درخواست مشاوره شروع بدنسازی در 16 سالگی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 10
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    نام
    محمد صادق
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    230
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    145
    پسند گرفته
    272
    امتیاز کاربری
    358

درخواست مشاوره شروع بدنسازی در 16 سالگی

سلام
    چند وقته تو فکرم که برم بدنسازی.هم یه جوری تابستونم پر میشه هم اینکه یکمی بدنم اماده تر میشه.
    روی قدم تاثیر داره؟.قدم 178
    روی وزنم چطور؟وزنم 57
    با توجه به اینکه من 16 سالمه نمیتونم تمرینات سخت انجام بدم؟تمرینات ساده؟
    خودم بیشتر میخوام روی امادگی جسمانی کار کنم.تمرینات خاصی سفارش نمیکنید؟
  2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : درخواست مشاوره شروع بدنسازی در 16 سالگی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad sadegh نمایش پست ها
    سلام
    چند وقته تو فکرم که برم بدنسازی.هم یه جوری تابستونم پر میشه هم اینکه یکمی بدنم اماده تر میشه.
    روی قدم تاثیر داره؟.قدم 178
    روی وزنم چطور؟وزنم 57
    با توجه به اینکه من 16 سالمه نمیتونم تمرینات سخت انجام بدم؟تمرینات ساده؟
    خودم بیشتر میخوام روی امادگی جسمانی کار کنم.تمرینات خاصی سفارش نمیکنید؟
    اگر از من به عنوان کسی که ورزشهای مختلفی رو در حد علایق شخصی تجربه کرده سئوال بشه که بهترین ورزش برای انتخاب یک جوان رو به رشد چی هست بدون مکث میگم "بدنسازی"
    و افسوس میخورم که چرا کسی نبود که تجربه و جسارت راهنمایی کردن من رو داشته باشه و حتی هنوز برای شروع این ورزش در 23-4 سالگی باید خانواده رو قانع میگردم که ورزش مناسبی رو انتخاب کردم برای انجام دادن دائمی

مثل همه پسرها فوتبال رو از کودکی بازی کردم و از وقتی خودم رو شناختم دنبال توپ دویدم در حد تیمهای شهرستانی ، تیم دبیرستان و تیم دانشگاه هم بازی کردم به همراه فوتبال ، والیبال و بسکتبال و حتی پینگ پنگ رو هم جدی دنبال کردم ...
    نقطه عطف شروع بدنسازی در زندگی من بخاطر غلبه بر مسدومیت زانویی که از فوتبال با خودم آوردم بود که خوشبختانه اثر بخش بود و از اون به بعد هیچوقت کامل رها نکردم

این توضیحات طولانی رو دادم تا خواننده به این نتیجه برسه و بدونه که پشت هر انتخابی باید هدفی وجود داشته باشه و چیزهایی رو که شما پرسیدید هدف اولیه هستند که بعد ها به انگیزه های قوی تری تبدیل خواهند شد

بدنسازی در سن شما تاثیر عالیی بر رشد ، بالندگی و پیشرفت خواهد داشت به شرط اینکه اصولی شروع و دنبال بشه

چند نکته اساسی برای شروع بدنسازی
    - بدنساز اون کسی نیست که شما با تیشرت تنگ توی خیابون دیدید چقدر زیاد هستند کسانی که حتی با داشتن مقامهای کشوری ، آسیایی و ... به چشم مردم عادی در خیابان فرق چندانی با بقیه مردم ندارند
    - هیچوقت در این ورزش مقایسه نکنید حتی خودتون رو با کسی که سال پیش ورزش میکرده ، انتظارتون در حد آمادگیتون باشه و همیشه وزنه های معقول برای تمرین انتخاب کنید
    - به هیچ عنوان به حرف مربی نماها و کسانی که به دنبال سود خودشون هستند اهمیتی ندید و نخواهید که یک شبه راه چند ساله رو طی کنید ، از سلامتی خودتون مایه نگذارید

در نهایت جواب من به همه سئوالات شما فوق مثبت هست و شدیدا پیشنهاد میکنم روی این ورزش تحقیق و مطالعه کنید و جدی انجامش بدید

موفق باشید
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,elias.kh,mohammad sadegh,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر تاثیرگذار
    نام
    الیاس خداپرست
    شغل
    دانشجوی پرستاری
    محل اقامت
    مشهد
    شماره عضویت
    125
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    1,297
    پسند گرفته
    1,252
    امتیاز کاربری
    2013

سلام آقا حامد
    چند وقت بود که دایی من که خودش بدنسازی کار می کرد به من پیله کرد گفت برو بدن سازی من گفتم نه من هنوز خیلی جونم برای این کار ها بعد یک بیماری به جونم افتاد و فهمیدم که خیلی بدنم ضعیف و به قول بعضی ها لاغر مردنی هستم از اون به بعد به این فکر افتادم که حتما برم بدن سازی به نظر شما باید چه جوری شروع کنم؟
    ممنون
    هیچ وقت مغرور نشو برگ درختان زمانی می ریزند که فکر می کنند طلایی شدن....
    گلخانه ی من
    عکس های من

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط elias.kh نمایش پست ها
    سلام آقا حامد
    چند وقت بود که دایی من که خودش بدنسازی کار می کرد به من پیله کرد گفت برو بدن سازی من گفتم نه من هنوز خیلی جونم برای این کار ها بعد یک بیماری به جونم افتاد و فهمیدم که خیلی بدنم ضعیف و به قول بعضی ها لاغر مردنی هستم از اون به بعد به این فکر افتادم که حتما برم بدن سازی به نظر شما باید چه جوری شروع کنم؟
    ممنون
    برای شروع باید یک باشگاه خوب که مربی با دانشی داشته باشه انتخاب کنید و برنامه مربی رو دقیق اجرا کنید
    که توی مشهد کم نداریم اینجور باشگاهها

باشگاه علی تبریزی یا برادرش ، باشگاه سامان سرابی و .... ( که البته خودشون کمتر توی باشگاه هستند اما بسیار بهتر از باشگاههای معمولی هست)
    2 کاربر پسندیده اند: elias.kh,علی بختیاری

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر تاثیرگذار
    نام
    الیاس خداپرست
    شغل
    دانشجوی پرستاری
    محل اقامت
    مشهد
    شماره عضویت
    125
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    1,297
    پسند گرفته
    1,252
    امتیاز کاربری
    2013

سلام
    بچه ها ببخشید اگر سوال رو جای بدی گذاشتم نمی دونم باید کجا می ذاشتم.
    من به طور خیلی جدی رفتم دنبال باشگاه برای بدن سازی که به من پیشنهاد ورزش های رزمی شد مثل کاراته ، تکواندو ، کنگ فو و کیو کشین حالا موندم چی کار کنم.
    می خواستم نظرتون رو بدونم که به کدوم رشه ی ورزشی روی بیارم؟
    از نظر علاقه هم به هر دو تا به طور یکسان علاقه دارم.
    ممنون
    هیچ وقت مغرور نشو برگ درختان زمانی می ریزند که فکر می کنند طلایی شدن....
    گلخانه ی من
    عکس های من

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

نقل قول نوشته اصلی توسط elias.kh نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها ببخشید اگر سوال رو جای بدی گذاشتم نمی دونم باید کجا می ذاشتم.
    من به طور خیلی جدی رفتم دنبال باشگاه برای بدن سازی که به من پیشنهاد ورزش های رزمی شد مثل کاراته ، تکواندو ، کنگ فو و کیو کشین حالا موندم چی کار کنم.
    می خواستم نظرتون رو بدونم که به کدوم رشه ی ورزشی روی بیارم؟
    از نظر علاقه هم به هر دو تا به طور یکسان علاقه دارم.
    ممنون
    سلام
    الیاس جان من کاراته وتکواندو رو رفتم
    تکواندو ورزش محبوب تری بود ولی کلأ پر از عیب بود،تو وابسطه به پا بودی وکلأ به تمرکز و...هیچ توجهی نمیشد.
    بعد از حدود 2-3ماه رفتم کاراته سبک شوتوکان،واقعأ دوستش داشتم وازش لذت میبردم،تمامی تمرینات بر اساس تمرکز وسرعت بود.شما باید انقدر سرعت وتمرکز میداشتی که ضربت رو جوری که بدون اسیب رسوندن باشه با سرعت هر چه تمامتر به صورت وبدن حریف برسونی ولی هیچ اسیبی به طرف نرسه...
    درست نیست که اینو بگم چون به محض ورود به ورزش های رزمی شما قسم میخوری که از هنرت فقط در برابر 3چیز استفاده کنی.ولی هیچ کسی توی دعواوکل کل حریفم نبود ،هیچ کس از هیچ ورزشی.چون اونقدر برای دفع ضربات وحمله های ناگهانی،تمرکزت بالا هست که نگو....به نظر من توی ورزش های رزمی بهترین کاراته هست البته به جز کیوکشین چون واقعأ برای ماها ضرباتش سنگین ومصدومیت اوره وهیچ اثری از اون سرعت ودقت بقیه سبکا توش نیست.
    موفق باشی
    2 کاربر پسندیده اند: elias.kh,علی بختیاری
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

این نظر شخصی من نیست ، بلکه حتی از کسانی که تجربه حرفه ای در ورزش هم داشته باشند بپرسی جوابی شبیه به همین رو بهت میدن

شما برای ورود به هر ورزشی اگر اساس فیزیک بدنیت ساخته شده باشه خیلی راحت پیشرفت میکنی
    حداقل قبل از شروع هر رشته ورزشی 2 سال بدنسازی رو به شکل جدی و اصولی تجربه داشته باشید بعد از اون تازه میتونید استعدادهای بدن خودتون رو بشناسید که بدرد چه ورزشی بیشتر میخوره و علایق خودتون چی هست

مثال میزنم :
    بعد از چند وقت ورزش کردن ساختار بدنی ورزشکار خودش رو نشون میده به این شکل که جز دسته های اکتومورف ، مزومورف و اندومورف قرار میگیرند ( برای کسب اطلاعات در این زمینه ا در سایت سرچ کنید) اکتومورف ها بیشتر میتونن در ورزشهای استقامتی موفق باشند ، از قبیل دو ، دو چرخه سواری (تاحدودی) و ... البته باز هر دسته از این تیپهای بدنی شاخه بندی میشه خود مزومورف به دسته های سوپر مزومورف (این دسته از بدنها هر ورزشی رو که انتخاب کنند پیشرفت خواهند داشت) مزومورف خفیف (کمی از اکتومورف بهتر که بدرد دوچرخه سواری ، شنا و ... میخورند) و مزومورف معمولی تقسیم میشه
    اندومورفها بیشتر بدرد ورزشهای قدرتی انفجاری مثل وزنه برداری ، تک پرس و .... میخورند و .. کشتی ژاپنی

خلاصه منظورم این هست که بدنسازی مادر همه ورزشهاست اگر به بدنسازی اهمیت ندید هیچوفت نمیتونید ورزشکار خوبی باشید

باز یک مثال بزنم ، بازیکنی مثل مجتبی جباری با اون هوش سرشار و خلافیت بالا اگر ساختار بدنیش رو در نوجوانی و جوانی درست کرده بود الان میتونست در سطح اول فوتبال دنیا بازی کنه
    این تفاوت در فیزیک و ساختار رو میتونید با مقایسه ظاهری بین ورزشکاران داخلی و خارجی ببینید

یکی مثل کریستین رونالدو رو تضور کنید ، یا میشایل بالاک یا لمپارد که در پستهای مشابه مجتبی جباری بازی میکنند و تفاوت فیزیکی رو ببینید این بازیکنان اسمشون از جباری خیلی بزرگتر هست اما منصف باشم هوش و استعداد جباری کم از اینها نداره و اولین فاکتوری که باعث عقب ماندگیش شده عدم توجه به بدنسازی اصولی بوده
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,elias.kh,علی بختیاری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع