سوالات در خصوص کاشت بذر
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر تاثیرگذار
    نام
    الیاس خداپرست
    شغل
    دانشجوی پرستاری
    محل اقامت
    مشهد
    شماره عضویت
    125
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    1,297
    پسند گرفته
    1,252
    امتیاز کاربری
    2013

سوالات در خصوص کاشت بذر

سلام به همه ی دوستان
    این تاپتیک رو چون دیدم لازم است ایجاد کردم(اگر نام تاپتیک نامناسب است یا جای بدی است ببخشید)
    من اوایل فروردین (در عید نوروز) بذر چهار گل رو خریدم: آهار ، اطلسی ، تاج خروس ، ماگریت
    هم چیز داشت خوب پیش می رفت جوانه های هم از خاک بیرون اومده بودن که همین اواخر جوانه های سه تاشون خشک شدن و فقط جونه های تاج خروس (اون هم فقط قسمتی ازش) باقی موندن.
    حالا فکر می کنید مشکل از چیه؟
    کاری هست که بتونم بکنم؟
    خاکی که برای کاشت انتخاب کردم دارای کود کبوتر،گاو و کود آهن است.
    ممنون
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,علی بختیاری
    هیچ وقت مغرور نشو برگ درختان زمانی می ریزند که فکر می کنند طلایی شدن....
    گلخانه ی من
    عکس های من

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

پاسخ : سوالات در خصوص کاشت بذر

نقل قول نوشته اصلی توسط elias.kh نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    این تاپتیک رو چون دیدم لازم است ایجاد کردم(اگر نام تاپتیک نامناسب است یا جای بدی است ببخشید)
    من اوایل فروردین (در عید نوروز) بذر چهار گل رو خریدم: آهار ، اطلسی ، تاج خروس ، ماگریت
    هم چیز داشت خوب پیش می رفت جوانه های هم از خاک بیرون اومده بودن که همین اواخر جوانه های سه تاشون خشک شدن و فقط جونه های تاج خروس (اون هم فقط قسمتی ازش) باقی موندن.
    حالا فکر می کنید مشکل از چیه؟
    کاری هست که بتونم بکنم؟
    خاکی که برای کاشت انتخاب کردم دارای کود کبوتر،گاو و کود آهن است.
    ممنون
    سلام . شرمنده که دیر جواب میدم . هم مشکل نت داشتم از سرور شرکت سرویس دهنده هم چند روز بود هر چی میزدم سایت باز نمیشد .

همیشه تو سوالتون شرایط کاشت مثل نور . دما . نوع خاک و هر چیز که به نظرت میاد رو توضیح بده تا راحت تر بشه راهنمایی کرد .

برای کاشت بذر معمولا از خاک سبک به همراه برگ پوسیده و خرد شده جهت حفظ رطوبت استفاده کنید . تا گیاه به رشد خوب نرسیده بهش کود ندین . از کود حیوانی تو این مرحله خیلی کم و یا بهتر استفاده نشه .

رطوبت خاک هم مهمه که باید فراهم باشه .

اطلسی : بسته به شرایط اقلیم داره و تو اقلیم شما که فکر کنم فروردین فصل سردی باشه بهتر بود که اجازه میدادین هوا گرمتر بشه و بعد بذر رو در سطح کشت میکردین . به خاک هم اطلسی حساس نیست . بهترین شرایط برای کشت بذر شرایط گلخونه ای هست که معمولا میشه داخل ظرف زیر پوشش پلاستیکی که در معرض تابش غیر مستقیم هست انجام بشه و کم کم گیاه رو به نور بیشتر عادت بدین . اطلسی رو هم میتونین به طور مستقیم روی زمین کشت کنید . در مورد اطلسی یه خورده زود کاشت رو شروع کردی.

آهار : از اول فروردین تا اول اردیبهش زمان کاشتش هست و نیاز به تنک کردن داره . البته باید بعد از شرایط سرما زدگی زمین و یا یخبندان بسته به شرایط اقلیم انجام بشه .

تاج خروس : بذر تاج خروس رو باید تو اردیبهش میکاشتین و تو یه محل تقریبا خنک . البته اگه بذر رو همینطوری رو زمین اصلی هم میکاشتین در میومد .

مارگریت : زمان کاشت بذر مارگرت اواسط تابستانه و بعد نشاء رو تو پاییز و یا بهار به زمین اصلی منتقل میکنن تا تو تابستان گل بده . ( از زمان کاشت تو تابستان و گلدهی در تابستان سال بعد )

بازم اگه چیزی مونده و یا سوالی دارین بپرسین .

خاک و رطوبت خیلی مهمه
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر تاثیرگذار
    نام
    الیاس خداپرست
    شغل
    دانشجوی پرستاری
    محل اقامت
    مشهد
    شماره عضویت
    125
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    1,297
    پسند گرفته
    1,252
    امتیاز کاربری
    2013

نقل قول نوشته اصلی توسط nazgol نمایش پست ها
    سلام . شرمنده که دیر جواب میدم . هم مشکل نت داشتم از سرور شرکت سرویس دهنده هم چند روز بود هر چی میزدم سایت باز نمیشد .

همیشه تو سوالتون شرایط کاشت مثل نور . دما . نوع خاک و هر چیز که به نظرت میاد رو توضیح بده تا راحت تر بشه راهنمایی کرد .

برای کاشت بذر معمولا از خاک سبک به همراه برگ پوسیده و خرد شده جهت حفظ رطوبت استفاده کنید . تا گیاه به رشد خوب نرسیده بهش کود ندین . از کود حیوانی تو این مرحله خیلی کم و یا بهتر استفاده نشه .

رطوبت خاک هم مهمه که باید فراهم باشه .

اطلسی : بسته به شرایط اقلیم داره و تو اقلیم شما که فکر کنم فروردین فصل سردی باشه بهتر بود که اجازه میدادین هوا گرمتر بشه و بعد بذر رو در سطح کشت میکردین . به خاک هم اطلسی حساس نیست . بهترین شرایط برای کشت بذر شرایط گلخونه ای هست که معمولا میشه داخل ظرف زیر پوشش پلاستیکی که در معرض تابش غیر مستقیم هست انجام بشه و کم کم گیاه رو به نور بیشتر عادت بدین . اطلسی رو هم میتونین به طور مستقیم روی زمین کشت کنید . در مورد اطلسی یه خورده زود کاشت رو شروع کردی.

آهار : از اول فروردین تا اول اردیبهش زمان کاشتش هست و نیاز به تنک کردن داره . البته باید بعد از شرایط سرما زدگی زمین و یا یخبندان بسته به شرایط اقلیم انجام بشه .

تاج خروس : بذر تاج خروس رو باید تو اردیبهش میکاشتین و تو یه محل تقریبا خنک . البته اگه بذر رو همینطوری رو زمین اصلی هم میکاشتین در میومد .

مارگریت : زمان کاشت بذر مارگرت اواسط تابستانه و بعد نشاء رو تو پاییز و یا بهار به زمین اصلی منتقل میکنن تا تو تابستان گل بده . ( از زمان کاشت تو تابستان و گلدهی در تابستان سال بعد )

بازم اگه چیزی مونده و یا سوالی دارین بپرسین .

خاک و رطوبت خیلی مهمه
    سلام
    خيلي ممنون از توضيحات كاملتون.
    مارگريت: با توجه به حرف شما زمان كاشت خيلي زود بوده
    آهار:زمان كاشت خيلي زود بوده
    اطلسي:نور زيادي خورده
    ناج خروس مارگريت در تابش مستقيم و شديد خورشيد هستند.
    حالا مي تونم گل هام رو دوباره بكارم يا نه؟
    الان فصل كاشت كدوم گل هاست؟
    ممنون
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000
    هیچ وقت مغرور نشو برگ درختان زمانی می ریزند که فکر می کنند طلایی شدن....
    گلخانه ی من
    عکس های من

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

بهتره که الان بذر گل ناز رو بکارین . البته تو محل کم نور تر . زیر پوشش . هنوز زمان واسه کاشتنش هست . من خودم تازه به محل اصلی منتقلش کردم .

گلهای دیگه هم میشه :

زبان در قفا ی چند ساله رو میتونی بکاری که مقاوم به سرما هم هست

بذر گل لادن رو هم میتونی بکاری البته اگه افتاب شدید نداشته باشی .

گل ناز افتابی خیلی واسه باغچه قشنگ میشه

بذر قرنفول رو هم میتونی بکتاری ( به اسمای مختلف هست ) تو سایتا سرچ کن عکسشو ببین

گلای زیادی هستن ولی شرایط اب و هوا هم مهمه .

بیشتر روی گلای چند ساله کار کن و در کنارشون از گلای بذری یکساله هم برای تنوع استفاده کنی بهتره .
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,elias.kh,mahdi3000,مارجين
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

کلمات کلیدی این موضوع