جلوگیری از تلفات بچه گوپی - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 18
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635
    سلام دوستان
    همه تو ضیحات مفید را آقا حامد دادند.اما با اجازه دوستان من هم تجربه خودم را در مورد بچه گوپی ها بگویم.
    من برای بچه گوپی ها از نمک به میزانی که ضرر نداشته باشه استفاده می کردم ومشکلی نداشتند.
    همیشه گیاه دم گربه ایی تو تانکشون بودوتا مدتی نمک خراب نمیکنه اما بعد 2 یا سه هفته تاثیر داره نمک روی اونها وکمی دم گربه ایی زرد میشه که جا به جا می کردم.
    با همون روش تور تا مدت زیادی بچه ها با مولدها بودند و مشکلی نداشتند.اما امان از موقعی که بعضی اوقات ماهی گوپی جدیدی وارد میشد تلفات زیادی می دادند.
    توصیه من به شما این هست که سعی کنید تعداد تانک بیشتری استفاده کنید و همیشه هر گروه ماهی جدید را باهم نگهداری نمایید تا بیماری گوپی رو گوپی گریبان گیر شما نشود.
    در کل همانطور که آقا حامد عزیزفرمودند بهتره مولدها از بچه ها جدا بشوند و دیگه ماهی جدیدی به تانک آنها وارد نشود.اگر این شرایط را رعایت نمایید من به شما قول می دهم در صورت
    داشتن مولد خوب تلفات شما زیر یک یا 2 عدد در بچه ها باشه.

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    ممنون رضا جان.

یعنی مخزن هارو از یک متر هم کمتر بگیرم؟
    پسندیده : ™@я€z

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    ممنون رضا جان.

یعنی مخزن هارو از یک متر هم کمتر بگیرم؟
    یک متر هم خوبه به شرطی که همه مولدها باهم از یکجا خریداری بشه و دیگه
    مولد جدیدی وارد نشه.در مورد بچه های گوپی هم خیالت راحت خیلی مقاوم هستندوتا
    ماهی بیماری وارد نشه هیچ مشکلی پیدا نمی کنند.در ضمن دمای 26 ویا 27 برای مولدها خوبه
    و دمای 28 یا 29 هم برای بچه ها.اینم خدمت شما عرض کنم دما روی جنسیت بچه گوپی ها تاثیر داره.
    2 کاربر پسندیده اند: rohollajalili,علی بختیاری

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    ممنون رضا جان از راهنماییت. بله این داداش محسن ما که کم میاد کلی تحقیقات کرده رو این مسئله که این شاا.. میاد و استفاده میکنیم از اطلاعاتش.
    پسندیده : ™@я€z

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کاربر پیشکسوت
    نام
    teruy
    شغل
    منابع انسانی و گزینش
    محل اقامت
    همه جای ایران سرای من است
    شماره عضویت
    2
    میانگین ارسال
    0.15
    پسند داده
    1,084
    پسند گرفته
    2,553
    امتیاز کاربری
    4438
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    ممنون از پیگیریت حامد جان.

خب یعنی همون روش جدا بودن مولد هارو پیشنهاد میدی؟؟؟ خب اینجوری بازم که مولد زمان زایمان داخل همیون مخزن لارو هاست. البته یه چیزی به نظرم رسید. که از وان های کوچیک تر مثلا یک متری استفاده کنم

که تعداد دفعات زایمان داخلش کم باشه. مثلا تعداد بچه ها به 300 تا که رسید ( اگه هر ماده 20 تا بچه به دنیا بیاره میشه 15 بار زایمان ) مولد هارو به وان بعدی منتقل کنم.
    سلام
    من با روش جدا کردن مولد ها مخالفم
    خودم همه تکثیر گوپی هام به همون روشی بود که خودت گفتی
    منتهی من توی تانک تکثیر می کردم و با تورهای پلاستیکی یه سبد مکعبی بافته بودم
    در مورد تغزیه هم من از مغز آرتیمیا(که در واقع آرتیمیا هچ شده خشک شده هست)استفاده می کردم و هیچ مشکلی نداشتم
    البته به نسبت افزایش هزینه تولید به دلیل اینکه میزان تولید هم بالاتر می رفت اون افزایش هزینه که به دلیل گرون تر بودن مغز آرتمیا تحمیل می شد از بین میرفت.
    2 کاربر پسندیده اند: rohollajalili,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    ممنون محسن داداش.

خوشحالم که اومدی.

الان برنامه ای که ریختم اینه.

می خوام واسن های یک متری تهیه کنم و از همین تور هایی که میگی درست کنم به شکل مکعبی و 40 سانت از مخزن رو تور بزنم و بقیش برای بچه ها و تقریبا تعداد به 200 تا که رسید مولد هارو بردارم و بقیه تکثیر توی یه مخزن دیگه انجام بشه. برای تغذیه تو حجم کم فکر میکنم نمیصرفه واسم که از مغز ارتمیا استفاده کنم .

نظرت در مورد بیومار پودری چیه ؟؟؟

سیفون اگه هر دو روز تقریبا 30 درصد باشه مشکلی به وجود میاد یا همون 50 درصد؟؟؟

توصیه خاص دیگه ای هم اگه هست ممنون میشم محسن جان. می خوام خوب اماده بشم برای وقتیکه میخوام کارو شروع کنم.

مرسی

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر سایت
    نام
    مسعود بیات
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    4780
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

پاسخ : جلوگیری از تلفات بچه گوپی

سلام و خسته نباشید .
    من یک تعداد ماهی گوپی دارم .اینها بچه به دنیا میارن ولی بچه های اینها تقریبا بعد ۴ تا ۶ هفته یک دفعه ای میمیرن و از کل بچه ها فقط ۱/۳ می مونه ( مثلا از ۲۵۰ بچه ماهی روزی ۲۰ تا میمیرن نمیدونم چه کار کنم ) اول بی حال میشن بعد کم کم کیج میشن بعدم میمیرن میرن کف آب
    من اونها رو هفته ای یک بار سیفون می کشم و توی یک آکواریوم ۴۰ لیتری گذاشتم جدا گانه .
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع