راهنمایی برای نگهداری از نهال تازه کاشته شده - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 34
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

پاسخ : راهنمایی برای نگهداری از نهال تازه کاشته شده

سلام حمزه جان...

دو هفته پیش که رفته بودم خونه اون جارو ها و گیاه های پای درختارو کندم و پای هرکدوم از همون گل یخا کاشتم....

این هفته که رفته بودم دیدم درختا تازه جوونه زدن و برگای جدید دراورده بودن...فکر کنم اون گیاه هایی که پاشون بود جلوی رشدشون رو گرفته بود....متاسفانه بیشتر گل یخ هارو هم دوستان خورده بودن....

حالا میخواستم ببینم برای تقویت خاک کی باید اقدام کنم و چه چیزهایی بزنم به خاکشون تا واسه بهار اماده باشن و خوب رشد کنن....درخت ها هم بید مجنون اقاقیا سرو شیراز بودن...

میخوام امسال خوب بهشون برسم....هر کاری رو که لازم میدونی بگو من براشون انجام بدم...ممنون
    پسندیده : Hamzeh

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

علی جان من تاپیکتو تازه الان خوندم.
    یه چنتا مشکل اساسی توی درختکاری شما دیدم که گفتم منتقل کنم...
    اول از همه نوع درختایی رو که انتخاب کردی زیاد جالب نمیبینم چون زیاد مناسب خونه نیستن،برای خونه بیشتر از درختای میوه وتزئینی استفاده میکنن.
    بعد اون بید مجنونی رو که شما کنار پنجره کاشتی 2تا مشکل داره که یکیش قابل تحمله ویکیش در صورت عدم رسیدگی شاید مشکل ساز بشه...بید وقتی بزرگ میشه وبرای خودش چتر میزنه سایه خیلی خنک ومطلوبی رو ایجاد میکنه ولی گرد وخاک زیادی رو هم از طریق اون پنجره وارد ساخت میکنه.شما به این مطلب توجهی نداشتی!یه مشکل دیگه هم اینه که اگه رطوبت وچاه درون ساخمان شما باشه ،ریشه های بید زمانی که قدرت میگیرن به سمت رطوبت و"پی" ساختمان میرن که بعدها مشکلی مثل ترک دیوارو ...رو در پی خواهد داشت(مشکل بلند مدت)...
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,Rezaei,somijooon
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام علی جان.خیلی ممنون داداش از توجهت....

والا منم خیلی دلم میخواست درختی مثل توت بکارم که اتفاقا خیلی هم خوب میگیره اینجا ولی متاسفانه فرهنگ اینجا خیلی غنی هستش و خدا نکنه چیز قابل خوردنی روی درسخت باشه که مطمئنا اون درخت اگه از ریشه در نیاد از کمر خواهد شکست....باورت نمیشه یه بید داشتم 2 برابر همین بید که خیلی تر تمیز بود و از کمر شکستنش.خداییش روزی که دیدم درخت از کمر شکسته دیگه داشت بغضم میگرفت...خیلی نامردیه خب...اینهارو هم با کشیک شبانه روزی اینجوری نگه داشتیم....

علی جان خونه ما تقریبا یک متر بالا تر از این سطح کوچست...بذار این بیچاره بگیره و بزرگ بشه من نوکر گردو خاکاشم هستم...

ممنون داداش
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,Hamzeh,somijooon

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام حمزه جان...

دو هفته پیش که رفته بودم خونه اون جارو ها و گیاه های پای درختارو کندم و پای هرکدوم از همون گل یخا کاشتم....

این هفته که رفته بودم دیدم درختا تازه جوونه زدن و برگای جدید دراورده بودن...فکر کنم اون گیاه هایی که پاشون بود جلوی رشدشون رو گرفته بود....متاسفانه بیشتر گل یخ هارو هم دوستان خورده بودن....

حالا میخواستم ببینم برای تقویت خاک کی باید اقدام کنم و چه چیزهایی بزنم به خاکشون تا واسه بهار اماده باشن و خوب رشد کنن....درخت ها هم بید مجنون اقاقیا سرو شیراز بودن...

میخوام امسال خوب بهشون برسم....هر کاری رو که لازم میدونی بگو من براشون انجام بدم...ممنون

سلام علی جان چند تا روش هست که میگم

1) روش چالگود کردن هست که یه عکس ازش میذارم ، فکر نکنم بتونی این کار رو بکنی ولی روش خیلی خوبی هست .

اگه میتونی در موردش توضیح بدم .

2) حتما خاک اطراف گیاه رو بدون اینکه به ریشه آسیبی وارد بشه شخم بزن . وجین کردن خیلی تاثیر داره . بعد دور تا دور درخت رو البته با کمی فاصله از تنه و به گونه ای که تنه و ریشه نمایان نشه و آسیب نبینه و یا درخت لق نشه حدود 10 تا 15 سانت خالی من . از خاک برگ پوسیده و ورمی کمپوست ( مقدار مصرف ورمی کمپوست برای هر قطعه حدود 500 گرم ) البته میتونی کمپوست تهیه منی و بجای مثلا اگه قرار 2 پیمانه خاک برگ بریزی 1 پیمانه کمپوست و 1 پیمانه خاک برگ استفاده کنی . مقداری هم کود دامی پوسیده به این مخلوط اضافه بشه بد نیست . این مخلوط رو جایگزین خاک قبلی بکن .

با شروع فصل رشد از کود های شیکیای هم میتونی استفاده کنی که تاثیر مثبتی تو رشد داره .
    از کودهای ماکرو و میکرو که تو بازار هست میتونی استفاده کنی . همچنین کود های NPK 20-20-20 مناسب هست .

اگه جزئی تر بگم 1 قسمت کود ماکرو + 1 قسکن میکرو + 3 قسمت بیوفسفات طلایی هم مناسبه .

نکته مهم : این مخلوط خاکی هر چی به ریشه نزدیک تر باشه خیلی بهتره . برای مثال فکر کن که درخت رو جایی کاشتی و در طی چند سال ریشه حرکت میکنه و چند متری به جهات مختلف میره ( البته این برای سال های آینده هست نه الان ) این مخلوط خاکی رو تو اون قسمت بریزی تا به ریشه ها برسه . حتما نباید پای خود گیاه باشه . برای مثال بید ریشه های زیادی تولید میکنه و ریختن کود پای خود درخت زیاد موثر نمیتونه باشه . این رو هم بگم بید وقتی به رشد کافی رسید دیگه خودش یه بلایی سر ادم میاره که نیازی به تقویت نیست . اگه نکته ای هست نگفتم بگو تا اگه تونستم راهنمایی کنم .
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,DarKfish,Rezaei,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

خیلی ممنون حمزه جان.

توی اون چال گودا چی باید بریزیم داداش؟؟؟

من یکم گیج شدم....حالا چی بریزم پاشون بهتره؟؟؟ماکرو و میکرو رو به همین نام میشناسن گل فروشی ها؟؟؟ببخشید من یکم ای کیوم نفتیه داداش.

ممنون
    پسندیده : Hamzeh

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    خیلی ممنون حمزه جان.

توی اون چال گودا چی باید بریزیم داداش؟؟؟

من یکم گیج شدم....حالا چی بریزم پاشون بهتره؟؟؟ماکرو و میکرو رو به همین نام میشناسن گل فروشی ها؟؟؟ببخشید من یکم ای کیوم نفتیه داداش.

ممنون

تو فروشگاه های مخصوص فروش کود و سموم این چیزا رو تهیه کنی بهتره . کودهای ماکرو همون ازت ، فسفر و پتاس و میکرو همون آهن روی منگنز ، مس ،بر و ... هستن که به صورت مخلوط و مایع تو بازار موجود هست .

اگه شرایط اون چالگود رو داری به این روش عمل کن

اول اینکه چاله ها باید با فاصله ی 1.20 تا 1.50 از درخت و تو محل سایه انداز باشه . 2) حداقل 2 تا 4 تا باید درست کنی 3) ابعاد چال باید به ارتفاع 40 تا 1.20 و عرض 40 سانت باشه . بسته به عمق ریشه . 4) خاک د اخل چاله رو باید تماما بیرون بریزی 5) قسمت پایین رو کود دامی بریز 6) کود شیمیایی همونایی که گفتم رو میریزی بعدش البته با کود دامی مخلوط بشه و تو مرحله ی 2 ریخته بشه . مابقی رو هم با کود دامی پوسیده مجدادا پر میکنی . 7) چاله ها تو مسیر ابدهی باشه حتما

ویرایش توسط Hamzeh : ۱۳۹۲-۰۷-۲۱ در ساعت 16:57
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,DarKfish,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

حمزه جان این روش برای چه درختایی استفاده میشه؟بعد از چه مدت دوباره براشون ازین چالها میزنن؟اخه اینا رو برای درخت گردو وخرمالو دیدم ...
    برای درختایی مثل انار که ریشه هاشون فوق العاده به کود دامی حساسه هم استفاده میشه؟
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع