راهنمایی برای نگهداری از نهال تازه کاشته شده
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 34
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

Question راهنمایی برای نگهداری از نهال تازه کاشته شده

سلام دوستان

امیدوارم که جای تاپیکم اشتباه نباشه.

من دیروز 6 تا نهال گرفتم و با شرایطی که میگم کاشتمشون حالا یکم راهنماییم کنید که چ کنم که بگیرن خودشونو. البته باید زودتر راهنمایی میگرفتم ولی دیگه عجله ای شد.

من این نهال ها رو گرفتم.قیمتاشونم میگم. اقاقیا 13 - بید مجنون معمولی ساقه سبز 10 - چنار 10 - سرو شیراز 5 - نارون 10

برای باغچشون 80 سانت خاک خالی کردم و کود گاوی و شن و بیشترش خاک باغچه مخلوط کردم و باغچشونو پر کردم . برای کاشتشون هم تقریبا 40 سانت گود

کردم و کاشتمشون و بهشون آب دادم و یه مقدار لوبیا هم
    کاشتم کنارشون. حالا نمیدونم چقد کارام درس بوده.

ممنون
    2 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,Rezaei

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام دوستان

امیدوارم که جای تاپیکم اشتباه نباشه.

من دیروز 6 تا نهال گرفتم و با شرایطی که میگم کاشتمشون حالا یکم راهنماییم کنید که چ کنم که بگیرن خودشونو. البته باید زودتر راهنمایی میگرفتم ولی دیگه عجله ای شد.

من این نهال ها رو گرفتم.قیمتاشونم میگم. اقاقیا 13 - بید مجنون معمولی ساقه سبز 10 - چنار 10 - سرو شیراز 5 - نارون 10

برای باغچشون 80 سانت خاک خالی کردم و کود گاوی و شن و بیشترش خاک باغچه مخلوط کردم و باغچشونو پر کردم . برای کاشتشون هم تقریبا 40 سانت گود

کردم و کاشتمشون و بهشون آب دادم و یه مقدار لوبیا هم
    کاشتم کنارشون. حالا نمیدونم چقد کارام درس بوده.

ممنون
    سلام .

اول از همه در مورد جانمایی باغچه و ابعاد اون یه توضیحی بدید و بعد اینکه با چه فاصله ای این نهال ها رو کشت کردین .
    بهتر بود اول در مورد گیاهان اقلیم خودتون تحقیق میکردید .
    اقاقیا : بسته به گونه از 1-2 متر تا 5 و 6 متر رشد میکنه که نیاز به محل نور گیر داره ولی برخی از گونه ها محل کم نور تر رو تحمل میکنه . نیاز به کود شیمیایی نداره . بهتره که بعد از دوره گلدهی هرس بشه تا شکل خودش رو حفظ کنه . معمولا به عنوان پرچین استفاده میشه .
    بید مجنون و چنار : تا جایی که من اطلاع دارم معمولا در مناطق نیمه شمالی کشت میشه و دمای بالا رو تحمل نمیکنه و نیاز به آبیاری فراوان داره .
    اکثر نارون ها هم در منطقه معتدله و شمالی کشت میشن . تا جایی که من اطلاع دارم فقط یک نوع نارون هست که در شرایط گرم هم رشد میکنه که نارون آمریکایی هست . ولی باز هم گرما داریم تا گرما .
    3 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,Rezaei,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    ممنون حمزه جان

باغچه ها جدا هستن و هر کدوم از نهال ها یه باغچه جدا دارن.

هر باغچه تقریبا 60 * 60 و عمق 80 هستش.

بید مجنون رو زاهدان چند جا دیدم که کاشتن و قشنگ گرفته حتی تو میدون ها که افتاب زیادی داره ولی من اقاقیا و بید مجنون رو قسمتی کاشتم که معمولا کمتر افتاب میگیره.

هر روز باید بهشون آب بدیم ؟؟؟ این خاکی که گفتم خوبه یا چیزی بهش اضافه کنم ؟؟؟

این نهالا همشون بالای 2 متر الان طول دارن.
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574
    ممنون حمزه جان

باغچه ها جدا هستن و هر کدوم از نهال ها یه باغچه جدا دارن.

هر باغچه تقریبا 60 * 60 و عمق 80 هستش.

بید مجنون رو زاهدان چند جا دیدم که کاشتن و قشنگ گرفته حتی تو میدون ها که افتاب زیادی داره ولی من اقاقیا و بید مجنون رو قسمتی کاشتم که معمولا کمتر افتاب میگیره.

هر روز باید بهشون آب بدیم ؟؟؟ این خاکی که گفتم خوبه یا چیزی بهش اضافه کنم ؟؟؟

این نهالا همشون بالای 2 متر الان طول دارن.
    عمقی که شخم زدین خوب به نظر میرسه چون بستگی به مقدار ریشه داره . اقاقیا تو هر خاکی رشد میکنه و به نوع خاک حساس نیست و آبیاری باید طوری صورت بگیره که خاک بیش از حد غرقاب نشه . البته با شرایط اقلیم شما فکر نمیکنم چنین اتفاقی بی افته . به باد های تند هم حساس هست و باید مراقب باشید تا شاخه ها نشکنه . ولی برای بید مجنون باید همیشه سطح خاک مرطوب باشه . اگه بتونین از خاک برگ و یا چیز مشابه تو سطح خاک استفاده کنید تا سطح رطوبت رو حفظ کنه خیلی خوب میشه . کود دامی هم باید کاملا پوسیده و خشک باشه در غیر این صورت بیشتر باعث خراب شدن کار و سوزوندن ریشه ها میشه . در ضمن بید به خاک رسی به همراه شن و ماسه احتیاج داره . اگه بتونید از گیاهان پوششی پای نهال خودتون استفاده کنین خیلی خوب میشه و در حفظ رطوبت هم موثر هست و هم نمای زیبایی به باغچه میده . اگه از گل کاغذی هم استفاده کنید تو فصل گرما گل های زیبا و زیادی بهتون میده .
    2 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    ممنون حمزه داداش.

خب به نظرت اگه یه روز در میون بهشون اب بدیم خوبه ؟؟؟ پاشون کود برگ بریزم و چمن بکارم خوبه ؟؟؟

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574
    ممنون حمزه داداش.

خب به نظرت اگه یه روز در میون بهشون اب بدیم خوبه ؟؟؟ پاشون کود برگ بریزم و چمن بکارم خوبه ؟؟؟
    علی جان ابیاری همیشه به شرایط دما هست نه به روز . سطح خاک مرطوب باشه کافیه . در مورد چمن هم باید از چمن مخصوص مناطق گرمسیری استفاده کنی . مانند برموداگراس یا چمن افریقایی - سنتپیدگراس - بوفالو گراس . در کل از چمن مخصوص مناطق خودتون استفاده کنین . از فستوکای آبی هم فکر کنم بتونید استفاده کنید . فقط نباید خشکی ببینه .
    پسندیده : علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    این فستوکای آبی چیه ؟؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع