مشاوره برای تغذیه لارو گوپی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 10
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

مشاوره برای تغذیه لارو گوپی

سلام به همه

چند روز پیش با یکی از دوستان که ارشد شیلات دارن و گرایششون هم تکثیر هست صحبت میکردم....ایشون میگفتن تغذیع لارئ در 10 روز اول خیلی مهمه و در اینده ماهی هم تاثیر میگذاره و ممکنه ما مولدهایی با نژاد و سایز خوب هم داشته باشیم اما اگر تغدیه مخصوصا در 10 روز اول خوب نباشه بچه ها نمیتونن صفات والدین رو به خوبی نشون بدن و یا به سایز اونها برسن....

ایشون تاکید خیلی زیادی روی تغذیه با ارتمیا زنده داشتن....

ولی الان من ارتمیا 17 ساعته قیمت گرفتم کیلویی 180 تومن و فکر نمیکنم به صرفه باشه...حداقل برای حجم کار ما.....

حالا دوستان نظرشون در مورد تغذیه لارو گوپی در ابتدای تولد چی هستش؟؟؟ ایا مغز میگو یا همون ارتمیا د کیسته هم میتونه مثل خود ارتمیا هچ شده تاثیر داشته باشه؟؟؟

کسی قیمت ارتمیا د کیسترو داره؟؟؟

اون ارتمیا های هچ شده که به صورت حبه ای هستن چطور؟؟؟

ممنون
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,hesam,kalantar.yahya,Rezaei,somijooon

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

پاسخ : مشاوره برای تغذیه لارو گوپی

سلام علی جان.
    من خودم از دکپسوله جوابی نگرفتم. بچه ها نمیخوردن.
    از اون حبه ای ها من ندیدم. ولی فکر نکنم خیلی ارزونتر از تخم آرتمیا در بیاد.
    پیشنهادی که من دارم استفاده از آب سبزه. این آب سبز که میگم نه اینکه آبو بزاری 1 هفته تو آفتاب سبز شد بدی بچه ها. حداقل از سبز شدن آب 2-3 هفته ای گذشته باشه تا موجودات ریزی به نام infusoria درون آب بوجود اومده باشن. مولد ها رو بنداز تو این تانک و رهاشون کن به امون خدا. تو آب سبز تیره بچه ها میتونن از دست مولد ها فرار کنن.
    فقط مشکلی که تو این روش هست تامین نور جهت تولید و نگهداری از آب سبزه. به نظرم اگه بتونی از نور خورشید استفاده کنی این روش مقرون به صرفه ست.
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,kalantar.yahya,Rezaei,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام بر داش حسام گل....

خیلی ممنون حسام جان....

اره اتافقا برای لارو های فلاور هم از اب سبز استفاده گردیم بچه ها رشدشون از قبلیا بهتر بود.....حتما از اب سبز استفاده میکنیم ولی نه اینجوری حسام جان....از روش سبد تکثیر استفاده میکنیم داداش....روزانه یک لیوان توی تانک 120 لیتری بریزیم خوبه؟؟؟

ولی من شنیده بودم مغز میگو از نظر غذایی در حد خود ارتمیا هچ شده هستش ولی احتمالا باید برای بچه های بزرگتر باشه که لاروها نمیخوردن....

ممنون
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,hesam,kalantar.yahya

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام بر داش حسام گل....

خیلی ممنون حسام جان....

اره اتافقا برای لارو های فلاور هم از اب سبز استفاده گردیم بچه ها رشدشون از قبلیا بهتر بود.....حتما از اب سبز استفاده میکنیم ولی نه اینجوری حسام جان....از روش سبد تکثیر استفاده میکنیم داداش....روزانه یک لیوان توی تانک 120 لیتری بریزیم خوبه؟؟؟

ولی من شنیده بودم مغز میگو از نظر غذایی در حد خود ارتمیا هچ شده هستش ولی احتمالا باید برای بچه های بزرگتر باشه که لاروها نمیخوردن....

ممنون
    اون روشی که من گفتم بچه ها توی محیطی هستن که دور برشون پره از غذاست. یعنی هیچ وقت گرسنه نمیمونن. غذای اصلیشون هم اینفوزوریاست نه خود آب سبز. چون بچه های گوپی به اندازه ای بزرگ هستن که فکر نکنم از خود آب سبز استفاده کن.
    اینکه از آب سبز بریزی تو تانک بچه ها نمیدونم چقدر باید بریزی!!
    نه اینکه نتونن دکپسوله بخورن! بهش علاقه ای نشون نمیدن. به عنوان غذا شناساییش نمیکنن. بهتر اینه که خودت بری 1 بسته کوچیک دکپسوله بخری و بدی بهشون. شاید بچه ماهی های تو خوردن.
    ولی اینو بدون که هیچ چیز جای غذای زنده رو نمیگیره. حالا یا بچه آرتمیا یا infusoria
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,kalantar.yahya,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

علی جان خیلی از دوستان اب سبز زرده تخم مرغ بیومار وکوپنز پودری میدن ولی باز جای ارتمیارو ب هیج وجه نمیتونه بگیره
    من نظرم اینه توی یه تانک هرچند کوچیک حتی درحد30-40لیتری ارتمیا مولد کنیم وشرایط رو مطلوب نگه داریم
    دراین شرایط اونها زنده زایی میکنند
    میشه وقتی میخوایم ارتمیا بدیم مقداری ازاونهارو هرچی بیشتر بهتر باتور بگیریم وتوی یه ظرف کوچیک باهمون اب بذاریم
    مثلا یکروز قبلش میشه این اقدامو کرد توجه کنید ک توی همون تور باشن بعد از یکروز میبینیم که توی ظرف پراز بچه های ارتمیاس ک دارن وول میخورن تور رو برمیداریم ومولدارو ب تانک اصلی منتقل کرده وبچه هارو صاف میکنیمو میشوریم ومیدیم ب لاروهامون

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام مسیح عزیز

خیلی ممنون از توجهت داداش....

والا من خودم زیاد توی کار نیستم و هفته ای یک بار که میرم زاهدان به ماهیا سر میزنم....اون تاپیک ارتمیا رو میخونم ببینم اگه بشه خودمون ارتمیا تولید کنیم برای مصرفمون که خیلی خوبه....پیشنهاد جالبی بود....بازم ممنون
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,Hamzeh,kalantar.yahya,masih,somijooon

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    بندر
    شماره عضویت
    421
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    2,031
    پسند گرفته
    1,438
    امتیاز کاربری
    2074

من از رشد بچه ماهیام زیاد راضی نیستم .. بهشون بیومار و آرتمیا خشک از اون حبه ای ها میدم و بعضی اوقات از این غذاهای الکی
    حتما از آرتمیا زنده استفاده میکنم. هرچند اینجا که تهیه کردم اصلا هچ نشد
    اینجوری خوب نیست و فقط مدت زمان عرضه به بازار طولانی تر میشه و این یعنی ضرر
    مخصوصا وقتی خریدار آماده باشه و ازت انتظار داشته باشه این چیزا اهمیت بیشتری پیدا میکنه

2 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,علی بختیاری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع