سوال راجب گل پاپیتال(عشقه)
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    506
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    9
    امتیاز کاربری
    25

new سوال راجب گل پاپیتال(عشقه)

سلام دوستان
    من یه بار گل پاپیتال مینیاتوریمو گذاشتم توی افتاب و از اون موقع تا حالا جوونه نزده!یعنی برگاش به یه حالت مونده.....تا اینکه الان مدتیه سر برگاش قهوه ای شده....میخواستم ببینم باید چکار کنم؟اینم عکسش:

البته جدیدا یه جوونه زده اگه اشتباه نکنم،میشه بگین چطور میتونم این گیاه رو قلمه بزنم؟؟؟
    2 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

پاسخ : سوال راجب گل پاپیتال(عشقه)

سلام .

خشک شدن برگ که به دلیل گرمای هوا و خشکی محیط هست . تو این شرایط باید گیاه رو به محیط خنک تر و غبار پاشی هم فراموش نشه. دمای ایده ال برای این گیاه میتونه حدود 20 باشه که اگه بیشتر شد باید غبار پاشی کنید . فقط حواستون باشه که غبار پاشی زیر اشعه ی آفتاب صورت نگیره چون باعث ایجاد لکه روی برگ ها میشه .به نور خوبی نیاز داره فقط جوری نباشه که در ساعات اوج تابش بهش نور برسه . همچنین به سایه هم مقاوم هست ولی رنگ خودشو از دست میده . در فصل رشد بعد از استقرار کامل گیاه کود نیتروژنه برای گیاه مناسبه .

اول از همه که بهتره گیاه رو داخل یه گلدان که زه کش داشته باشه بکارید نه شیشه . بعد برای ایجاد رطوبت تو زیر گلدانی سنگریزه بریزین و داخلش اب بریزین جوری که کف گلدان با سطح اب در تماس نباشه . تو این شرایط رطوب گیاه فراهم میشه . آبیاری هم باید به گونه ای باشه که سطح خاک در فاصله ی دو آبیاری خشکی نبینه .

تکثیر : قلمه ی چوبی و نرم که دارای حد اقل 3 تا 4 تا بند باشه در محیط رطوبتی به راحتی ریشه دار میشه . از طریق خوابانیدن هم میتونین این کار رو انجام بدین به این صورت که بدون جدا کردن ساقه قسمتی از ساقه رو در تماس با خاک روی زمین قرار بدین .
    4 کاربر پسندیده اند: DarKfish,mahdi3000,Rezaei,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    506
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    9
    امتیاز کاربری
    25

ممنون جناب مدیر عزیز...راستش یه مقدار تخصصی گفتین من زیاد متوجه نشدممن خیلی به تراریوم علاقه دارم واسه همین اغلب گلهامو توی تراریوم کاشتم و ضمنا هر روز دارم جاشون رو عوض میکنم!!!مخصوصا من دیدم عشقه رو خیلی توی تراریوم میکارن،آیا این اشتباهه؟
    پسندیده : Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

سلام . کجای مطلب رو متوجه نشدین واستون توضیح بدم . جابجا کردن مداوم هر گلی بیشتر باعث خراب شدنش میشه . چه تعویض گلدان و یا تغییر محیط . سعی کنین یه جای مناسب واسه گل پیدا کنین و همیشه تو همون محل قرارش بدین و یا حد اقل سالی یه بار جاش رو تغییر بدید تا گیاه دچار شک نشه . الان شما این عشقه رو که تو ظرف شیشه ای کاشتید نمیشه بهش تراریوم گفت یه جورایی . بهتره که تو گلدان باشه . بله تو تراریوم میکارن ولی تراریوم استاندارد و بزرگ که نور و تهویه خوب داشته باشه . و همچنین شرایط بستریس مناسبی جهت زهکش داشته باشه .زهکش به طور ساده به عملی گفته میشه که مثلا فکر کنید به گلدون خودتون اب میدید و وقتی آب به ته گلدون میره مقداری هوا هم با خودش به داخل میکشه که برای ریشه و خاک خوبه و اگه ته ظرف بسته و یا بستر نا مناسب داشته باشه و به عبارتی بعضی از گلدونا جنس خاکشون و یا خود گلدون سوراخ نداره و هم زهکش صورت نمیگیره و هم آب ته گلدون باقی میمونه که این عمل باعث پوسیدگیه گیاه میشه . درسته که تراریوم هایی که استاندارد ساخته میشن ته ظرفشوون بسته هست ولی یه روشهایی برای جلوگیری از این اتفاق هست که میتونید به قسمت تراریوم برین و مطالعه کنید . به دلیل شرایط آب و هوایی اصفهان اگه شرایطشو داشته باشین فکر کنم یه تراریوم بزرگ درست کنید و مجموعه چندتا گیاه داخلش بکارین خیلی چیز قشنگی بشه . اینجا هم بچه ها هستن اگه خواستین راهنماییتون میکنیم .
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,DarKfish,Rezaei,somijooon,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    506
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    9
    امتیاز کاربری
    25

سلام،راستش از بس که گلهام این مدت خراب شدند دیگه میترسم بکارمشون داخل تراریوم البته قصد داشتم یه آکواریوم بزرگ درست کنم و همه گلهامو بکارم داخلش...نظرتون چیه؟باز خراب نمیشن گلهام؟؟؟عکس گلهایی که میخوام بذارم داخل تراریوم رو اینجا بذارم؟؟؟
    پسندیده : Hamzeh

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط baran1987 نمایش پست ها
    سلام،راستش از بس که گلهام این مدت خراب شدند دیگه میترسم بکارمشون داخل تراریوم البته قصد داشتم یه آکواریوم بزرگ درست کنم و همه گلهامو بکارم داخلش...نظرتون چیه؟باز خراب نمیشن گلهام؟؟؟عکس گلهایی که میخوام بذارم داخل تراریوم رو اینجا بذارم؟؟؟
    سلام . موردی نداره میتونین تو همینجا قرار بدین . باید دید که اصلا مناسب تراریوم هست یا نه . همیشه موقع خرید گل از فروشنده و یا قبلش خودتون تحقیق کنید که شرایط نگهداری اون گل رو دارین یا نه . هر گل حتی اگه آپارتمانی هم باشه یه شرایط خاص خودشو داره . چه از لحاظ نور و دما و یا آبیاری . ولی چون محیط اونجا خشکه تراریوم چیز جالبی در میاد .
    2 کاربر پسندیده اند: Rezaei,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

کلمات کلیدی این موضوع