طرز ساخت پالاداريوم جليلي - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 32
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

کـاربر متخصص آکواریوم گیاهی
    و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

پاسخ : طرز ساخت پالاداريوم جليلي

نقل قول نوشته اصلی توسط d-a-r نمایش پست ها
    سلام اقای جلیلی یه مدت پیش یه نمونه کار توی مغازه ی اقای بختیاری بود...اونم کار شما بود؟
    سلام
    آره اونم من درست كرده بودم ولي متاسفانه چون فرصت نكردم بهش سر بزنم نگهداري نشده بود و بچه ها مغازه نبودن پمپ هم خراب شده بود و گياها خشك شده بود
    2 کاربر پسندیده اند: d-a-r,sharifi
    عكس آكواريوم گياهي من

http://emruzi.com/showthread.php?t=1904

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

سرپرست انجمن آکواریومهای گیاهی
    شغل
    تعمیرات کامپیوتر - سخت افزار
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    32
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    3,906
    پسند گرفته
    3,886
    امتیاز کاربری
    5580

سلام جلیلی جان

خیلی زیبا کار کردی . بالاخره استاد پالداریوم در ایران هم شناخته شد . آفرین . کار سختیه

میگم پرسیاوشان رو روبرو اون بالا فیکس میکردی که رشد کنه و آویزون بشه و آب ازش بریزه خیلی جالبه میشد نه ؟

نظر خودت چیه ؟ میشه اینجوری ؟ من یه عکس دارم که توی طبیعت واقعی به همین شکله

موفق باشی
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,elias.kh,Hamzeh,hesam,rohollajalili,sharifi
    [SIGPIC][/SIGPIC]

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام جلیلی جان

خیلی زیبا کار کردی . بالاخره استاد پالداریوم در ایران هم شناخته شد . آفرین . کار سختیه

میگم پرسیاوشان رو روبرو اون بالا فیکس میکردی که رشد کنه و آویزون بشه و آب ازش بریزه خیلی جالبه میشد نه ؟

موفق باشی
    ممنون آقا مهدي عزيز شما لطف داريد ما حالا كو تا به شما برسيم راستش عزيز من تو محيط طبعي كه اين گيارو ديدم در جاهايي كه آب زيادي روش بود برگها خراب بود به همين خاطر اونو در قسمت هاي درست شده قرار دادم البته يك دونه از اونهارو جلوي مسير آب قرار دادم ببينم خراب ميشه يا سالم ميمونه بازم ممنون از راهنماييت عزيز
    راستي در مورد فوم كه پرسيدي يادت باشه بعد از فوم زدن و قبل از ريختن بستر و گذاشتن تجهيزات آكواريوم را در يك مرحله آبگيري كامل كني كه يك موقع فوم از كف بلند نشه اگه ديدي بلند شد مي توني با چسب آكواريوم به كف بچسبونيش يا يه تيكه شنگ سنگين روش بزاري

--------- ادغام پست ------------

سلام جلیلی جان

موفق باشی
    ممنون آقا مهدي عزيز شما لطف داريد ما حالا كو تا به شما برسيم راستش عزيز من تو محيط طبعي كه اين گيارو ديدم در جاهايي كه آب زيادي روش بود برگها خراب بود به همين خاطر اونو در قسمت هاي درست شده قرار دادم البته يك دونه از اونهارو جلوي مسير آب قرار دادم ببينم خراب ميشه يا سالم ميمونه بازم ممنون از راهنماييت عزيز
    راستي در مورد فوم كه پرسيدي يادت باشه بعد از فوم زدن و قبل از ريختن بستر و گذاشتن تجهيزات آكواريوم را در يك مرحله آبگيري كامل كني كه يك موقع فوم از كف بلند نشه اگه ديدي بلند شد مي توني با چسب آكواريوم به كف بچسبونيش يا يه تيكه شنگ سنگين روش بزاري
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,sharifi,علی بختیاری
    عكس آكواريوم گياهي من

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

سرپرست انجمن آکواریومهای گیاهی
    شغل
    تعمیرات کامپیوتر - سخت افزار
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    32
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    3,906
    پسند گرفته
    3,886
    امتیاز کاربری
    5580

نقل قول نوشته اصلی توسط rohollajalili نمایش پست ها
    باشه آقا روح الله . ممنونم . ولی ترسم اینه که بمرور از خودش مواد سمی توی آب آزاد کنه . مواد شیمیاییه دیگه . امکانش هست نه ؟
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,rohollajalili,sharifi,somijooon
    [SIGPIC][/SIGPIC]

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

باشه آقا روح الله . ممنونم . ولی ترسم اینه که بمرور از خودش مواد سمی توی آب آزاد کنه . مواد شیمیاییه دیگه . امکانش هست نه ؟
    راستش من يه قسمتي از فومها رو به صورتي كه در پالوداريوم ديدي داخل آب بوده و ماهيام هم توش زنده بودن و مشكلي نداشتند البته مي توني چند وقتي بزاري بدون ماهي باشه و بعد يه سري ماهي مثل زبرا اضافه كني يا ماهيان ارزون قيمت ببيني مشكلي نداشته باشه
    5 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,sharifi,somijooon,علی بختیاری
    عكس آكواريوم گياهي من

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

سلام روح الله جان،
    خسته نباشی ..رنگ آب و طراوت گیاها نشون میده که کاملا اکو سیستم شکل گرفته، امیدوارم روز به روز بهتر بشه،
    تنها چیزایی که به نظرم میرسه اینه که هنوز عوامل مصنوعی هستند و باید پنهان بشن،
    دومین مسئله گیاهایی هستند که استفاده شدن و البته میدونم که بعده ها اضافه میکنید ولی خیلی دستتون بازه،
    از کروتون، اسپاتی فیلوم و فیتونیا (من عاشقشم) میتونی استفاده کنی. کروتون قیمتش یکم بالا هست ولی رنگش فوق العاده هست(فکر کنم نور زیادم نیاز داشته باشه ولی رنگشو تغییر میده). اسپاتی فیلوم هم به وفور پیدا میشه و گلهای قشنگی میده و میزنه بیرون از تانک. واسه پر کردن مناسبه.
    یک پیشنهاد هم دارم اینه که از عروس چمن به جای خزه ها واسه پر کردن استفاده کن، خزه خیلی خشن و بی روحه به نظرم.
    اینایی که میگم رو تو تراریم و خاک برگ امتحان کردم (تراریم خدا بیامرز: )

واسه زهکشی هم خودت بهتر میدونی که از این اسفنج های توی باغبونی یا پوکه استفاده میکنند. واسه تراریم از ذغال هم استفاده میکنند در کف و بعد گرانول رسی بزرگ.
    ایشالا بتونی حیوانات جالب هم اضافه کنی و کاملش کنی.
    6 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,Rezaei,rohollajalili,sharifi,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام روح الله جان،
    خسته نباشی ..رنگ آب و طراوت گیاها نشون میده که کاملا اکو سیستم شکل گرفته، امیدوارم روز به روز بهتر بشه،
    تنها چیزایی که به نظرم میرسه اینه که هنوز عوامل مصنوعی هستند و باید پنهان بشن،
    دومین مسئله گیاهایی هستند که استفاده شدن و البته میدونم که بعده ها اضافه میکنید ولی خیلی دستتون بازه،
    از کروتون، اسپاتی فیلوم و فیتونیا (من عاشقشم) میتونی استفاده کنی. کروتون قیمتش یکم بالا هست ولی رنگش فوق العاده هست(فکر کنم نور زیادم نیاز داشته باشه ولی رنگشو تغییر میده). اسپاتی فیلوم هم به وفور پیدا میشه و گلهای قشنگی میده و میزنه بیرون از تانک. واسه پر کردن مناسبه.
    یک پیشنهاد هم دارم اینه که از عروس چمن به جای خزه ها واسه پر کردن استفاده کن، خزه خیلی خشن و بی روحه به نظرم.
    اینایی که میگم رو تو تراریم و خاک برگ امتحان کردم (تراریم خدا بیامرز: )

واسه زهکشی هم خودت بهتر میدونی که از این اسفنج های توی باغبونی یا پوکه استفاده میکنند. واسه تراریم از ذغال هم استفاده میکنند در کف و بعد گرانول رسی بزرگ.
    ایشالا بتونی حیوانات جالب هم اضافه کنی و کاملش کنی.
    ممنون امير حسين عزيز بابت راهنماييت (كمپاني اطلاعات خوب و مفيد )
    راستش در مورد مخفي كردن لوله ها ميخوام روش از پوست درخت استفاده كنم و مي دونستم كه برا زهكش بايد از پوكه و سنگ در حد يكسانت به بالا و ذغال استفاده مي كردم ولي با توجه به اينكه آب تا يه سطحي مياد بالا كه به ذغال ميرسيد گفتم شايد ذغال بو بگيره عزيز البته يه چيزي هم بگم كه يه دوستي اومد منزلمون از پالوداريو خوشش اومد و منم قرار شد براش آمادش كنم حالا بعد از چند وقتي چون تو مهرماه عمل دارم و يه دو ماهي هيچ پروژه اي رو نمي تونم انجام بدم بعد از اون يه پالوداريوم بهتر با راهنمايي دوستان و با دستگاه مه ساز و با ابعاد بهتر و ارتفاع و عرض بالاتر تصميم دارم درست كنم و حتماً از راهنمايي دوستان استفاده ميكنم البته هنوز ضعف هايي تو كار هست كه بايد اصلاح كنم مانند نمونه قسمت زهكش كه بايد حتما سوراخ هايي در روي پلي كربنات حتما زده بشه كه آب از پايين در موقع سيفون جايگزين بشه كه به صورت مردابي در نياد
    5 کاربر پسندیده اند: DarKfish,Hamzeh,mahdi3000,Rezaei,علی بختیاری
    عكس آكواريوم گياهي من

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع