راهنمایی برای نگهداری از نهال تازه کاشته شده - صفحه 5
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 29 تا 34 , از مجموع 34
  1. بالای صفحه | پست شماره : 29

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

پاسخ : راهنمایی برای نگهداری از نهال تازه کاشته شده

سلام داداش

امروز رفتم کلی گشتم و کمپوست گیر اوردم....یه بستش واسه یه باغچه 60 در 60 بسه؟؟؟

یه خاک دیگه هم داشت به اسم کوکوپیت که به نظرم روش نوشته بود خاک هلندی یا همچین چیزی...اونا چطورن؟؟؟

بعد از اون کود 20 20 تموم کرده بود ولی یه کود دیگه داشت که مایع بودش اسمش دقیق یادم نیست فک کنم یه زر داشت توش....یه بطری نارنجی رنگ تقریبا یک لیتری بودش....میگفت واسه درختو نهال ایناست خیلی عالیه و جواب داده ولی دیگه من نگرفتمش گفتم ازت بپرسم ببینم غیر این 20 چی بگیرم عالی باشه واسشون؟؟؟الان لازمه بزنیم یا اینکه واسه عید کود بزنیم؟؟؟

یه سوال دیگه اینکه خونه یکی از اشناها کلی نهال توت و الو و اینجور چیزا داره می خواست واسه افتاشون سم پاشی کنه گفتم ازت بپرسم که چی بگیره بهتره؟؟؟ممنون

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 30

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام داداش

امروز رفتم کلی گشتم و کمپوست گیر اوردم....یه بستش واسه یه باغچه 60 در 60 بسه؟؟؟

یه خاک دیگه هم داشت به اسم کوکوپیت که به نظرم روش نوشته بود خاک هلندی یا همچین چیزی...اونا چطورن؟؟؟

بعد از اون کود 20 20 تموم کرده بود ولی یه کود دیگه داشت که مایع بودش اسمش دقیق یادم نیست فک کنم یه زر داشت توش....یه بطری نارنجی رنگ تقریبا یک لیتری بودش....میگفت واسه درختو نهال ایناست خیلی عالیه و جواب داده ولی دیگه من نگرفتمش گفتم ازت بپرسم ببینم غیر این 20 چی بگیرم عالی باشه واسشون؟؟؟الان لازمه بزنیم یا اینکه واسه عید کود بزنیم؟؟؟

یه سوال دیگه اینکه خونه یکی از اشناها کلی نهال توت و الو و اینجور چیزا داره می خواست واسه افتاشون سم پاشی کنه گفتم ازت بپرسم که چی بگیره بهتره؟؟؟ممنون

بسته کمپوست چند کیلویی هست ؟
    2 تا 3 کیلو تو هر متر مربع کافیه . اگه ورمی کمپوست هم گرفتی که باید یا تو سایه باشه یا روش یچی بریزی که سایه داشته باشه .

کوکوپیت رو تو یه تاپیک توضیح میدم . برا محیط باز اونم تو اون آب و هوا مناسب نیست . برای گلدون یه آمیخته ی خیلی خوب محسوب میشه . تو بخش بستر کاشت گیاهان همونطور که دیدی در مورد این مسائل دارم یه چیزایی میزارم . کوکوپیت از پوست نارگیل تولید میشه .

کود زر برگ رو حتما میگی . از این کود ها هم تو باغات استفاده میشه و خوب هست . کودی بگیر که ازت ، پتاس ، فسفر داشته باشه . روش نوشته . زر برگ هم خوبه . از کود تو مواقعی که رشد تو گیاه وجود داره استفاده کن . قبلش حتما خاک مرطوب باشه . دستور مصرف هم رو هر خود بطری نوشته . طبق دستور استفاده کن .

چه آفتی به درختاشون افتاده . عکس و یا اسم آفت رو باید مشخص کنی . اگه نتونستی بگو تا بر اساس افت هایی که معمولا تو این درختا میفته آفت کشی رو معرفی کنم . بعد تعدادشون چقد هست . جدا از هم هستن یا مخلوط کاشته شده .
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 31

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام

ممنون حمزه جان دستت درد نکنه داداش....فکر کنم یک کیلو بودش ورمی کمپوست رویان بود....4 تومن خریدمش....من یه مقدار از روی خاک رو برداشتم و و مقداری از این کمپوست رو با کود کبوتر مخلوط کردم و ریختم پا درخت و یکم خاک معمولی روشون ریختم و بعدش هم اب دادم درختو...

این بنده خدا نهال هاشو جدا از هم کاشه بود....بیشتر واسه پیش گیری میخواست....البته یه دونه انجیر داشت که چنتا از برگ هاش سفید و جمع شده بودن و دست که میزدیم میریختن....

بازم ممنون
    پسندیده : somijooon

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 32

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام

ممنون حمزه جان دستت درد نکنه داداش....فکر کنم یک کیلو بودش ورمی کمپوست رویان بود....4 تومن خریدمش....من یه مقدار از روی خاک رو برداشتم و و مقداری از این کمپوست رو با کود کبوتر مخلوط کردم و ریختم پا درخت و یکم خاک معمولی روشون ریختم و بعدش هم اب دادم درختو...

این بنده خدا نهال هاشو جدا از هم کاشه بود....بیشتر واسه پیش گیری میخواست....البته یه دونه انجیر داشت که چنتا از برگ هاش سفید و جمع شده بودن و دست که میزدیم میریختن....

بازم ممنون
    آقا من 1.5 کیلوییش رو دارم 2000 تومن میدم . کیفیتشم خوبه !!!

فقط ورمی کمپوست خشک نباید بشه و رطوبتش باید حفظ بشه . منظور از رطوبت یعنی نمناک نه اینکه غرقابش کنی .
    از انجیر که افتی شده یه عکس بود خوب بود . باید دید همینجوری نمیشه چیزی گفت .

چه نوع الو هست . هر کدوم یه نوع افت و پیشگیری دارن . مثلا بعضی گونه ها رو قبل از بیدار شدن درخت معمولا سم پاشی میکنن . و یا استفاده از کود پتاسه و فسفاته بعد از برگ دهی استفاده میشه تا مقاومت درخت رو بالا ببره . بعضی وقتا ریزش گل و میوه به دلیل کمبود عناصر و یا خشکی دیدن درخت هست . اینا همه باید بررسی بشه . همینجوری نمیشه چیزی گفت . وقت کنم در مورد آماده سازی درختان واسه فصل جدید مطلب میزارم . هر درختی واسه خودش یه شرایطی داره اونم تو هر اقلیمی فرق داره . ولی هرس به موقع خیلی تاثیر تو قوی شدن گیاه داره .
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

5. بالای صفحه | پست شماره : 33

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام دوستان

بید مجنونم چند وقت پیش از بالا شروع به خشک شدن کرد که منم از پایین جایی که داشت خشک میشد اصلاحش کردم....ولی الان باز دوباره داره از بالا خشک میشه...

باید چیکارش کنم؟؟؟

قسمت های پایینی برگ ها خوب هستن و خوب هم رشد میکنن.....

ممنون

6. بالای صفحه | پست شماره : 34

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

سلام علی جان

با یه چاقوی تمیز و یا قیچی تیز و تمیز این کار رو بکن . بعدشم با چسب پیوند بپوشون محل برش رو .

یه اشتباه هم داشتی و این بوده که محل هرس از بند فاصله داشه و باعث سیاه شدن ساقه شده . طبق عکس از محل فلش پایینی برش رو به صورت اریب روی بند و یا با فاصله خیلی کم از بالای بند انجام بده . ( نیم سانت )

حالا این فلش پایینی که گذاشتم تو تصویر نشون میده که بند اونجاس اگه جاشو دقیق نذاشتم خودت دیگه جابجاش کن و از محل بند که سالم هست این برش رو انجام بده .
    پسندیده : علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

کلمات کلیدی این موضوع