راهنمایی در مورد بیماری هگزامیتا و ورم شکم فلاور - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 13 نخستنخست 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 88
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

پاسخ : راهنمایی در مورد بیماری هگزامیتا و ورم شکم فلاور

سلام بچه ها

اون سوراخ ها که معمولا روی صورت بیشتر فلاور ها هستش امیر جان و فکر میکنم چون فلور نرمال هستش هگزامیتا و به طور طبیعی وجود داره در فلاور اینجوری هستش و تا جایی که من میدونم هگزامیتا باعث تجزیه غضروف روی صورت ماهی و در نتیجه ایجاد اون سوراخ ها میشه.

امیر منم با فلاورای زیادی که این مشکلو داشتن سرو کله زدم. یه فلاور داشتم که خیلی ازش خوشم میومد و از همون اول که از بار گرفتمش این مشکلات رو داشت و کلا به غذا واکنشی نداشت و لاغر و تیره شده بود.
    من با سیفون مداوم و مترونیدازول مقداری وضعیتش رو بهتر کردم جوری که فقط مقدار کمی میومد واسه غذا و یه ذره تو دهنش میکرد و بعضی وقت ها هم پس میداد منم از موقعیت استفاده کردم و اب سیر رو گرفتم و با مقدار خیلی کمی دل ترکیب میکردم( اندازه یه سر ناخن) و میدادم این میخورد و کمکم که دیدم بهتر میشه تترا لوهان رو توی اب سیر خیس میکردم تا پف کنه و بعدش هم میدادم به این .

بعد از چند مدت کلا زیرو رو شد ماهی و خیلی باهام اخت شد. اگه خواستی من عکسای قبل درمان و بعدش رو کامل دارم واست میذارم.

همین درمانی که حامد گفت رو با دقت کامل انجام بده مطمئن باش که درمان میشه و میشه یه سالار عین مال حامد ( باز یادش افتادم اشک تو چشام جمع شد خداییییش )

موفق باشی
    4 کاربر پسندیده اند: Amir Masood,™@я€z,Rezaei,rohollajalili

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

ماهی حق داره وقتی توی درمان با مترونیدازول هست لب به غذا نزنه
    البته حس چشایی ماهی با انشان فرق میکنه و به قدرت حس چشایی انشان نیست ، اما یکبار بد نیست مترونیدازول رو یک کم با دندون زخم کنید و مزه ش رو بچشید

اگر بشه سیر له شده ، آب سیر و .... رو به ماهی خوروند در درمانش خیلی کمک میکنه و انگلهای فعال داخل دستگاه گوارش ماهی رو میکشه
    4 کاربر پسندیده اند: Amir Masood,™@я€z,rohollajalili,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

درسته حامد جان واقعا تلخن اکثر دارو ها ولی معمولا فلاور وقتی هگزامیتاش فعال میشه دیگه لب به غذا نمیزنه و خب این قبل از زدن مترونیدازوله.

جالبه بگم یکی از فلاورهایی که سایز کردم و دادم به یکی از دوستان چند وقت بعد هگزاش فعال شد و دوستم گفت که این مشکل به وجود اومده و مترونیدازول گفتم بزنه اونم زده بود و جالبه که میگفت اخرش یه تیکه قرص انداختم و دیدم قرصرو عین شکلات خورد.( این فلاوره رودش زده بوده بیرون ) بعد از چند روز گفت کاملا خوب شده و تا همین چند وقت پیش هم زنده بود که متاسفانه خودشو انداخت بیرون از اب و....
    3 کاربر پسندیده اند: Amir Masood,™@я€z,rohollajalili

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    درسته حامد جان واقعا تلخن اکثر دارو ها ولی معمولا فلاور وقتی هگزامیتاش فعال میشه دیگه لب به غذا نمیزنه و خب این قبل از زدن مترونیدازوله.

جالبه بگم یکی از فلاورهایی که سایز کردم و دادم به یکی از دوستان چند وقت بعد هگزاش فعال شد و دوستم گفت که این مشکل به وجود اومده و مترونیدازول گفتم بزنه اونم زده بود و جالبه که میگفت اخرش یه تیکه قرص انداختم و دیدم قرصرو عین شکلات خورد.( این فلاوره رودش زده بوده بیرون ) بعد از چند روز گفت کاملا خوب شده و تا همین چند وقت پیش هم زنده بود که متاسفانه خودشو انداخت بیرون از اب و....
    آره علی جان وقتی که بیماری کاملا فعال شده همینطوره
    اما موردهایی هم داشتم که به دلیل قرنطینه شدن با مترونیدازول کاملا از غذا خوردن افتادن (فلاور و دیسکس)
    مترونیدازول به شکل کامل اصلا قادر نیست بیرون زدگی روده رو برطرف کنه و معمولا فقط مرگ ماهی رو به تعویق میندازه ف اگر فلاورهایی که بیرون زدگی پیدا میکنند ( گرچه ربطی به این تاپیک نداره اما در همه بیماریهای گوارشی فلاور عمومیت داره که مطرح میکنم) بعد از درمان ناقص از تانک بیرون میپرند حالا دلیلش دقیقا چی هست نمیدونم اما دو مورد رو داشتم

برای همین حتما در زمان درمان و حتی طی دوره نقاهت باید درپوش تانک گذاشته بشه
    4 کاربر پسندیده اند: Amir Masood,™@я€z,rohollajalili,علی بختیاری

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

درسته

من 3 مورد فلاور رو که بیرون زدگی روده داشتن با مترو درمان کردم و رودشون برگشت سر جاش اما بعد از یه مدت دچار ورم شدید شکم شدن و نهایتا تلف شدن.
    2 کاربر پسندیده اند: Amir Masood,rohollajalili

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر تاثیرگذار
    نام
    امیر مسعود
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    اهواز
    شماره عضویت
    14
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    670
    پسند گرفته
    1,623
    امتیاز کاربری
    2662

سلام

امروز روز پنجم درمان هستش
    تا حالا 5 مرتبه دارو تجدید کردم
    تغییرات:
    رنگ ماهی برگشته
    هدش دوباره داره برمیگرده
    خیلی پر جنب و جوش شده و وقتی منو میبینه میاد بالا برا غذا و هی روی اب اینور واونور میشه البته به گفته شما بهش غذا ندادم
    ورم شکم کمتر شده ولی هنوز کامل برطرف نشده ف خیلی جزئی باقیمونده
    سوراخ های روی سر هنور هستن و تغییری نکردن بعضا احساس میکنم بیشتر شدن ، شاید هم حساسیت بیش از حد منه

اینم عکس مال همین امروز

Masood22

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

آب سیر رو با مترونیدازول حل شده قاطی کن و غذا رو داخل بنداز که خوب خیس بخوره و به ماهی بده

سوراخهای روی سرش اگر در حال گسترش نیستند که موردی نداره ، اما اگر رو به بهبودی باشه از داخل رنگ سوراخ کمی متمایل به صورتی میشه ( مثل ایجاد بافت تازه در بدن انسان)
    بعد از تمام شدن این دوره درمان 2 روز به ماهی استراحت بده و فقط سیفون بزن و نمک

و بعد از دو روز استراحت یک دوره سه روزه با فلاجلول درمان کن ، اگر خوب نشد به شکل کامل باز هم دوره سه روزه رو تمدید کن

مقدار آب تانک رو کم کن ، تا ارتفاع 15 سانت موردی نداره تا مصرف فلاجلول کم بشه
    4 کاربر پسندیده اند: Amir Masood,™@я€z,DarKfish,علی بختیاری

صفحه 3 از 13 نخستنخست 12345678910 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع