ابزار و وسایل مورد نیاز برای نگهداری بونسای
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

s ابزار و وسایل مورد نیاز برای نگهداری بونسای

برای شروع کار ما نیاز به یه سری وسایل داریم که من اینجا به یه سری از این وسایل اشاره میکنم :

1) صافی خاک یا الک : 4 تا صافی مختلف که دارای اندازه های مختلف تو هر 2.5 سانتی متر باشن . بهتره که دارای قاب چوبی باشن .

2) قیچی کوچک باغبانی که باید تیز باشه .

3) سمبه گلدانی : یه میله 30 سانتی هست که تو قسمت انتها یه برجستگی داره .

4) سیم مسی : در اندازه های مختلف که برای تربیت شاخه ها و تنه ها کاربرد داره . بیشتری درجه مصرفی شامل درجه های 10 ، 12 ، 14 ، 18 ، 22 هست .

5) آبپاش : آبپاش هایی که لوله بلند و سوراخ های ریز داشته باشن . ( آب رو به نرمی رو سطح گلدان پخش میکنه و باعث ریزش خاک به اطراف و سست شدن گیاه نمیشه )

6) تکه های کوچک پلاستیک سوراخ دار : برای پوشاندن سوراخ های زهکش کف گلدان کاربرد داره .

7) وسایل ساده و کوچک باغبانی : وسایلی که برای کاشت و تعویض گلدان مورد استفاده قرار میگیره .

8) شاخه بر مقعر : این نوع قیچی چون تو کشور ما زیاد کاربرد نداره سخت میشه گیرش آورد . ولی برای تولید بونسای بهش نیاز پیدا میکنیم .

این وسیله شاخه رو به صورت مقعر برش میده و هیچ زایعاتی رو باقی نمیذاره . در ضمن قسمت مقعر شده شاخه به راحتی ترمیم میشه و در طول زمان اثری از یرش روش پیدا نمیشه .

9) برگ چین کوچک : این وسیله برای بریدن برگ های کوچک و برگچه ها مفید هست .

10) اره : اره ای تیز برای بریدن شاخه ها اضافه .

11) میزگردان : بیشتر برای تازه کار ها مورد استفاده قرار میگیره تا به راحتی بتونن روش کار کنن . جزء وسیله حیاتی برای بونسای مورد استفاده قرار نمیگیره . ولی چیز جالبی به نظر میرسه .
    2 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,Rezaei
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

کلمات کلیدی این موضوع