . وقتی هسته ای بومی شده پس تکلیف بقیه هم مشخصه

با هزینه کم - تانک گیاهی خوبی راه اندازی کردی و امیدوارم جنگل پرپشتی بشه و الگویی باشه واسه دوستانی که دوست دارن تانک گیاهی رو تجربه کنن ولی بخاطر هزینه زیادش عقب نشینی کردن

لطفا تجربیات گرانبهاتو با ما به اشتراک بزار تا استفاده کنیم

ممنونم و موفق باشی

سلام به مهدی عزیز،
    شما همیشه به من لطف داشتی، بله واقعا آکواریم داری پرهزینه شده. یه زمانی ارزون بود آدم نیازی نداشت کلی وقت واسه کارای دستی و بومی انجام بده . ولی مسئله ی خوبش اینه که آدم احساس میکنه با دانش و فعالیت خودش کاری رو انجام داده و اعتماد به نفس پیدا میکنه.
    بنده اول یک عکس از زمان تهیه خاک میزارم:

قسمت های سفید پرلیت هستند و میان رو آب، پرلیت خیلی خوب مواد غذایی رو جذب میکنه ولی به نظرم به درد آکواریم گیاهی نمیخوره هرچند بعضی ها استفاده میکنند. واسه همین خاک هلندی بهتره استفاده نشه.
    سه مشکل اساسی خاک داره که باید حواسمون بهش باشه:
    1-اگر شامل کود شیمیایی و یا حیوانی باشه، اولا ریشه گیاهارو میسوزونه
    2-کود و مواد شیمیایی باعث ازاد شدن کلی مواد معدنی و آمونیاک میشه و شدیدا جلبک ها استفاده میکنند
    3-خاک چون سفت میشه و از مواد آلی تشکیل شده، شدیدا غیرهوازی میشه و مواد نیتروژن دار و هیدروزن سولفاد تولید میشه
    ---
    من خاک گلبان رو انتخاب کردم که اولی و دومی رو نداشت. حتی خاک تو کاشتن گیاه میومد بالا یکم. ماهی ها باهاش بازی میکردم! جلبک اصلا نداشتم..
    اما مشکل سوم همیشه هست (با اینکه روبستر درشت و کم عمقی گذاشتم) . چون خاک برگ مواد آلی زیادی داره.
    این آکوا بیسیس و .. اصلا مواد آلی نداره و واسه همین این اتفاق نمیفته.
    غیرهوازی شدن از چند جهت بد و از چند جهت خوبه:
    نکات مثبت :
    1-نیتروژن تولید میشه که به گیاها میرسه
    2-مواد معدنی مثل آهن،اکسید نمیشن و برای گیاه باقی مومن
    اما نکته منفیش اینه که هیدروژن سولفاد (بوی تخم مرغ و فاضلاب مبده) تولید میشه که خیلی برای ماهی ها سمی نیست چون سریع با اکسیژن توی آب واکنش میده.
    ولی اگر خیلی زیاد تولید بشه ریشه ی گیاها سیاه میشن
    اما گیاهایی که ریشه زیاد تولید میکنند چون اکسیژن اطرافشون تولید میشه بستر رو از هیدروژن سولفاد دور میکنند. واسه همین اولین قدم در استفاده از خاک انبوه کاشتن و استفاده از گیاهان ریشه دار هست.
    من الان قسمتهایی پشتی که والیس،هیگروفیلا و شمشیری هست اصلا حباب نمیبینم. ولی جلوی تانک که خالی هست خارج میشه.
    بوی گاز شهری میده که پایه ی نیتروژن و متان هست. و بعضی وقت ها بوی کمی تخم مرغ که هیدروژن سولفاد
    مطمئنم اگه ساژیتاریا بکارم جلو دیگه این مسئله حل میشه ولی اشتباهم این بود که بهتر بود از کمپوست خاک برگ استفاده میکردم با کمی خاک رس که یکم بهتر باشه.
    ولی همچنان باید انبوه دفعه ی اول کاشت.
    شکل زیر :
    5 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,Nili,Rezaei,rohollajalili,ZeUs

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ابوالفــــــضل . ب
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    زاهدان ,زیباشهر
    شماره عضویت
    95
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    920
    پسند گرفته
    404
    امتیاز کاربری
    717
    عالیه
    انشالله روزی برسه که گیاهات رشد کنند و زیاد شوند که نتونی ماهیات داخلش ببینی
    چند سوال؟
    خاک گلبان خود درست کردی یا از گل فروشی ها خرید و بصورت اماده است
    این خاک میشه برای تانک انجل استفاده کرده چون من اینجا خاک بستر 40000ت قیمت کردم و بی خیال گیاه شدم
    و یه عکس از دی اکسید: دست ساز هم بذار

خاک نباید کود شیمیایی و حیوانی داشته باشه ؟؟
    2 کاربر پسندیده اند: DarKfish,sharifi

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABOLFAZL نمایش پست ها
    عالیه
    انشالله روزی برسه که گیاهات رشد کنند و زیاد شوند که نتونی ماهیات داخلش ببینی
    چند سوال؟
    خاک گلبان خود درست کردی یا از گل فروشی ها خرید و بصورت اماده است
    این خاک میشه برای تانک انجل استفاده کرده چون من اینجا خاک بستر 40000ت قیمت کردم و بی خیال گیاه شدم
    و یه عکس از دی اکسید: دست ساز هم بذار

خاک نباید کود شیمیایی و حیوانی داشته باشه ؟؟
    سلام عزیز، ممنونم، ایشالا
    نه عزیز مارک گلبان هست، ترکیب خاک+خاکبرگ+موادآلی و کود(که خیلی کمه)
    بهتره از کمپوست خاک برگ استفاده کنی. 10 درصد هم خاک رس اضافه کنی
    مخلوط باید یک ماه و نیم در آب باشه. خوبه که تو آفتاب بذاری خشک شه و ددوباره زیر آب.. و هی این عمل رو تکرار کنی که خاک بوی خاک نده و ترد بشه
    روبستر هم خاویاری بگیر(سیلیس درشت) یا مثل من شن رودخانه گرد.
    یه مرور دقیق رو مطالب سایت در مورد مطالعه علمی استفاده از خاک داشته باش.
    ----
    آنجل ماهی حساسی هست، تا دو ماه اول فقط زبرا دانیو بریز.
    شدیدا هم زیاد گیاه بکار..مثل اون دقعه نگو گرونه..
    ----
    سیستم دی اکسیدم چیزی نداره..یه بطری..سرش وصله به ترمینال و اون سمتش وصله به پاورهد که دی اکسید رو خارج میکنه زیر ناقوس سفیدی که میبینی..پرت خیلی کم.
    ویرایش توسط DarKfish : ۱۳۹۱-۱۱-۰۷ در ساعت 14:40

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    بله، زحمت کش تانک،امروز صعودی به قله ها داشت و زمزمه کنان میسرود:
    ما برای بوسیدن خاک سر قله ها،
    چه خطر ها کرده ایم، چه خطرها کرده ایم...

هیگروفیلا با نرخ رشد 6 برگ در هفته :

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    سلام دوستان،
    دیشب داشتم عکسهای قدیم گوشی رو میدیم یکدفعه دیدم ای بابا من تو کمتر از 1/5 سال که وارد گود آکواریم داری شدم چه بلاهایی سر این آکواریم و ماهی ها در آوردم.
    گفتم بیام کل زندگی این آکواریم رو در طول 1/5 سال شرح مختصر بدم و عکس بذارم. خودم که انصافا هم خندم گرفت و هم تعحب کردم از اینهمه تغییر...
    اما آخرش یه درسه حالا میگم..
    ---
    آقا ما نمیدونیم چی شد که یکدفعه تصمیم گرفتیم آکواریم بگیریم. بدون هیچ اطلاعات اولیه. یادمه اول واسه خودم میگفتم..10 تا دیسکس با 5 تا اسکار بگیرم..در این حد.!!!
    رفتم کرج، آکواریم فروشی سالار، نمیخواستم پول زیادی بدم و واسه سرگرمی ساده در نظر داشتمش..بابام برعکس گیر داد که یه چیز خوب بگیر و آخر سر یه آکواریم ماهیران گرفتم. از همون اول هم گیاه رو دوست داشتم. پدربزرگم هم باغبون بوده و تو وجودم علاقه به گیاه و طبیعت به صورت ارثی هست. ولی انصافا خیلی فروشنده و بعضی از سایتها که اسمشو نیارم اطلاعات غلط میدادن و مجبور میشدم خودم مطالعه کنم.
    این اولین عکس از آکواریمم هست که میبینید:

بعد حدود دوماه ، ماهی های مختلف رو تست کردم. سر سیکل تعدادیشون رو از دست دادم چون بهم همون سایت های تخصصی آکواریم گفتند که گیاه فرآیند سیکل رو تند تر میکنه دریغ از اینکه یه مطالعه ساده داشته باشند که نخیر کند تر میکنه ولی نرمال تر.
    اینم عکس بعد دو ماه:

نمیدونم چی شد؟ ولی فکر کنم غذایی که استاندارد بود تاریخ گذشته بود و یا چیزی دیگه، در کل ماهی هام دونه دونه مردند و جلبک قهوه ای هم زد. اومدم درستش کنم دیدم مامانم همه ی گیاهارو هرس کرده گفته خراب شدن !! من حسابی بهم ریختم و یجوری زده شدم. گفتم میرم سراغ گوشت خوار ولی هنوز به گیاه علاقه داشتم واسه همین کلی هزینه ی گیاهان مصنوعی کردم:

دیدم گوشت خوارهای زیبا و شلوغ آفریقایی ها هستند که آخ نمیگن پس تا تونستم خریدم:

چیزی نگذشت که دیدم بیماری خاص مخملک دارند دریغ از اینکه بدونم مشکل هم از جای دیگه هست و اونم اینه که وقتی ماهی هارو دیدین که بغل آکواریم هی بالا و پایین میرن حرفشون اینه : لعنتی بذار برم بیرون از اینجا، آکواریمت حالمو بهم زد! .....پس یعنی پارامترهای آب و خصوصا دکور رو رنگ ماهی تاثیر میذاره. بعدا وقتی دکور رو mbuna ای تر کردم خوش رنگ تر و بهتر شدند.

ولی هنوز اگر بالا رو ببینید چندتا گیاه طبیعی گذاشتم. هنوز هیچی تو این سرگرمی منو ارضا نمیکرد. نمیدونستم موضوع چیه ولی بیخودی دکور های عجیب غریب استفاده میکردم.
    مثلا تو کلاردشت درخت خشک شده تو حیاطمون رو قطع کردم با اره برقی و اینارو درست کردم:

یادمه در کنارش تراریم ساختم ولی اونم به خاطر امکانات کم تو ایران و بازم راهنمایی غلط همون سایت ها، دادمش به یه بنده خدایی و ولش کردم.
    دیگه تصمیم گرفتم برگردم به چیزی که علاقه دارم و اونم آکواریم گیاهی. خواستم هرچی اطلاعات داشتم که به قول بعضی حسودا، فقط یک سری PDF حفظ کردم رو پیاده سازی کنم ..
    با حفظ اصول آکواریم زیر از مهرماه امسال درست شد:

روبستر رو عوض کردم و گیاهای جدید گرفتم. :

---
    و بدون استفاده از کود، حدود دو ماه سیفون نکردم و پایبند به مسائل اکوسیستمی یعنی قدرت خدا ...
    اینم عکس الان بعد دو ماه از عکس قبلی:

درس اینه که :
    اول از همه ببینید علاقه ی واقعی چیه و بعد سراغ این سرگرمی برید.
    من الان احساس خوبی دارم که گیاه رو انتخاب کردم و امیدوارم بهتر و بهتر بشه.
    ایشالا عکسهای بعدی با گیاهای جدید و 15 تا گوپی و از همه مهمتر : LED در آکواریم گیاهی
    ویرایش توسط DarKfish : ۱۳۹۱-۱۲-۱۵ در ساعت 12:14

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800
    اوووووووووووووووووووففففف فففففففففففففففففففف
    فقط میتونم بگم ایول به این عشق وعلاقه وحوصله

​خدا قوت
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,sharifi,علی بختیاری
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع