طرز ساخت پالاداريوم جليلي - صفحه 4
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 22 تا 28 , از مجموع 32

Hybrid View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

پاسخ : طرز ساخت پالاداريوم جليلي

سلام روح الله جان،
    خسته نباشی ..رنگ آب و طراوت گیاها نشون میده که کاملا اکو سیستم شکل گرفته، امیدوارم روز به روز بهتر بشه،
    تنها چیزایی که به نظرم میرسه اینه که هنوز عوامل مصنوعی هستند و باید پنهان بشن،
    دومین مسئله گیاهایی هستند که استفاده شدن و البته میدونم که بعده ها اضافه میکنید ولی خیلی دستتون بازه،
    از کروتون، اسپاتی فیلوم و فیتونیا (من عاشقشم) میتونی استفاده کنی. کروتون قیمتش یکم بالا هست ولی رنگش فوق العاده هست(فکر کنم نور زیادم نیاز داشته باشه ولی رنگشو تغییر میده). اسپاتی فیلوم هم به وفور پیدا میشه و گلهای قشنگی میده و میزنه بیرون از تانک. واسه پر کردن مناسبه.
    یک پیشنهاد هم دارم اینه که از عروس چمن به جای خزه ها واسه پر کردن استفاده کن، خزه خیلی خشن و بی روحه به نظرم.
    اینایی که میگم رو تو تراریم و خاک برگ امتحان کردم (تراریم خدا بیامرز: )

واسه زهکشی هم خودت بهتر میدونی که از این اسفنج های توی باغبونی یا پوکه استفاده میکنند. واسه تراریم از ذغال هم استفاده میکنند در کف و بعد گرانول رسی بزرگ.
    ایشالا بتونی حیوانات جالب هم اضافه کنی و کاملش کنی.
    6 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,Rezaei,rohollajalili,sharifi,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کـاربر متخصص آکواریوم گیاهی
    و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام روح الله جان،
    خسته نباشی ..رنگ آب و طراوت گیاها نشون میده که کاملا اکو سیستم شکل گرفته، امیدوارم روز به روز بهتر بشه،
    تنها چیزایی که به نظرم میرسه اینه که هنوز عوامل مصنوعی هستند و باید پنهان بشن،
    دومین مسئله گیاهایی هستند که استفاده شدن و البته میدونم که بعده ها اضافه میکنید ولی خیلی دستتون بازه،
    از کروتون، اسپاتی فیلوم و فیتونیا (من عاشقشم) میتونی استفاده کنی. کروتون قیمتش یکم بالا هست ولی رنگش فوق العاده هست(فکر کنم نور زیادم نیاز داشته باشه ولی رنگشو تغییر میده). اسپاتی فیلوم هم به وفور پیدا میشه و گلهای قشنگی میده و میزنه بیرون از تانک. واسه پر کردن مناسبه.
    یک پیشنهاد هم دارم اینه که از عروس چمن به جای خزه ها واسه پر کردن استفاده کن، خزه خیلی خشن و بی روحه به نظرم.
    اینایی که میگم رو تو تراریم و خاک برگ امتحان کردم (تراریم خدا بیامرز: )

واسه زهکشی هم خودت بهتر میدونی که از این اسفنج های توی باغبونی یا پوکه استفاده میکنند. واسه تراریم از ذغال هم استفاده میکنند در کف و بعد گرانول رسی بزرگ.
    ایشالا بتونی حیوانات جالب هم اضافه کنی و کاملش کنی.
    ممنون امير حسين عزيز بابت راهنماييت (كمپاني اطلاعات خوب و مفيد )
    راستش در مورد مخفي كردن لوله ها ميخوام روش از پوست درخت استفاده كنم و مي دونستم كه برا زهكش بايد از پوكه و سنگ در حد يكسانت به بالا و ذغال استفاده مي كردم ولي با توجه به اينكه آب تا يه سطحي مياد بالا كه به ذغال ميرسيد گفتم شايد ذغال بو بگيره عزيز البته يه چيزي هم بگم كه يه دوستي اومد منزلمون از پالوداريو خوشش اومد و منم قرار شد براش آمادش كنم حالا بعد از چند وقتي چون تو مهرماه عمل دارم و يه دو ماهي هيچ پروژه اي رو نمي تونم انجام بدم بعد از اون يه پالوداريوم بهتر با راهنمايي دوستان و با دستگاه مه ساز و با ابعاد بهتر و ارتفاع و عرض بالاتر تصميم دارم درست كنم و حتماً از راهنمايي دوستان استفاده ميكنم البته هنوز ضعف هايي تو كار هست كه بايد اصلاح كنم مانند نمونه قسمت زهكش كه بايد حتما سوراخ هايي در روي پلي كربنات حتما زده بشه كه آب از پايين در موقع سيفون جايگزين بشه كه به صورت مردابي در نياد
    5 کاربر پسندیده اند: DarKfish,Hamzeh,mahdi3000,Rezaei,علی بختیاری
    عكس آكواريوم گياهي من

http://emruzi.com/showthread.php?t=1904

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

سلام به دوستان عزيز
    راستش آقاي مهدي عزيز چند وقت پيش يه سوالي در مورد استفاده فوم در زير حاك بستر به جهت حجم دادن قسمت هاي مختلف ازم پرسيد و ميترسيد كه فوم مواد شيميايي تو آب پس بده و ضرر داشته باشه و با توجه با اينكه من پالاداريوم كوچيكه تو مغازه يكي از دوستان بود و متاسفانه خراب شده بود و تصميم گرفتم باز درستش كنم البته اين سري با كايوچو مراحلشو ميگزارم البته شايد به اين شكل اون طرحي رو هم كه مهدي عزيز ميخواد بشه اجرا كرد
    اول تيكه هاي كايوچو رو با توجه به شكلي كه مد نضر داريم با كاتر ميبريم مانند نمونه ذيل

بعد از اون به وسيله چسب آكواريوم تيكه ها رو به هم مي چشبونيم

بعد از چسبوندن و گذاشتن يه مقداري كه چسب حشك بشه توسط كاتر شكل هاي مود نظر رو روي كايوچو در مي آوريم البته اين كارو تو خونه انجام نديد چون همه چا پر خورده كايوچو ميشه

عكس آكواريوم گياهي من

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

من متوجه نشدم در مورد اینکه چرا پوکه استفاده نکردین؟ کربن خب قطعا تاثیر بد میذاره روی آب ولی پوکه بعید میدونم تاثیر بذاره، سنگ آتشفشانیه دیگه. حتی پرلیت هم میتونی استفاده کنی. یه نمونه ای که خیلی پرفروش هست رو میذارم اینجا
    در مورد پالداریوم، بهترین کار اینه که یه سر بیای تهران و بری سراغ پلنت سنتر و ایران پلنت ،خوشبختانه هنوز از رو نمیرن و همینطور گیاه تراریمی به جای آکواریمی میفروشن که البته خیلی برای شما مناسبه. موفق باشید

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    من متوجه نشدم در مورد اینکه چرا پوکه استفاده نکردین؟ کربن خب قطعا تاثیر بد میذاره روی آب ولی پوکه بعید میدونم تاثیر بذاره، سنگ آتشفشانیه دیگه. حتی پرلیت هم میتونی استفاده کنی. یه نمونه ای که خیلی پرفروش هست رو میذارم اینجا
    در مورد پالداریوم، بهترین کار اینه که یه سر بیای تهران و بری سراغ پلنت سنتر و ایران پلنت ،خوشبختانه هنوز از رو نمیرن و همینطور گیاه تراریمی به جای آکواریمی میفروشن که البته خیلی برای شما مناسبه. موفق باشید
    ممنون اميرحسين بابت راهنماييها و اطلاعاتت عزيز
    بابت اين خاكي كه معرفي كردي البته من تو مغازه هاي اينجا سرخس برنيو با گياه پهن برگ colorata Hemigraphis رو گير آوردم باز بعد ار تركيب گياها عكس ازشون ميزارم و اگه فرصتي بشه بعدا بتونم بيام تهران حتماً دنبال گياهاي مخصوص پالوداريوم ميرم و اگه زحمتي نباشه اگه اومدم ميشه ببينمتون
    عكس آكواريوم گياهي من

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر سایت
    نام
    علی رضایی
    شغل
    بیکار
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1467
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    2
    امتیاز کاربری
    14

سلام دوستت عزیز ممنون از راهنمایی خوبتون منم میخوام درست کنم اگه میشه قسمت وصل کردن و سوراخ کردن لوله رو عکس بزارین یا توضیح بدین خیلی ممنون میشم ازت
    پسندیده : Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza نمایش پست ها
    سلام دوستت عزیز ممنون از راهنمایی خوبتون منم میخوام درست کنم اگه میشه قسمت وصل کردن و سوراخ کردن لوله رو عکس بزارین یا توضیح بدین خیلی ممنون میشم ازت
    سلام دوست عزیز برا قسمت وصل لوله ها مناسفانه عکس ندارم ولی اکه میخوای لوله ها رو وصل کنی باید جاهایی که در پالوداریوم مدنظرته لوله گذاریها رو انجام بدی و بعذ روش فوم بزنی البته خروجی ها رو با یه تکه پلاستیک یا کاغذ بپوشونی و من برا سوراخ کردن لوله از درل استفاده کردم ببخشید من دیر به دیر جواب میدم آخه یه چند ماهی تو بستر بیماری هستم
    عكس آكواريوم گياهي من

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع