مشاوره ویژه سئوالات و مشاوره در زمینه راه اندازی سالن تکثیر مکانیزه - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 21 نخستنخست 1234567891013 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 145
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    نقل قول نوشته اصلی توسط ™@я€z نمایش پست ها
    سلام دوستان اگر میشه لطف کنید که در مورد سیفون مکانیزه کمی توضیح بدهید که چطوری انجام میشه؟وپیاده سازی اون به چه شکلی میباشد.
    سلام
    توضیح طریقه صحیح پیاده سازی سیفون مکانیزه یک سرفصل کامل هست که نه به شکل تئوری امکان توضیح دادن کاملش وجود داره (به دلیل طراحی بر اساس معماری هر سالن ) نه قصد توضیحش رو دارم ، فقط نقطه ابهامات رو میشه روشن کرد تا حدودی

سیفون مکانیزه سیستمی هست که در اون برای هر تانک یک خروجی اختصاصی در نظر گرفته میشه ( با مکانیزمهای متفاوت بر اساس نیاز و نوع هزینه کرد - حتی حذف یک 3 راهی در مقیاس سالن که 500 تا تانک داره میتونه کاهش هزینه باشه ) و این خروجی ها با استفاده از محاسبات مکانیک سیالات به بهترین شکل باید به هم وصل شده و در نهایت به یک نقطه برسند که در این نقطه با استفاده از نیروی مکشی که از یک پمپ گرفته میشه مکش داخلی سیستم تقویت میشه و این اجازه رو خواهد داد که در آن واحد از تعداد زیادی تانک مکش ایجاد کنید
    از مزیتهای این سیستم استفاده نکردن از یک شیلنگ برای سیفون همه تانکها ، سرعت و دقت بیشتر در انجام کار ، تمیز و منظم تر بودن و .... میشه نام برد
    همونطور که گفتم پیاده سازی این سیستم در مقیاس سالن ( بالای 50 تانک) ریزکاریهای زیادی داره که با کوچکترین اشتباه باعث خواهد شد سیستم راندمان لازم رو نداشته باشه و یا کل هزینه انجام شده سوخت بشه

در حال حاضر پیاده کردن این سیستم به ازای هر تانک حداقل 20 هزار تومن هزینه داره ( برای هر تانک 2 عدد شیر گازی که کاربرد داره فقط میشه 16 تومن )
    6 کاربر پسندیده اند: amir121,™@я€z,b.pakray,somijooon,سکوت,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ابوالفــــــضل . ب
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    زاهدان ,زیباشهر
    شماره عضویت
    95
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    920
    پسند گرفته
    404
    امتیاز کاربری
    717
    جالب بود علی از این عکس بیشتر بذار تا ادم ایده بگیره
    اقا حامد این لوله ها pvc سفید که تویی تانک چه کار میکنه در عکس اول تویی هر شش تا هست پشت تویی عکس دوم پست دوتا فیلتر اسفنچی

یه سوال دیگه از این لوله ها pvc میشه برای پایه تانک هم استفاده کرد
    سوال بعدی تبخیر اب گچ خونه خراب نمی کنه
    پسندیده : ™@я€z

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رضایی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    توضیح طریقه صحیح پیاده سازی سیفون مکانیزه یک سرفصل کامل هست که نه به شکل تئوری امکان توضیح دادن کاملش وجود داره (به دلیل طراحی بر اساس معماری هر سالن ) نه قصد توضیحش رو دارم ، فقط نقطه ابهامات رو میشه روشن کرد تا حدودی

سیفون مکانیزه سیستمی هست که در اون برای هر تانک یک خروجی اختصاصی در نظر گرفته میشه ( با مکانیزمهای متفاوت بر اساس نیاز و نوع هزینه کرد - حتی حذف یک 3 راهی در مقیاس سالن که 500 تا تانک داره میتونه کاهش هزینه باشه ) و این خروجی ها با استفاده از محاسبات مکانیک سیالات به بهترین شکل باید به هم وصل شده و در نهایت به یک نقطه برسند که در این نقطه با استفاده از نیروی مکشی که از یک پمپ گرفته میشه مکش داخلی سیستم تقویت میشه و این اجازه رو خواهد داد که در آن واحد از تعداد زیادی تانک مکش ایجاد کنید
    از مزیتهای این سیستم استفاده نکردن از یک شیلنگ برای سیفون همه تانکها ، سرعت و دقت بیشتر در انجام کار ، تمیز و منظم تر بودن و .... میشه نام برد
    همونطور که گفتم پیاده سازی این سیستم در مقیاس سالن ( بالای 50 تانک) ریزکاریهای زیادی داره که با کوچکترین اشتباه باعث خواهد شد سیستم راندمان لازم رو نداشته باشه و یا کل هزینه انجام شده سوخت بشه

در حال حاضر پیاده کردن این سیستم به ازای هر تانک حداقل 20 هزار تومن هزینه داره ( برای هر تانک 2 عدد شیر گازی که کاربرد داره فقط میشه 16 تومن )
    سلام
    ممنون آقا حامد فقط این طور من متوجه شدم از طریق یک لوله ثابت عمل مکش انجام میشه
    حالا این سیفون عملکردش مثل یک سیفون دستی هست؟چون ما با سیفون دستی همه
    قسمتهای کف آکواریم را با شیلنگ وبه طوری که با بردن اون به همه قسمتها فضولات را جمع
    می کنیم اما این یک لوله ثابت هست ممکنه که فضولات تو یک گوشه ایی باقی بمونه.
    حرف شما در مورد پیاده سازی طرح صحیح هست چون شرایط هر سالنی باهم فرق می کند اما اگر صلاح می دانید
    وجسارت نباشه امکان داره که در یک تاپیک نمونه ایی از این نوع سیفون را به طور مثال و تصویری تشریح نمایید؟
    با تشکر
    3 کاربر پسندیده اند: b.pakray,سکوت,علی بختیاری

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    نقل قول نوشته اصلی توسط ™@я€z نمایش پست ها
    سلام
    ممنون آقا حامد فقط این طور من متوجه شدم از طریق یک لوله ثابت عمل مکش انجام میشه
    حالا این سیفون عملکردش مثل یک سیفون دستی هست؟چون ما با سیفون دستی همه
    قسمتهای کف آکواریم را با شیلنگ وبه طوری که با بردن اون به همه قسمتها فضولات را جمع
    می کنیم اما این یک لوله ثابت هست ممکنه که فضولات تو یک گوشه ایی باقی بمونه.
    حرف شما در مورد پیاده سازی طرح صحیح هست چون شرایط هر سالنی باهم فرق می کند اما اگر صلاح می دانید
    وجسارت نباشه امکان داره که در یک تاپیک نمونه ایی از این نوع سیفون را به طور مثال و تصویری تشریح نمایید؟
    با تشکر
    سلام
    بله میشه این طرح رو جوری پیاده کرد که امکان سیفون دستی هم به شکل جداگانه برای هر تانک وجود داشته باشه
    چند کلیپ سالن تکثیر دیسکس در سایت هست دانلود و با دقت نگاه کنید خودتون متوجه خواهید شد
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,سکوت

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    سلام به همه

بحث بسیار باحالی راه افتاد . از همه ممنونم. به نظر من یه تاپیک با عنوان سیفون مکانیزه سالن بزنیم و این پستارو ببیریم اونجا . نظرتون چیه ؟؟؟

این رو هم من بگم. میشه به هر لوله ای که تا پای هر تانک میاد و یه شیر گازی داره یه شیلنگ وصل کرد که به صورت دستی هم بشه کف رو سیفون کرد ولی خیلی راحت تر .با روشن کردن پمپ درون سیستم مکش وجود داره و فقط کافیه که شما شیر گازی تانک مورد نظر رو باز کنید و با شیلنگ به راحتی کف رو بکشید.
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,b.pakray,سکوت

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    خب بچه ها من یه چیزی نقاشی کردم که فک کنم کمک خوبی باشه.هرچند که خیلی سادست. حامد جان مشکلاشو بگو. مرسی.

حامد اجراز اور فلو ضروریه و حتما باید باشه؟؟؟ به نظر فقط در مواردی که ممکنه طرف ادش بره کنترل کنه خروج آب رو کارایی داره درسته ؟؟؟

--------- ادغام پست ------------

راستی حامد اون شیر گازی دومی که گفتی کجا کاربرد داره؟؟؟
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,b.pakray,somijooon,سکوت

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    خب بچه ها من یه چیزی نقاشی کردم که فک کنم کمک خوبی باشه.هرچند که خیلی سادست. حامد جان مشکلاشو بگو. مرسی.

حامد اجراز اور فلو ضروریه و حتما باید باشه؟؟؟ به نظر فقط در مواردی که ممکنه طرف ادش بره کنترل کنه خروج آب رو کارایی داره درسته ؟؟؟

راستی حامد اون شیر گازی دومی که گفتی کجا کاربرد داره؟؟؟
    سلام
    علی جان ممنون فقط اون انتهای بسته برای چیه؟ خوب آخرین تانک رو زانویی 90 درجه استفاده می کنیم دیگه یا اون انتهای بسته کارایی خودش رو داره؟
    بعد ارتفاع لوله از کف باید چقدر باشه که به بهترین نحو کار کنه؟
    2 کاربر پسندیده اند: سکوت,علی بختیاری

صفحه 3 از 21 نخستنخست 1234567891013 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع