جلوگیری از تلفات بچه گوپی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 18
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

جلوگیری از تلفات بچه گوپی

سلام به همه رفقای گل

یادمه یه بار تو یکی از تانکایی که بچه گوپی هامو نگه میداشتم تلفات ناجوری دادم و حدود 100 تایی از بچه گوپیام تلف شدن.من مولد هارو توی اتاق زایمانی که در همین تانک بچه ها بود میذاشتم و بعد از زایمان برش

میداشتم. کف اتاق زایمانو برداشته بودم.

من اب بچه ها رو سیفون میکردم ولی نمک نمیزدم و یکم میترسیدم که شاید برای بچه ها ضرر داشته باشه.

حالا نظر دوستان برای جلوگیری از این حوادث و جلوگیری از ایجاد بیماری در تانک بچه گوپیا چیه ؟؟؟

البته یه چیز دیگه هم هست. من بعضی مواقع ارتمیا واسه بچه ها هچ میکردم و بهشون میدادم که یه مقدار از پوسته ها و سیست های هچ نشده هم باهاشون به تانک میرفت. این هم ممکنه باعث مرگ بچه ها بوده باشه؟؟؟

ممنون
    3 کاربر پسندیده اند: AMIR,™@я€z,mahdi3000

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام به همه رفقای گل

یادمه یه بار تو یکی از تانکایی که بچه گوپی هامو نگه میداشتم تلفات ناجوری دادم و حدود 100 تایی از بچه گوپیام تلف شدن.من مولد هارو توی اتاق زایمانی که در همین تانک بچه ها بود میذاشتم و بعد از زایمان برش

میداشتم. کف اتاق زایمانو برداشته بودم.

من اب بچه ها رو سیفون میکردم ولی نمک نمیزدم و یکم میترسیدم که شاید برای بچه ها ضرر داشته باشه.

حالا نظر دوستان برای جلوگیری از این حوادث و جلوگیری از ایجاد بیماری در تانک بچه گوپیا چیه ؟؟؟

البته یه چیز دیگه هم هست. من بعضی مواقع ارتمیا واسه بچه ها هچ میکردم و بهشون میدادم که یه مقدار از پوسته ها و سیست های هچ نشده هم باهاشون به تانک میرفت. این هم ممکنه باعث مرگ بچه ها بوده باشه؟؟؟

ممنون
    سلام علی جان
    همونطور که قبلا هم گفتم تلفات لاروها بیشتر به شرایط آب برمیگرده
    به این شکل که درجه نیتریت ، نیترات و آمونیاکی که برای ماهی ها دیگه خطری حساب نمیشه برای لاروها کشنده هست
    حتی اگر سیکل ازت طی شده باشه

به همین خاطر سیفون روزانه و منظم باید زد تانک لاروها رو و اینقدر که آب سالم برای لاروها اهمیت داره غذا با اهمیت نیست (برای حس کردن درجه اهمیت این جمله رو نوشتم وگرنه غذا هم مهمه )

من هم همیشه مشکل سیست آرتمیا رو داشتم
    در سالنهای بزرگ برای هچ کردن آرتمیا از مخازن بزرگ استفاده میکنند (چون در اون مقیاس مصرف روزانه دارند) و به دلیل گشاد بودن دهانه و عمیق بودن مخزن ، با گرفتن یک نور مستقیم روی سطح آب آرتمیاها دور نور جمع میشن و با شیلنگ مکش میکنند یا حتی تور ریز میزنند برای در آوردنشون
    ولی در بطری نوشابه و ... همیشه این مشکل قاطی شدن پوسته سیست با خود آرتمیا وجود داره

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    مرسی حامد جان

پس سیفون روزانزو پیشنهاد میکنی. همون یک سوم ؟؟؟ نمک هم میشه استفاده کرد واسه لارو ؟؟؟

تو یه وان تکثیر که مثلا 200 لیتره روزانه بازم سیفون لازمه ؟؟؟ مولد ها هم در همین تانک هستن.
    پسندیده : ™@я€z

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    مرسی حامد جان

پس سیفون روزانزو پیشنهاد میکنی. همون یک سوم ؟؟؟ نمک هم میشه استفاده کرد واسه لارو ؟؟؟

تو یه وان تکثیر که مثلا 200 لیتره روزانه بازم سیفون لازمه ؟؟؟ مولد ها هم در همین تانک هستن.
    مولدها و لاروها رو باید جدا کرد علی جان
    سیفون روزانه حداقل 50%
    نمک هم میتونی اضافه کنی اما دز خیلی ملایم برای هر 70 لیتر یک ق غ سر خالی

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    چرا مولد ها جدا شن حامد داداش؟؟؟ واسه بیماری ؟؟؟

آخه میخوام مثلا 70 سانت از یه وان دو متری رو سبد بذارم و مولد هارو توش بذارم. ( یه روش هم برای درست کردن سبد پیدا کردم که اگه درست کنم ازش عکس میگیرم و میذارم.)

من شنیدم بیشتر کسانی که به صورت عمده تکثیر میکنن با همین روش تکثیر رو انجام میدن.

راستی حامد واسه هر مسئله ای از این ماهی گوپی که بخوام در موردش بحث کنم تاپیک بزنم موردی نداره ؟؟؟
    پسندیده : rohollajalili

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    چرا مولد ها جدا شن حامد داداش؟؟؟ واسه بیماری ؟؟؟

آخه میخوام مثلا 70 سانت از یه وان دو متری رو سبد بذارم و مولد هارو توش بذارم. ( یه روش هم برای درست کردن سبد پیدا کردم که اگه درست کنم ازش عکس میگیرم و میذارم.)

من شنیدم بیشتر کسانی که به صورت عمده تکثیر میکنن با همین روش تکثیر رو انجام میدن.

راستی حامد واسه هر مسئله ای از این ماهی گوپی که بخوام در موردش بحث کنم تاپیک بزنم موردی نداره ؟؟؟
    بله علی جان
    زایمانها متعدد داخل آب تانک لاروها میتونه ایجاد بیماری کنه

نه ایرادی نداره تاپیکهای با موضوع مختلف ایجاد بشه
    2 کاربر پسندیده اند: محمد رضا قدیری,علی بختیاری

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253
    ممنون از پیگیریت حامد جان.

خب یعنی همون روش جدا بودن مولد هارو پیشنهاد میدی؟؟؟ خب اینجوری بازم که مولد زمان زایمان داخل همیون مخزن لارو هاست. البته یه چیزی به نظرم رسید. که از وان های کوچیک تر مثلا یک متری استفاده کنم

که تعداد دفعات زایمان داخلش کم باشه. مثلا تعداد بچه ها به 300 تا که رسید ( اگه هر ماده 20 تا بچه به دنیا بیاره میشه 15 بار زایمان ) مولد هارو به وان بعدی منتقل کنم.
    2 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Rezaei

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع