ترجمه اختصاصی میگو کاردینال
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر پیشکسوت
    نام
    Ali Khodadadi
    محل اقامت
    Azərbaycan
    شماره عضویت
    13
    میانگین ارسال
    0.24
    پسند داده
    2,052
    پسند گرفته
    2,143
    امتیاز کاربری
    3419

میگو کاردینال

محدوده PH: 7.4 - 8،4
    محدوده دما: 72-85
    محدوده سختی: 3-10 dKH
    طول عمر: 2-3 سال
    حجم: ½ -1 اینچ
    رژیم غذایی: جانور همه چیز خوار
    زیستگاه: کاملا آبزی

این میگو یکی از محبوب ترین نوع میگو ها می باشد و از منطقه سولاوسی اندونزی آمده است.
    این گونه به یک تانک با فیلتراسیون مناسب نیاز دارد. پرورش و تکثیر این گونه چندان دشوار نمی باشد. مدت زمان خروج نورادان از تخم به مدت 30 روز به طول می کشد.
    رشد این گونه کمی آهسته است . این میگو از جلبک ها و مواد غذایی تغذیه می کند. این میگو بیشتر در شب فعال تر می باشد و رفتگر خوبی برای تانک شما می باشد.. مس برای این گونه نیز خطرناک و کشنده است.

ترجمه : Heavenly
    مطلب اختصاصی امروزی. استفاده تنها با ذکر نام امروزی و ترجمه کننده مجاز است.

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختیار سایت امروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا مترجم، بلامانع است.
    کـــپـــی غـیــر مجـــــاز = اخـــــــراج دائمی

مطرح کردن هرگونه سئوال تخصصی در چت باکس،پیام خصوصی و یاهو مطلقا ممنوع است و در صورت گزارش یا مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

پاسخ : میگو کاردینال

سلام به امروزی های عزیز
    در ادامه و تکمیل اطلاعات مربوط به این گونه زیبا مقاله ای ترجمه شده که تقدیمتون میکنم .

برسی اجمالی :
    میگوی کاردینال به سرعت به یک میگوی محبوب در میان میگو ها تبدیل شد . این شکوه و محبوبیت با افزایش رنگ قرمز با نقطه های سفید به وجود آمد برای متوجه شدن این مطلب فقط دیدن عکس این میگو کافی نیست و شما باید از نزدیک این میگو را مشاهده نمایید . این گونه برای افراد مبتدی مناسب نیست و نیازمند تجربه و تلاش برای حفظ سلامتی دارد .

زیستگاه :
    میگوی کاردینال از سولاوسی یکی از جزایر اندونزی می باشد

پارامتر های آب :
    توصیه می شود میگوی کاردینال را در دمای حداقل 27 درجه سانتی گراد نگهداری کنید . هر دمای پایینتر می تواند باعث مرگ این میگو شود . همچنین توصیه می شود که شما این گونه را در یک مخزن با آب سخت و PH کمتر از 7 نگهداری کنید . من ( نویسنده ) در حال حاضر از میگوی کاردینال و چند گونه دیگر از سولاوسی در یک مخزن شامل بستر ADA آمازون و دمای 30 درجه ی سانتی گراد و PH 7 نگهداری می نمایم . برخی اعلام کرده اند PH پایین تر از 7 با بستر ADA آمازون برای این گونه مناسب نیست . اما من نظر متفاوتی دارم چرا که میگوهای من که در خانه نگهداری میکنم از شرایط خوبی برخوردار هستند و حتی تولید مثل آنها نیز خوب است . نوزادان به طوذ مداوم در حال گردش و پیدا کردن غذا هستند که این نشانه ی خوبی می باشد .
    بسیاری از علاقمندان برای شبیه سازی محیط زیست میگوی کاردینال از سنگ برای بالا بردن سطوح یرای ایجاد جلبک استفاده می کنند . اگر مقاله ای در مورد جزیره سولاوسی خوانده باشید متوجه خواهید شد که این گونه در میان سنگ ها و تراکم بالای گیاهان زندگی میکند و مواد غذایی در این شرایط بیشتر خواهد بود . همچنین برخی از تراشه های مرجانی یا مواد مشابه برای بالا بردن سختی آب استفاده می نمایند . شن و ماسه یک انتخاب معمولی برای آکواریوم این گونه می باشد .

تولید مثل :
    اصلاح نژاد و پرورش در آب شیرین کاملا با موفقیت انجام می گیرد و نیازی به نمک و یا آب لب شور نیست . ماده ها تخم ها را تا زمان هچ شدن حمل خواهند کرد . ماده ها تقریبا 10 الی 15 تخم را حکل خواهند کرد . تخمریزی تا هچ تخم ها 20 الی 30 روز به طول خواهد انجامید . نوزادان در زمان تولد همرنگ بزرگسالان خواهند شود و دارای رشد سریعی می باشند اگر مخزن شما در شرایط مناسبی باشد .
    تصویری از نوزادان میگوی کاردینال

مشخصات ظاهری :
    میگوی کاردینال می تواند دارای سایه های مختلفی از رنگ قرمز ، قرمز روشن یا تیره باشد که شاخص سلامتی ، جنسیت و عوامل دیگر می باشد . رنگ قرمز نیز توسط نقطه های سفید در سراسر بدن در تضاد است . برخی نقطه های سفید آبی به نظر می رسند . یکی از جالبترین ویژگی های میگوی کاردینال پاهای سفید جلو می باشد . پاهای سفید در سرعت بخشیدن در حرکت و پیدا کردن غذا موثر است . همچنین این پاهای سفید میگوی کاردینال را از دیگر گونه های جزیره سولاوسی متمایز میکند .

رفتار :
    میگوی کاردینال یک گونه ی خجالتی نیست . آنها به طور مداوم در پایین تانک و خراشیدن سنگ ها هستند . اکثر میگو های کاردینال مشاهده شده به نظر می رسد که تمام وقت خود را صرف خوردن جلبک های روی سنگ ها میکنند . این گونه تهاجمی نیست و می توان از دیگر گونه ها در مخزن استفاده کرد . برخی گزارش کرده اند که فعالیت این گونه بیشتر خواهد شد در صورتی که حلزون به تانک معرفی شود .

تغذیه :
    همه میگو های جزیره سولاوسی در تغذیه مشترک هستند . من بیشتر از مواد غذایی shlrakura و آب جلبک و گاهی از مواد غذایی دیگر استفاده می کنم . این گونه ترجیح میدهد به تغذیه در طول شب ، زمانی که احساس امنیت بیشتری میکند . بهتر است غذا دهی هر روز یک بار انجام شود و هر بار به مقداری که میگو در مدت 2 - 3 ساعت آن را تمام کند . زیاده روی در تغذیه دلیل مهم تلفات خواهد بو زیرا کیفیت آب را تغییر خواهد داد .

تعیین جنسیت :
    تعیین جنسیت میگوی کاردینال دشوار است و تا کنون هیچ کی نتوانسته با چشم غیر مسلح به طور فطعی جنسیت را تشخیص دهد . ماده ها دارای زین ( برای مطالعه در مورد زین و دیگر روش های تشخیص جنسیت به این آدرس مراجعه کنید ترجمه اختصاصی تشخیص جنسیت و روند تولید مثل میگو های آب شیرین) هستند اما تنها راه برای مشاهده زین استفاده از نور مادون قرمز است زیرا پوست خارجی میگو بسیار تیره است و نمی توان زین را بدون تجهیزات مشاهده کرد . ویژگی های تشخیص جنسیت در میگو های دیگر در میگوی کاردینال متاسفانه صدق نمی کند .

منبع :planetinverts.com
    ترجمه :
    fishboy
    اختصاصی امروزی
    4 کاربر پسندیده اند: hasoo,mahdi3000,Rezaei,soheill
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

کلمات کلیدی این موضوع