گفت و گو درباره رشد هد فلاور پس از کاهش وعده های غذایی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 20
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

(14) گفت و گو درباره رشد هد فلاور پس از کاهش وعده های غذایی

سلام به همه دوستان

من یه تجربه دارم در مورد فلاور که به صورت اتفاقی بهش پی بردم و بعد از اون روی چندین فلاور دیگه هم تست کردم و جواب مشابه گرفتم که فکر میکنم یه بار دیگه هم گفته باشم .

مدتی تو کار سایز فلاور بودم و تعداد زیادی سایز کوچیک میگرفتم و خوباشو گلچین میکردم و بقیرو تو مغازه رد میکردم.

یهسری 16 تا فلاور در حال سایز داشتم و تغذیشون هم در روز یک وعده ترکیب دل غنی شده با رنگ بود و دو وعده هم بیومار.خب من همین روند رو ادامه میدادم و فلاورها رشد خوبی داشتن و رنگ خوبی میگرفتن.

قضیه از اونجایی شروع شد که یه سفر برام پیش اومد و چند روزی رفتم اصفهان و ماهی هارو سپردم به کسی که چیزی از ماهی نمیدونست و فقط گفته بودم چیکار کنه.

بعد از جند روز که از سفر برگشتم دیدم به شکل عجیبی هد فلاورها بالا اومده و خیلی برام عجیب بود و وقتی از اون بنده خدا پرسیدم که چیکار کردی باهاشون گفت من کار خاصی نکردم و اتفاقا بعضی روزها یادم میرفت غذا بدم بهشون!!!!!( مارو میگی!!!!! داشتیم شاخ در میاوردم)

من بعد از اون روی چندین فلاور هورن و باکس دیگه این قضیه رو تست کردم به این صورت که مدتی خوب در 3 وعده تغذیه میکردمشون و بعد به صئرت ناگهانی غذاشونو کم میکردم و در روز یک وعده کم فقط بیومار میدادم و میدیدم که کاملا هدشون بالا کشیده میشه.

حالا میخواستم دوستان با هم بشینیم بحث کنیم که چ دلیلی میتونه داشته باشه این قضیه که کاهش غذا دهی باعث رشد هد فلاور میشه؟؟؟؟

در حالت عادی گفته میشه چون هد فلاور ذخیره چربیشه هرچی بیشتر تغذیه بشه چربی بیشتری دخیره میکنه پس در نتیجه هدش بزرگتر میشه.در صورتیکه این قضیه این مطلبو رد میکنه و من به این نتیجه رسیدم که زیاد غذا دادن دلیل رشد کردن هد فلاور نیست.

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : گفت و گو درباره رشد هد فلاور پس از کاهش وعده های غذایی

علی جان بحث هایی رو شروع میکنی که فوت های کوزه گری ( به اصلاح بقیه انجمنها که نمیخوان مثلا رو بشه) به چالش کشیده بشه.

شما که بیشتر با بحث آزمایش و آزمایشگاه و علوم زیستی سرو کار داری این رو حتما خیلی خوب متوجه میشی که اصول آفرینش یک خط مشی و مسیر خاص داره که هیچ چیز از اون مسیر بیرون نیست
    درسته که فلاور هیبرید هست ولی آیا کسی میتونه ادعا کنه که در طبیعت چیزی حتی شبیه فلاور وجود نداشته ؟ نه مسلما

ویجاها ، رددویل ، میداس و ... از اجداد فلاور هستند که خصوصیات فلاور هم از اونها است

من اینطور فکر و استدلال میکنم همیشه ، نمی دونم تا چه حد بشه از طریق علم ثابت کرد اما در تجربه همیشه این استدلال تایید شده

هد فلاور منبع ذخیره غذایی ماهی هست ، در زمان بیماری و یا جفت گیری که میبینیم ماهی غذا نمیخوره و یا کم غذا میشه هدش شروع به کاهش حجم میکنه این غیر مستقیم داره به ما میگه که از هد به عنوان ذخیره داره بدن موجود استفاده میکنه

حالا عکس ماجرا
    باید دید در چه شرایطی بدن ماهی به فکر افزایش این ذخیره خواهد بود که این رو غیر مستقیم خودت جواب دادی

فلاور بسته به نژاد و ژنتیکش استعداد هد زدن داره و وقتی میتونیم حداکثر این استعداد رو شکوفا کنیم که به بدن ماهی یادآوری کنیم که باید ذخیره غذایی ایجاد کنه و این کار فقط با تنوع در برنامه غذایی و عادت نکردن ماهی به یک مقدار خاص غذا ممکنه

من همیشه برای فلاور ها در هفته فقط 2 روز کامل ماهی رو سیر میکنم در وعده های غذایی متناوب
    در روز بعد با استفاده از غذاهای کم حجم تر و وعده های کمتر ماهی رو تحریک میکنم و دو روز در هفته هم روزه میدم ماهی رو و سیفون 100% میزنم

فلاوری که استعداد هد زدن داشته باشه و از غذای خوب هم براش استفاده بشه حتما با این روش حداکثر تواناییش رو نشون میده

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

خیلی عالی بود حامد جان.

این جملت قضیه رو روشن کرد واسم (
    وقتی میتونیم حداکثر این استعداد رو شکوفا کنیم که به بدن ماهی یادآوری کنیم که باید ذخیره غذایی ایجاد کنه )

امیدوارم همه دوستان از این قضیه در پرورش و نگهداری فلاورهاشون استفاده کنن.

خدایــــــش اینهمه من تو این انجمن ها بودم در کنار انبوهی از کسانی که ادعای پدری در علم فلاور داشتن ولی هیچکس به این نکته اشاره نکرده بود.

دم خودمون گرررررم.
    6 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,b.pakray,mahdi3000,masih,Rezaei,rohollajalili

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

خیلی ممنونم ازعلی جان وحامد جان خیلی بحث عالی راه انداختید ممنونم حال ب نظرتون میشه برای ماهیامون یه رژیم غذایی خوب تهیه کرد تاماهی خودشو نشون بده؟؟اتفاقا من فلا.ر قبلیم رو وقتی سایز کوچیک بود ودرحال بزرگ شدن بود هروز کامل سیرش میکردم ومیدیدم که بعضی وقتا هدش خوبه بعضی وقتا هدش میخوابه ولی وقتی بزرگتر شد دفعات غذارو کم کردم یابعضی وقتا یادم میرفت غذاش بدم ولی اون هدش همیشه قلمبه بود
    حالا من یه فلاورهورن دارم که غذاهایی مثل بیومار ژیتوان وسوپرردسین شرکت اوشن فری ازووفلاور ومیکس دلو میگو وسیرو...میدم بهش بااین فرمول شمادوستانم میتونم به یه برنامه غذایی برسم؟
    پسندیده : mahdi3000
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط masih نمایش پست ها
    خیلی ممنونم ازعلی جان وحامد جان خیلی بحث عالی راه انداختید ممنونم حال ب نظرتون میشه برای ماهیامون یه رژیم غذایی خوب تهیه کرد تاماهی خودشو نشون بده؟؟اتفاقا من فلا.ر قبلیم رو وقتی سایز کوچیک بود ودرحال بزرگ شدن بود هروز کامل سیرش میکردم ومیدیدم که بعضی وقتا هدش خوبه بعضی وقتا هدش میخوابه ولی وقتی بزرگتر شد دفعات غذارو کم کردم یابعضی وقتا یادم میرفت غذاش بدم ولی اون هدش همیشه قلمبه بود
    حالا من یه فلاورهورن دارم که غذاهایی مثل بیومار ژیتوان وسوپرردسین شرکت اوشن فری ازووفلاور ومیکس دلو میگو وسیرو...میدم بهش بااین فرمول شمادوستانم میتونم به یه برنامه غذایی برسم؟
    چرا که نه مسیح جان
    هر فلاور با تجربه من ذائقه خاص خودش رو داره ، سالار با بیومار خالی هدش روز به روز بزرگتر میشد ، فلاور های دیگه ای داشتم که هر کدوم به یک رژیمی جواب بهتر دادن

دل رو کلا حذف کن از غذای دست سازت به نظر من
    و در کنار برنامه غذایی و نوسان تغذیه یک نکته بسیار مهم دیگه هم که هست بازی کردن با فلاوره ، همیشه فلاورهایی که علاقه به بازی کردن با حرکت دست داشتند بهتر هدشون رشد کرده

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

خب حامد جان دلو خیلی کم زدم ولی میخواستم خودم هم حذف کنم وممنونم ک یاداوری کردی داداش
    حالا بازی کردن منظورتون از پشت شیشس دیگه؟؟میخوام واسه ی تانکش یه دونه اینه کوچولو بایه نخ محکم اویزون کنم میگن باهاش بازی میکنه لوچ دلقک هم موثره پس؟؟
    حامد جان میشه بفرمایید من بااین غذاهاچجوری بهش رژیم غذایی بدم؟؟من توروز 3وعده بیشتر نمیتونم بدم چون اکثر روزها صبح وظهر وشب خونم
    پسندیده : علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

لوچ رو اصلا موافق نیستم چون بالاخره از دست فلاور هم در بره ، از گرسنگی میمیره

آینه و ماهی به فلاور فعالیت میده اما منظورم بازی کردن از جلوی تانک و با حرکت دادن انگشت روی شیشه هست که خیلی اثرش بیشتره
    هم ماهی تحریک میشه به غذا خوردن و خو میگیره با صاحبش و هم اینکه تحرکه و حس خشونت ماهی رو تقویت میکنه

یکی از فلاورهای من گاهی اینقدر هیجانی میشه که شروع میکنه ضربه زدن به شیشه و تمیز کردن کف و رفتار جفت گیری
    6 کاربر پسندیده اند: Amir Masood,™@я€z,b.pakray,DarKfish,hesam,علی بختیاری

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع