مشکلات مرتبط با نگه داری کاکتوس
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 11
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کـاربر انجمن بانوان
    نام
    رضایی
    شغل
    مدرس
    محل اقامت
    خوزستان
    شماره عضویت
    63
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    453
    پسند گرفته
    224
    امتیاز کاربری
    574

مشکلات مرتبط با نگه داری کاکتوس

سلام
    احتمالا دوتا از کاکتوسای من این مشکل رو دارن.باید از خاک در بیارم ببینم بیماریشون چه مرحله ایه؟
    پسندیده : Hamzeh

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

پاسخ : مشکلات مرتبط با نگه داری کاکتوس

نقل قول نوشته اصلی توسط H.rezaei نمایش پست ها
    سلام
    احتمالا دوتا از کاکتوسای من این مشکل رو دارن.باید از خاک در بیارم ببینم بیماریشون چه مرحله ایه؟
    سلام . واسه سوالاتون یه تاپیک جدید انتخاب کنید . من این پست رو به اینجا انتقال دادم . اگه سوالی در مورد هر گیاهی دارین در مورد شرایط نگه داری و حتی یه عکس بتونین از گیاه بفرستین خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد .
    4 کاربر پسندیده اند: DarKfish,H.rezaei,Rezaei,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کـاربر انجمن بانوان
    نام
    رضایی
    شغل
    مدرس
    محل اقامت
    خوزستان
    شماره عضویت
    63
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    453
    پسند گرفته
    224
    امتیاز کاربری
    574

سلام.ممنونم.

از وقتی که کاکتوسها رو آوردم خوزستان به مشکل برخوردن.سه تاشون کاملا خشک شدن. سه تای دیگه هم اصلا رشد نکردن.
    چون بیرون هوا گرمه توی اتاق نگهداری میکنم.از نظر نور هم نور آفتاب به طور غیر مستقیم. قبلا ده روزی یه بار آب میدادم اما فاصله رو بیشتر کردم چون خاکشون خشک نمیشه.

ببخشید کیفیت عکسها خوب نیست.از هر کدوم دوتا عکس گذاشتم.

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

سلام .

اولی که یه نوع اچینوپسیس هست و مشخصه که نور بسیار کمی بهش رسیده و اینجوری شده . این کاکتوس باید کاملا توپی باشه . تنها راهش چون زیبایی خودشو ازدست داده تکثیر هست . معمولا تولید کاکنوس های کوچکی میکنه که میشه اونا رو مجدادا کاشت . چون محل زندگی دارای آفتاب شدید هست بهتر که تو زاویه شرقی و دور از تابش شدید باشه ولی به نور کامل احتیاج داره به خصوص برای رشد مناسب و تولید گل .

عکس کاکتوس های Nazgol

دومی هم که هائورتیا هست .

بیستر دمای بالا و کم آبی باعث این مشکل شده . هائورتیا جز گیاهان گوشتی محسوب میشه و کاکتوس نیست و به همین دلیل نیاز ابی بالاتری داره و بین دو ابیاری خاک بیش از حد خشک نشه .

اخری هم که بازم کاکتوس نیست . افوربیا هم قرمز داریم و هم سبز این از اول سبز بوده یا نه . مشکل این گیاه رشد نکردن هست یا نه
    2 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,H.rezaei
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کـاربر انجمن بانوان
    نام
    رضایی
    شغل
    مدرس
    محل اقامت
    خوزستان
    شماره عضویت
    63
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    453
    پسند گرفته
    224
    امتیاز کاربری
    574

اولی رو چطور تکثیر کنم.از روز اولی که داشتم تا حالا کاکتوس کوچیک کنارش نزده؟:-/

دومی هم از نظر آبیاری خوبه بهش میرسم اما این توی این یک ساله اصلا رشد نداشته.

وسومی هم از اول سبز بوده اما اینجا که اومدم خیلی کم رنگ شده.رشد خوبی نداره اما به نسبت اونا بهتره.

نمیدونم هوای اینجا دلیل این میشه یا نه.آخه بامبو هم داشتم که با اینکه شرایط نگهداریشون تغییری نکرد از پایین شروع کردن به زرد شدن و هرکاری هم کردم نتونستم جلوشو بگیرم تا اینکه به نوبت هر چهارتاشون خشک شدن.
    فقط قسمت برگدار دوتاشون باقی موند که گذاشتم توی آب دوباره ریشه زد.اما خیلی کوچیکن.

--------- ادغام پست ------------

یه موضوع دیگه اینکه خاک کاکتوسها اصلا خشک نمیشه.واسه همین فکرکردم شاید مشکلشون قارچ ریشه ای باشه.

توی این عکسها حدود دوهفته است که آبیاری نشدن.

ماشاا... چقد کاکتوسهاتون خوشکلن!
    من خیلی به گل و گیاه علاقه دارم مخصوصا کاکتوس اما نمیدونم چرا اینطوری شدن!

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط H.rezaei نمایش پست ها
    اولی رو چطور تکثیر کنم.از روز اولی که داشتم تا حالا کاکتوس کوچیک کنارش نزده؟:-/

دومی هم از نظر آبیاری خوبه بهش میرسم اما این توی این یک ساله اصلا رشد نداشته.

وسومی هم از اول سبز بوده اما اینجا که اومدم خیلی کم رنگ شده.رشد خوبی نداره اما به نسبت اونا بهتره.

نمیدونم هوای اینجا دلیل این میشه یا نه.آخه بامبو هم داشتم که با اینکه شرایط نگهداریشون تغییری نکرد از پایین شروع کردن به زرد شدن و هرکاری هم کردم نتونستم جلوشو بگیرم تا اینکه به نوبت هر چهارتاشون خشک شدن.
    فقط قسمت برگدار دوتاشون باقی موند که گذاشتم توی آب دوباره ریشه زد.اما خیلی کوچیکن.

یه موضوع دیگه اینکه خاک کاکتوسها اصلا خشک نمیشه.واسه همین فکرکردم شاید مشکلشون قارچ ریشه ای باشه.

توی این عکسها حدود دوهفته است که آبیاری نشدن.

ماشاا... چقد کاکتوسهاتون خوشکلن!
    من خیلی به گل و گیاه علاقه دارم مخصوصا کاکتوس اما نمیدونم چرا اینطوری شدن!
    اول از همه شما باید خاک رو اصلاح کنین . احیانا گلدونای شما زهکش داره ( سوراخ های کف گلدان ) اگه نداشته باشه حتما یک سوراخ در کف گلدان ایجاد کتید . اینکه طی دو هفته خاک کاکتوس خشک نمیشه برام جای سوال . خاک کاکتوس از چه نوعی هست . خاک باید 50 درصد شن و ماسه رودخونه و 30 در صد خاک برگ پوسیده و خشک شده ( به صورت تکه های خیلی کوچک ) و 20 درصد کود دامی پوسیده خشک شده باشه . این شرایط رو بررسی کنید تا به بقیه قسمت ها برسیم .

برای هائورتیا درصد کود دامی و خاک برگ بیشتر هم باشه بهتره . در ضمن اگه از کمپوست گیاهی بجای خاک برگ هم استفاده کنید خیلی بهتره .

من با اینکه تو شمال هستم هر 3 تا 4 روز یکبار به کاکتوس ها تو این فصل آب میدم . البته خاکشون خشک میشه . اینکه میگین خاک تا دو هفته مرطوب میمونه برای کاکتوس ضرر داره . رشد نکردن هائورتیا هم ( دومی ) میتونه از کیفیت پایین خاک ، شرایط دما و نور و همچنین آبیاری باشه . نور خوب ولی غیر مستقیم و فاصله بین دو آبیاری خاک خشکی نبینه . این عمل رو برای مورد سوم هم انجام بدین . کاکتوس اولی باید شرایط رشد خوب داشته باشه تا بتونه تولید بچه کنه . ولی در کل کاکتوس ارزشمندی برای نگه داری محسوب نمیشه ولی گلهای زیبایی داره که تو لینکی که دادم باید دیده باشین .
    ظاهر هاتورتیا نشون میده که گیاه از وسط دچار پوسیدگی شده که میتونه هم ابیاری زیاد و هم بسیار کم باشه .

به نظر من کاکتوس اولی و افوربیا ( سومی ) خاکشون رو عوض کنید . نور افوربیا هم کم به نظر میرسه که برگ ها رنگ پریده شدن .
    از نور شدید هم پرهیز کنید . هائورتیا رو هم به محل خنک تر منزل که نور مناسبی هم داشته باشه منتقل کنید شاید درست بشه .

از کود هم برای کاکتوس استفاده کنید جز اینکه روی جلدش درج شده باشه که مخصوص کاکتوس باشه . سایر کود های شیمیای برای کاکتوس به دلیل ازت بالا ضرر داره .

اگه بازم جایی سوال برای شما پیش اومده که جواب نگرفتین بگید تا در حد توان توضیح بدم .

نقل قول نوشته اصلی توسط nazgol نمایش پست ها
    اول از همه شما باید خاک رو اصلاح کنین . احیانا گلدونای شما زهکش داره ( سوراخ های کف گلدان ) اگه نداشته باشه حتما یک سوراخ در کف گلدان ایجاد کتید . اینکه طی دو هفته خاک کاکتوس خشک نمیشه برام جای سوال . خاک کاکتوس از چه نوعی هست . خاک باید 50 درصد شن و ماسه رودخونه و 30 در صد خاک برگ پوسیده و خشک شده ( به صورت تکه های خیلی کوچک ) و 20 درصد کود دامی پوسیده خشک شده باشه . این شرایط رو بررسی کنید تا به بقیه قسمت ها برسیم .

برای هائورتیا درصد کود دامی و خاک برگ بیشتر هم باشه بهتره . در ضمن اگه از کمپوست گیاهی بجای خاک برگ هم استفاده کنید خیلی بهتره .

من با اینکه تو شمال هستم هر 3 تا 4 روز یکبار به کاکتوس ها تو این فصل آب میدم . البته خاکشون خشک میشه . اینکه میگین خاک تا دو هفته مرطوب میمونه برای کاکتوس ضرر داره . رشد نکردن هائورتیا هم ( دومی ) میتونه از کیفیت پایین خاک ، شرایط دما و نور و همچنین آبیاری باشه . نور خوب ولی غیر مستقیم و فاصله بین دو آبیاری خاک خشکی نبینه . این عمل رو برای مورد سوم هم انجام بدین . کاکتوس اولی باید شرایط رشد خوب داشته باشه تا بتونه تولید بچه کنه . ولی در کل کاکتوس ارزشمندی برای نگه داری محسوب نمیشه ولی گلهای زیبایی داره که تو لینکی که دادم باید دیده باشین .
    ظاهر هاتورتیا نشون میده که گیاه از وسط دچار پوسیدگی شده که میتونه هم ابیاری زیاد و هم بسیار کم باشه .

به نظر من کاکتوس اولی و افوربیا ( سومی ) خاکشون رو عوض کنید . نور افوربیا هم کم به نظر میرسه که برگ ها رنگ پریده شدن .
    از نور شدید هم پرهیز کنید . هائورتیا رو هم به محل خنک تر منزل که نور مناسبی هم داشته باشه منتقل کنید شاید درست بشه .

از کود هم برای کاکتوس استفاده کنید جز اینکه روی جلدش درج شده باشه که مخصوص کاکتوس باشه . سایر کود های شیمیای برای کاکتوس به دلیل ازت بالا ضرر داره .

اگه بازم جایی سوال برای شما پیش اومده که جواب نگرفتین بگید تا در حد توان توضیح بدم .
    در مورد بامبو هم من متوجه نشدم تو خاک بوده از اول یا داخل آب نگه داری میشد که اینجوری شد . در مورد شرایط نگه داری بامبو هم به طور کامل توضیح بدین . کیفیت آب نور و دما و غیره .... . در مورد بامبو تو قسمت گیاهان زینتی آپارتمانی تاپیک بزنید . ممنون
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,H.rezaei,Rezaei
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کـاربر انجمن بانوان
    نام
    رضایی
    شغل
    مدرس
    محل اقامت
    خوزستان
    شماره عضویت
    63
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    453
    پسند گرفته
    224
    امتیاز کاربری
    574

ممنونم از راهنماییتون.کارهایی رو که گفتید انجام میدم ببینم چی میشه.
    2 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع