بحث در مورد ایجاد بونسای انار
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 9
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

بحث در مورد ایجاد بونسای انار

من دیروز چون هوا بارونی بود و ریشه درخت تو هوای بارونی سست میشه یه درخت انار رو ناکارش کردم تا یه بونسای ازش درست کنم .

یه سری عکس میذارم تا دوستانم تو این تاپیک بتونن کمک کنن تا ببینیم چی از آب در میاد .

تو این عکس من یه هرس سنگین روی انار انجام دادم تا تو مرحله ی انتقال به گلدان افت نکنه .

فعلا به یه گلدون منتقلش کردم تا بعد اروم اروم روش کار کنم . بازم نیاز به هرس داره .

از اونجایی که انار اگه شاخه هاش به هم بچسبن یکی میشن من قصد دارم که شاخه های پایینی رو حذف نکنم و با چسبوندن به هم ادقامشون کنم . همونطور که تو عکس معلومه از پایین 4 تا شاخه به سمت بالا رشد کرده .

هر وقت سیم پیچی رو روش شروع کردم از اون مرحله هم عکس میذارم .

این یه نوع آفت کرم که باید مراقب باشید به جون بونسای نیفته .

سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

پاسخ : بحث در مورد ایجاد بونسای انار

حمزه جان البته شما استادی ولی من فکر نمیکنم انار زیاد مناسب بونسای باشه به این دلایل:
    1-چون رشد ریشش توی زمین نسبتأ زیاده وتوی گلدون خیلی زود کمبود فضا پیدا میکنه.
    2-در برابر گرم وسرد شدن حساسه وزود برگاش میریزه
    3-زیاد دچار افات عمومی میوه وبرگ میشه
    4-رشد شاخه هاش میشه گفت تا حدودی زیاده
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,somijooon
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

من اطلاعات چندانی از بونسای ندارم
    یک سئوال برام پیش امد که الان جابجایی امکان داره ، میگیره این درختچه؟
    پسندیده : Hamzeh

به عمل کار برآید ، نه سخن

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

من هم سوال حامد جانو دارم الان بااین جابجایی وهواخوردن ریشه انارتون خشک نمیشه؟؟
    پسندیده : Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    حمزه جان البته شما استادی ولی من فکر نمیکنم انار زیاد مناسب بونسای باشه به این دلایل:
    1-چون رشد ریشش توی زمین نسبتأ زیاده وتوی گلدون خیلی زود کمبود فضا پیدا میکنه.
    2-در برابر گرم وسرد شدن حساسه وزود برگاش میریزه
    3-زیاد دچار افات عمومی میوه وبرگ میشه
    4-رشد شاخه هاش میشه گفت تا حدودی زیاده
    1 ) درسته رشد ریشه انار زیاده ولی با هرس ریشه میشه جلوی رشد اضافی رو گرفت . از انار بونسای های قشنگی درست میکنن. البته این انار ترشه .

2) خب اصل نگه داری بونسای هم اینکه تو فضای باز بمونه و بونسای هم نباید حتما همیشه سبز باشه . بونسای خزان دار هم داریم .

3) بونسای کلا حساس هست . درست میگی . تو بونسای همیشه باید پیشگیری کرد تا افت نزنه . یعنی هر از چند گاهی سم پاشی بشه . یکی از اصول نگه داری بونسای همینه . البته انار هم امادگی دریافت افت رو هم داره ولی قابل کنترل هست .

4) هرس میکنیم برادر . تند تند هرس میکنیم . البته وقتی گیاه به جای کوچک تر منتقل بشه هم رشد ریشه و هم رشد جوانه ها کمتر میشه . این رو هم باید در نظر گرفت .

من الان دو تا نارون هم گرفتم که پاییز در مورد اونا هم مطلب میذارم .

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رضایی نژاد نمایش پست ها
    من اطلاعات چندانی از بونسای ندارم
    یک سئوال برام پیش امد که الان جابجایی امکان داره ، میگیره این درختچه؟
    به نکته ی جالبی اشاره کردین . این فصل معمولا سخته . ولی هم هوا اینجا زیادی ساخته به ما و چند روزی تا جا بیفته خنکه ، هم اینکه به جای سایه و خنک منتقلش میکنم و آبیاری رو زود به زود انجام میدم . بعد دیدم هوا بارونیه و ریشه سست شده گفتم بهترین وقته که من انار رو از زمین در بیارم و به گلدون منتقل کنم .

نقل قول نوشته اصلی توسط masih نمایش پست ها
    من هم سوال حامد جانو دارم الان بااین جابجایی وهواخوردن ریشه انارتون خشک نمیشه؟؟
    اینم بگم یه حسی به من گفت که دیگه هوا خوبه و گرمای زیادی نداریم . این چند روزه واقعا هوا خنک شده و بارونیه . الانم یه بارون حسابی داره میاد که واسه گیاه هم خوبه .
    7 کاربر پسندیده اند: aligator,DarKfish,mahdi3000,masih,Rezaei,somijooon,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

البته یه تفاوتی توی تصویر ذهنی ما دوتا هست واونم اینه که من انار رو یه درخت حدودأ2متری میدونم که توی فصل پاییز میرم توی باغ وازش یه میوه حدودنیم کیلویی میچینم وهمونجا زیر درخت میشینم وبا ولع هر چه تمام تر بادستای کاملأ!!!!!بهداشتی خودم دون میکنم ومیخورم

برای همین الان قدرت درکم از بونسای انار یه خرده دچار خدشه شده!
    انار توی حالت کلی 5-6تا شاخه اصلی میده که دائمأپا به پای ساقه رشد سالانه دارن وضخیم میشن،اگه شما بخوای هرص دائمی داشته باشی فقط مجبوری اون شاخه های اصلی رو نگه داری وبقیه شاخه های کوچیکو حذف کنی.بعد از یه مدت این شاخه ها دیگه برگ نمیدن وفقط رشد قطری انجام میدن،اونوقت شما یا باید اجازه رشد به شاخه های جدید بدی که در این صورت یه خرده از حالت بونسای در میاد،یا اینکه بونسای شما فاقد برگ میمونه وبعد از یه مدت که برگ ودر پی اون فتوسنتز نداشت خشک میشه.....
    برای این چه نظری دارید؟
    3 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,Rezaei,somijooon
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    البته یه تفاوتی توی تصویر ذهنی ما دوتا هست واونم اینه که من انار رو یه درخت حدودأ2متری میدونم که توی فصل پاییز میرم توی باغ وازش یه میوه حدودنیم کیلویی میچینم وهمونجا زیر درخت میشینم وبا ولع هر چه تمام تر بادستای کاملأ!!!!!بهداشتی خودم دون میکنم ومیخورم

برای همین الان قدرت درکم از بونسای انار یه خرده دچار خدشه شده!
    انار توی حالت کلی 5-6تا شاخه اصلی میده که دائمأپا به پای ساقه رشد سالانه دارن وضخیم میشن،اگه شما بخوای هرص دائمی داشته باشی فقط مجبوری اون شاخه های اصلی رو نگه داری وبقیه شاخه های کوچیکو حذف کنی.بعد از یه مدت این شاخه ها دیگه برگ نمیدن وفقط رشد قطری انجام میدن،اونوقت شما یا باید اجازه رشد به شاخه های جدید بدی که در این صورت یه خرده از حالت بونسای در میاد،یا اینکه بونسای شما فاقد برگ میمونه وبعد از یه مدت که برگ ودر پی اون فتوسنتز نداشت خشک میشه.....
    برای این چه نظری دارید؟
    نه داداش دچار خدشه نشو . الان خدشه ای که به روحیه ی ظریفت وارد شده رو بر طرف میکنم . درسته انار از پایین شاخه های زیادی تولید میکنه ولی این تو شرایط طبیعی و ایده ال صورت میگیره و وقتی به گلدان کوچک تر و حتی گلدان بونسای منتقل بشه کم کم رشدش کند تر میشه و تولید شاخه هایی که تبدیل به تنه میشن توش کمتر میشه . یه اشتباه در مورد بونسای اینه که همه فکر میکنن گیاه دیگه رشد نمیکنه و وقتی یه بونسای خریدیم دیگه نیاز خاصی به مراقبت نداره . ولی بسته به سن گیاه هر سال باید ریشه ها و خود گیاه هرس بشه . هر چه سن که بالاتر بره رشد گیاه کند تر و به شرایط خودش عادت میکنه و کم کم فاصله بین هرس ریشه ها کمتر میشه . با هرس ریشه میشه جلوی رشد اضافه رو گرفت . وقتی گیاه فضایی برای رشد نداشته باشه شاخه های کمتری تولید میکنه . این قضیه تو انار هم هست . حالا بعضی از درختان نیاز به مراقبت بیشتری دارن . یکی از خوبی های انار اینه که تنه ها با هم ادقام میشن و میشه این شاخه ها رو به هم چسبوند و یکیشون کرد. الان که شاخه ها نرم تر هستن من قصد دارم که شاخه ها رو به آرامی به هم بپیچونم و کم کم یکیشون کنم که فکر کنم ظاهر قشنگی به خودش بگیره . هرش هم معمولا تو فصل رشد صورت میگیره . انار هم جز گیاهانی هست که خواب زمستانی داره و همیشه سبز نیست .
    البته بیشتر از انار مینیاتوری بونسای درست میکنن ولی بونسای انار هم خیلی روش کار شده و موفقیت آمیز بوده . منم به خاطر همین تصمیم گرفتم که روش کار کنم ، تا ببینم چی از آب در میاد .

در مورد رشد انار گفتی خیلی از درختای دیگه ای که تبدیل به بونسای میشن رشد خیلی بیشتری دارن که انار در مقابلش چیزی نیست ولی چون درختایی رو که از نزدیک دیدیم رو میخوایم تبدیل به یه درخت مینیاتوری کنیم قبولش یخورده سخته که شدنی باشه .

حالا من مراحل کار رو تو همین تاپیک میذارم تا ببینیم چی میشه .
    از اینکه بحث هم میشه و نظرات خودت رو میگی خیلی خوشحال میشم چون بعضی وقتا تو همین نظرا یه نکته هایی هست که میتونه مورد استفاده قرار بگیره .

از اونجایی که خودم مستقیما رو انار کار نکردم یخورده سخته توضیح دادن . ولی شدنیه .

چند نمونه بونسای انار

بونسای 14 ساله

اینم چند نمونه از سایتای خارجی

تو این عکس دیگه کاملا فرم ادقام تنه مشخصه که منظر زیبایی به بونسای میده که شاخه های جدید کم کم ادقام میشن

4 کاربر پسندیده اند: aligator,elias.kh,mahdi3000,Rezaei
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع