مشاوره ویژه سئوالات و مشاوره در زمینه راه اندازی سالن تکثیر مکانیزه - صفحه 21
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 21 از 21 نخستنخست ... 111415161718192021
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 145 , از مجموع 145
  1. بالای صفحه | پست شماره : 141

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : سئوالات و مشاوره در زمینه راه اندازی سالن تکثیر مکانیزه

نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas.ea نمایش پست ها
    سلام،اگه شرایط جور بشه میخوام یه سالن احداث کنم برای همین اول طرح تئوری شو اجرا کردم :
    به نظر شما شدنی این طرح ؟
    خوشحال میشم مشکلات و معایبشو بگید تا طرح بهتری بشه :

سلام

طرحی که اشل کردید از نظرهای مختلف اعلم از فنی ، هزینه اجرا و بهره وری نقاط ضعفی داره ضمن اینکه فقط در مقیاس کوچیک قابل اجرا هست نه برای یک سالن به عنوام مثال با 200 تانک
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

2. بالای صفحه | پست شماره : 142

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

سلام دوستان عزیز
    یک سوال برام پیش امده
    در پروشگاه های مکانیزه دیسکس برای از بین بردن عوامل بیماری زا اب خروجی تانکها چکار میکنن؟
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

3. بالای صفحه | پست شماره : 143

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط fishboy نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    یک سوال برام پیش امده
    در پروشگاه های مکانیزه دیسکس برای از بین بردن عوامل بیماری زا اب خروجی تانکها چکار میکنن؟
    سالنهای تولید دیسکس تقریبا ۹۹٪ جنوب شرقی آسیا هستند که معمولا آب سالنها جاریست یعنی از یک نهر آب مستقیم وارد سالن و دپو میشه خروجی دوباره به همون نهر برمیگرده
    اما سالنهای مکانیزه و پیشرفته تقریبا سه برابر ظرفیت مفید تانکها آب در گردش دارند که آب ورودی به تانکها از آب تازه + آب تصفیه شده خروجی تانکها هست
    در سیستمهای مکانیزه پرت و پسرفت آب تقریبا صفر هست و از آب خروجی که دیگه به درد سالن نمی‌خورده و یا حاصل از شستشوی سالن و تجهیزات و تاسیسات هست برای کشاورزی استفاده میشه که تجربه کوچکش رو در سالن قدیمی دارم آب خروجی سیفونها که به باغچه می‌رفت تاثیر اعجاب انگیز روی رشد گل و گیاه ها و .... داشت به شکلی که گل رز ارتفاعش از دیوار حیاط بیشتر شد
    که کاملا هم علمی‌ست و بخاطر ازت و مشتقات دیگر نیتروژن و فضولات که کود محسوب میشه هست
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,fishboy

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

4. بالای صفحه | پست شماره : 144

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

ممنونم اقا حامد
    ولی با عرض معذرت بازم سوالم حل نشد
    سوالم اینه که اب خروجی تانکها بخشیش دوباره به تانکها برمیگرده که شما هم بهش اشاره کردین که تصفیه میشه و با اب تازه دوباره به تانکها بر میگرده،سوالم دقیقا همینجاست با چه دستگاه هایی تصفیه میشه اب خروجی ؟ ۱: برای از بین بردن نیتریت،نیترات و امونیاک چه فیلتری برای این سیستم ها مناسبه ؟ ۲:برای از بین بردن عوامل بیماری زا مثل قارچ ها ،باکتری ها و ویروس ها از چه فیلتری استفاده میشه و اینکه لازمه به فکر این عوامل باشیم یا نه ؟
    سوالاتم یکم بیشتر شده : من تازه با سیستم مکانیزه دارم اشنا میشم و اونجور که دیدم و درسته اینه که اب خروجی تانکها از بالای تانک خارج میشه چنتا ویدیو که دیدم متوجه شدم مدفوع و غذاهای اضافه همه در ته تانک باقی میمونه، ایا اینها با سیفون دستی از تانکها خارج میشن ؟
    ممنونم حامد جان از وقتی که می خوای بزاری
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

5. بالای صفحه | پست شماره : 145

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط fishboy نمایش پست ها
    ممنونم اقا حامد
    ولی با عرض معذرت بازم سوالم حل نشد
    سوالم اینه که اب خروجی تانکها بخشیش دوباره به تانکها برمیگرده که شما هم بهش اشاره کردین که تصفیه میشه و با اب تازه دوباره به تانکها بر میگرده،سوالم دقیقا همینجاست با چه دستگاه هایی تصفیه میشه اب خروجی ؟ ۱: برای از بین بردن نیتریت،نیترات و امونیاک چه فیلتری برای این سیستم ها مناسبه ؟ ۲:برای از بین بردن عوامل بیماری زا مثل قارچ ها ،باکتری ها و ویروس ها از چه فیلتری استفاده میشه و اینکه لازمه به فکر این عوامل باشیم یا نه ؟
    سوالاتم یکم بیشتر شده : من تازه با سیستم مکانیزه دارم اشنا میشم و اونجور که دیدم و درسته اینه که اب خروجی تانکها از بالای تانک خارج میشه چنتا ویدیو که دیدم متوجه شدم مدفوع و غذاهای اضافه همه در ته تانک باقی میمونه، ایا اینها با سیفون دستی از تانکها خارج میشن ؟
    ممنونم حامد جان از وقتی که می خوای بزاری
    قبلا که صحبت کردیم گفتم میثم جان
    قرار نیست که آبی 100% عاری از هر ناخالصی و بیماری داشته باشیم که اگه اینطور باشه ماهی حالت ایزوله پیدا میکنه و بسیار حساس و نازک نارنجی بار میاد به شکلی که قطعا با تغییر محیط با مشکل مواجه میشه و این برای یک تکثیر کننده که میخواد محصول روانه بازار کنه خیلی نقطه ضعف بزرگی هست

اون کلیپی که دیدی چون تانکها مختص تکثیر طبیعی بود کفکش براش در نظر گرفته نشده و اگر دقت کرده باشی یک لوله هایی بغل تانکها هست که در اونها با اسفنج پوشانده شده
    این لوله ها تا جایی که من از کادر بسته فیلم متوجه شدم نقش یکجور آورفلو رو بازی میکنه که برای سیفون کفکش هم میشه یکسر شیلنگ رو داخل تانک گذاشت و طرف دیگهبا تبدیل به این لوله وصل بشه که در صورت قوی بودن سیستم مکش آب داخل شیلنگ کشیده میشه و سیفون ممکن میشه

روال کار در سالنهای تکثیر به این شکله ؛ برای نگهداری کیفیت آب و سلامت مولدها حداکثر تلاش و انرژی گذاشته میشه و از طرف دیگه تا زمانی که بیماری یا نشانه هاش دیده نشده کار خاصی معمولا برای از بین بردن یک بیماری فرضی انجام نمیشه
    حداکثر یک یووی بگذارند که هر چند روز یکی دو ساعت سر راه عبور آب روشن بشه
    برای تصفیه و روشهای مختلف اون هم که بحث های مختلفی توی انجمن هست اعم از بیولوژیکی و مکانیکال
    2 کاربر پسندیده اند: fishboy,علی بختیاری

صفحه 21 از 21 نخستنخست ... 111415161718192021

کلمات کلیدی این موضوع