مشاوره تغذیه برای شروع دوره افزایش وزن
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 15

Hybrid View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

Question مشاوره تغذیه برای شروع دوره افزایش وزن

سلام

من تمرینات سبک شنا و شکم رو شروع کردم و ان شاالله فردا پس فردا دمبل و میله بارفیکس رو هم میگیرم که جدی برنامه رو شروع کنم.

الان برنامه غذاییمو یکم سعی کردم بیشتر کنم و ساعت 2 ناهارو میخورم و استراحت میکنم و ساعت 4 با گرم کردن و کششی تمرینو شروع میکنم و ست هامو میرم و در اخر هم سرد میکنم و بعدش

یه وعده دیگه در حد همون ناهاری که خوردمو میخورم.و سعی میکنم یک ساعت بعدشم یه لیوان شیر بخورم.خداییش دیگه احساس خفگی میکنم بعدش.شب هم یا سیب زمینی اب پز میخورم یا

همون معجون شیر و شیره انگورو... خب این برای الان خوبه؟؟؟ اون مقاله ای که در مورد تغذیه قبل و بعد تمرین بودو خوندم خیلی سنگین بود خداییش من حتما تلف میشم اونارو بخورم.همینجوری هم

واسه مشکل گوارشیم میترسم وقتی مقدار غذامو بیشتر کردم. یک ماه همینجوری ادامه بدم و بعد مکمل بگیرم خوبه؟؟؟؟

ممنون

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر تاثیرگذار
    نام
    احسان تقوی
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    shiraz
    شماره عضویت
    217
    میانگین ارسال
    0.06
    پسند داده
    238
    پسند گرفته
    714
    امتیاز کاربری
    1262

پاسخ : مشاوره تغذیه برای شروع دوره افزایش وزن

وسط ورزشت جای آب این محلول را استفاده کن نتیجش را میبینی(تو باشگاه ها زیاد استفاده میشه)
    یک لیوان شیر+2 قاشق عسل+1 قاشق شیرخشک پرچرب+1/2قاشق پودر نشاسته+1/2قاشق پودر بادام
    موفق باشی
    پسندیده : علی بختیاری
    بی وفایی کن وفایت میکنند
    با وفا باشی خیانت میکنند
    مهربانی گرچه آیین خوشیست
    مهربان باشی رهایت میکنند

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantaghavi2007 نمایش پست ها
    وسط ورزشت جای آب این محلول را استفاده کن نتیجش را میبینی(تو باشگاه ها زیاد استفاده میشه)
    یک لیوان شیر+2 قاشق عسل+1 قاشق شیرخشک پرچرب+1/2قاشق پودر نشاسته+1/2قاشق پودر بادام
    موفق باشی
    تا از چیزی مطمئن نیستید یا منبع موثقی برای گفتتون ندارید لطفا به بقیه توصیه نکنید دوست عزیز
    چند عیب خیلی بزرگ توصیه شما داره
    - خوردن (عملی که نیاز به هضم توسط دستگاه گوارش داشته باشه) باعث جذب درصدی از خون بدن توسط دستگاه گوارش شده که کاهش عملکرد عضلات در حین تمرین رو نتیجه خواهد داد و کسانی که تمرینات سنگین انجام میدن حتی باعث اسیب دیدگی میتونه باشه به همین دلیل توصیه میشه که اخرین وعده غذایی یک ساعت قبل از تمرین باشه

- مصرف مواد قندی در حین تمرین باعث افت سریع ذخایر گلیکوژن شده

- شیر و مشتقاتش جز مواد دیر هضم بوده و انرژی سریع در اخیار بدن قرار نمیدن

و در اخر
    در باشگاهها خیلی کارها انجام میشه به وفور
    حتی به چشم دیدم که مربی هورمون منقرض 3 دهه پیش رو موضعی و داخل عضله هدف شاگرد تزریق میکنه که ....

بگذریم ...
    این بحث رو بخوام باز کنم باید شاهنامه بنویسم

فقط لطفا جهت فعالیت در امروزی نکات تخصصی رو رعایت کنید
    توصیه تا زمانی که سطح علمی شما برای تیم مدیریت محرض نشده فقط با ذکر منبع موثق

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر تاثیرگذار
    نام
    احسان تقوی
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    shiraz
    شماره عضویت
    217
    میانگین ارسال
    0.06
    پسند داده
    238
    پسند گرفته
    714
    امتیاز کاربری
    1262

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رضایی نژاد نمایش پست ها
    تا از چیزی مطمئن نیستید یا منبع موثقی برای گفتتون ندارید لطفا به بقیه توصیه نکنید دوست عزیز
    چند عیب خیلی بزرگ توصیه شما داره
    - خوردن (عملی که نیاز به هضم توسط دستگاه گوارش داشته باشه) باعث جذب درصدی از خون بدن توسط دستگاه گوارش شده که کاهش عملکرد عضلات در حین تمرین رو نتیجه خواهد داد و کسانی که تمرینات سنگین انجام میدن حتی باعث اسیب دیدگی میتونه باشه به همین دلیل توصیه میشه که اخرین وعده غذایی یک ساعت قبل از تمرین باشه

- مصرف مواد قندی در حین تمرین باعث افت سریع ذخایر گلیکوژن شده

- شیر و مشتقاتش جز مواد دیر هضم بوده و انرژی سریع در اخیار بدن قرار نمیدن

و در اخر
    در باشگاهها خیلی کارها انجام میشه به وفور
    حتی به چشم دیدم که مربی هورمون منقرض 3 دهه پیش رو موضعی و داخل عضله هدف شاگرد تزریق میکنه که ....

بگذریم ...
    این بحث رو بخوام باز کنم باید شاهنامه بنویسم

فقط لطفا جهت فعالیت در امروزی نکات تخصصی رو رعایت کنید
    توصیه تا زمانی که سطح علمی شما برای تیم مدیریت محرض نشده فقط با ذکر منبع موثق
    متاسفانه دکتر نیستم که تخصصی نظر بدم چیزی هست که پزشک و مشاورین تغذیم برام تجویز کردن و وزنم از 60 به 80 رسیده در 2 سال و ثابت مونده وبسیار راضی هستم
    و فرمول الکی نیست که از خودم در بیارم کلی پول دادم اینو گرفتم ولی با توجه به پست های دوستمون خواستم کمکی کنم و قرارش دادم(مشکلات گوارشی دوستمون شبیه من هست ولی مشکل من بسیار شدیدتر بود)
    با توجه به پربار بودن تاپیک ها و حضور اساتیدی که دقیق و کامل جواب میدهند بهتره من فقط در بخش های سرگرمی سایت فعال یاشم
    ممنون
    بی وفایی کن وفایت میکنند
    با وفا باشی خیانت میکنند
    مهربانی گرچه آیین خوشیست
    مهربان باشی رهایت میکنند

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantaghavi2007 نمایش پست ها
    متاسفانه دکتر نیستم که تخصصی نظر بدم چیزی هست که پزشک و مشاورین تغذیم برام تجویز کردن و وزنم از 60 به 80 رسیده در 2 سال و ثابت مونده وبسیار راضی هستم
    و فرمول الکی نیست که از خودم در بیارم کلی پول دادم اینو گرفتم ولی با توجه به پست های دوستمون خواستم کمکی کنم و قرارش دادم(مشکلات گوارشی دوستمون شبیه من هست ولی مشکل من بسیار شدیدتر بود)
    با توجه به پربار بودن تاپیک ها و حضور اساتیدی که دقیق و کامل جواب میدهند بهتره من فقط در بخش های سرگرمی سایت فعال یاشم
    ممنون
    هیچ خصومت یا خدایی نکرده قصدی در رابطه با شما در پاسخگویی نیست ، کسانی که بیشتر با من سروکار داشتند بهتر میشناسند که بر عکس بقیه سایتها که مدیران حتی اسپمها رو آزاد میگذارند برای ثبتنام ، به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت میدم و در زمینه ای هم که اطلاعاتی داشته باشم در برابر خوانند احساس مسئولیت دارم

من در طول دوران ورزشی با دکترها و مشاورین تغذیه زیادی سروکار داشتم
    چه در باشگاه به شکل مستقیم و یا از طریق تجویزهایی که برای بچه های باشگاه انجام میدادند

هدف ما از افزایش وزن در بدنسازی ذخیره چرجی و یا آب و املاح میان بافتی نیست اضافه کردن عضله به شکل مفید و با ارزش هست
    متاسفانه علارغم میل باطنی باید بگم که پزشکی که به شما این تجویز رو کرده عملا از علم ورزش و فیزیولوژی چیز خاصی نمیدونسته

بزرگتر اشتباه یه ورزشکار قدرتی که تمرینات غیر هوازی مثل بدنسازی ، وزنه برداری و ... انجام میده مصرف مواد قندی در زمان تمرین هست
    این کار ذخیره گلیکوژن عضله رو کاهش میده و عواقب خواصی از قبیل افت ترشح تستسترون طبیعی در بدن بعد از تمرین (که بدن نیاز شدید به ترمیم بافت عضلانی داره) داره و از طرف دیگه کالری دریافتی چون زمان مناسبی برای مصرف شدن به بدن داده نشده به شکل چربی ذخیره میشه
    از طرف دیگه عدم ترمیم و ریکاوری مناسب عضلات در پیک ترشح هورمونی بدن باعث افزایش آب میانبافتی بدن برای حفاظت در برابر آسیب دیدگیها خواهد شد

همه اینها عکس العملیست که بدن به تجویز اشتباه میده که از خودش در برابر فشارهای وارده محافظت کنه
    بله نتیجه افزایش وزن هست روی ترازو اما چطور وزنی؟
    3 کاربر پسندیده اند: DarKfish,ehsantaghavi2007,علی بختیاری

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر تاثیرگذار
    نام
    احسان تقوی
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    shiraz
    شماره عضویت
    217
    میانگین ارسال
    0.06
    پسند داده
    238
    پسند گرفته
    714
    امتیاز کاربری
    1262

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رضایی نژاد نمایش پست ها
    هیچ خصومت یا خدایی نکرده قصدی در رابطه با شما در پاسخگویی نیست ، کسانی که بیشتر با من سروکار داشتند بهتر میشناسند که بر عکس بقیه سایتها که مدیران حتی اسپمها رو آزاد میگذارند برای ثبتنام ، به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت میدم و در زمینه ای هم که اطلاعاتی داشته باشم در برابر خوانند احساس مسئولیت دارم

من در طول دوران ورزشی با دکترها و مشاورین تغذیه زیادی سروکار داشتم
    چه در باشگاه به شکل مستقیم و یا از طریق تجویزهایی که برای بچه های باشگاه انجام میدادند

هدف ما از افزایش وزن در بدنسازی ذخیره چرجی و یا آب و املاح میان بافتی نیست اضافه کردن عضله به شکل مفید و با ارزش هست
    متاسفانه علارغم میل باطنی باید بگم که پزشکی که به شما این تجویز رو کرده عملا از علم ورزش و فیزیولوژی چیز خاصی نمیدونسته

بزرگتر اشتباه یه ورزشکار قدرتی که تمرینات غیر هوازی مثل بدنسازی ، وزنه برداری و ... انجام میده مصرف مواد قندی در زمان تمرین هست
    این کار ذخیره گلیکوژن عضله رو کاهش میده و عواقب خواصی از قبیل افت ترشح تستسترون طبیعی در بدن بعد از تمرین (که بدن نیاز شدید به ترمیم بافت عضلانی داره) داره و از طرف دیگه کالری دریافتی چون زمان مناسبی برای مصرف شدن به بدن داده نشده به شکل چربی ذخیره میشه
    از طرف دیگه عدم ترمیم و ریکاوری مناسب عضلات در پیک ترشح هورمونی بدن باعث افزایش آب میانبافتی بدن برای حفاظت در برابر آسیب دیدگیها خواهد شد

همه اینها عکس العملیست که بدن به تجویز اشتباه میده که از خودش در برابر فشارهای وارده محافظت کنه
    بله نتیجه افزایش وزن هست روی ترازو اما چطور وزنی؟
    آره حرف شما کاملا صحیحه اضاف وزنم بیشتر با چربی بوده و درصد چربی بدن بالا رفته
    ممنون از راهنماییتون
    بی وفایی کن وفایت میکنند
    با وفا باشی خیانت میکنند
    مهربانی گرچه آیین خوشیست
    مهربان باشی رهایت میکنند

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام

من تمرینات سبک شنا و شکم رو شروع کردم و ان شاالله فردا پس فردا دمبل و میله بارفیکس رو هم میگیرم که جدی برنامه رو شروع کنم.

الان برنامه غذاییمو یکم سعی کردم بیشتر کنم و ساعت 2 ناهارو میخورم و استراحت میکنم و ساعت 4 با گرم کردن و کششی تمرینو شروع میکنم و ست هامو میرم و در اخر هم سرد میکنم و بعدش

یه وعده دیگه در حد همون ناهاری که خوردمو میخورم.و سعی میکنم یک ساعت بعدشم یه لیوان شیر بخورم.خداییش دیگه احساس خفگی میکنم بعدش.شب هم یا سیب زمینی اب پز میخورم یا

همون معجون شیر و شیره انگورو... خب این برای الان خوبه؟؟؟ اون مقاله ای که در مورد تغذیه قبل و بعد تمرین بودو خوندم خیلی سنگین بود خداییش من حتما تلف میشم اونارو بخورم.همینجوری هم

واسه مشکل گوارشیم میترسم وقتی مقدار غذامو بیشتر کردم. یک ماه همینجوری ادامه بدم و بعد مکمل بگیرم خوبه؟؟؟؟

ممنون
    پستت رو تازه دیدم علی جان

اون وعده های قبل و بعد از تمرین بر اساس دستگاه گوارش سالم نوشته شده
    شما که این مشکل جزئی رو داری سعی کن از مواد کم حجم و پر انرژی برای قبل و بعد از تمرین و یا حتی در طی روز استفاده کنی

کشمش ( که برای برنج استفاده میشه)
    انجیر خشک
    مغز بادام
    بادام زمینی

اینها چیزهایی هست که میتونه برات خیلی مفید باشه

من میتونم الان یک برنامه غذایی مدون برات آماده کنم اما با شرایط مجردی که داری و همینطور تهیه مواد غذایی رژیمی در این شرایط میتونه سخت باشه و شما رو از ادامه دل زده کنه

با یک روند ملایم شروع کن و انشالله راه که افتادی و مشکل گوارشیت هم به مرور بهتر خواهد شد بعد جدی تمرینات و برنامه غذایی رو شروع میکنیم

موفق باشی

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع