کارگاه خونگی سمیه - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345678912 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 91
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

پاسخ : کارگاه خونگی سمیه

سلام

خیلی جالبه.دقیقا یاد کارگاه خدابیامرزمون افتادم.

این وسط فرح بخش ترین نکتش این بود که میخواین روی گوپی کارکنید.من علاقه خیلی زیادی به راه اندازی یه کارگاه گوپی دارم واگه تو بخش تکثیر هم ببینید چندتا تاپیک واسشون زدم.فعلا دارم اطلاعات جمع میکنم که ان شالله بعد خدمت اگه مشکلی پیش نیاد استارت کار رو بزنم.البته یکی از هم شهری های ما هم هستن که مث شما خانم هستن و الان دارن روی گوپی کار میکنن و منم هر چند وقت یه سری میزنم بهشون.

توی رشد بچه ی همه ماهی ها و مخصوصا گوپی سه چیز خیلی اهمیت داره. اول فضای مناسب دوم سیفون مرتب و سوم هم تغذیه.

هرچی فضا بیشتر رشد بچه گوپیهاتون هم بیشتر و رسیدن به سایز خروجی رودتر هستش.

فقط سعی کنید از همین اول کاری یه نژاد خوب و اصیل بگیرید تا همیشه طالب داشته باشه ماهیتون.الان ما خودمون توی مغازه اگه کسی گوپی بلو کبرا ( دم های بلند و تقریبا مشکی رنگ دارن) بیاره هرچی داشته باشه رو هوا ازش میگیریم چون نهایتا یکی دو روزه فروش میره.

ببخشید زیاد شد.
    6 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,NasHer,Rezaei,somijooon,سکوت

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    بندر
    شماره عضویت
    421
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    2,031
    پسند گرفته
    1,438
    امتیاز کاربری
    2074

سلام علی آقا
    اتفاقا واسه همینه که تا الان ماهی نگرفتم چون میخوام گوپی نژاد دار بگیرم .. یه سری از بچه های گوپی های خودمو که دارم بزرگ میکنم واسه سیفون تانکشون به مشکل خوردم.. اگه فشار زیاد باشه بچه ها رو میکشه میبره..اگه فشار کم باشه فضولات رو نمیکشه.. دنبال راه حلی واسه این موضوع هستم بیشتر.. ولی رشدشون خیلی خوبه و ماده های سری قبلیم توی 70 روزگی بچه آوردن..فکر میکنم خوب باشه ..البته هر چی بذاری ماده جدا بمونه تا بزرگ بشه و بعد جفت بخوره تعداد بچه هایی که تو هر نوبت میاره بیشتره
    از راهنماییهاتون ممنونم ..ایشالا شما کارگاه گوپی بزنین ما ازتون خرید کنیم

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط Saywan نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشی
    فکر خوبیه که رو گوپی کار کنی. البته برای اقتصادی شدنش باید تعداد بالا کار کنی که بشی تامین کننده دایمی چند جا مثلا.
    گوپی ماهی خیلی باحالیه من خودم دو سال فقط گوپی تکثیر میکردم.
    گاهی تانگام انقد سبز بودن که اصلا نمیشد داخلشو دید.
    راستی برای جدا کردن بچه ماهی ها فکری دارید ؟
    سلام ممنونم
    تعداد بالا گرفتن هیچ مشکلی نداره و میدونم که راحت از عهده اش بر میام ولی نمیخوام گوپی های معمولی بگیرم ...البته در اون صورت هم فضای بزرگتری نیاز داره..
    زایشگاه دارم ولی در تعداد بالا از توری استفاده میکنن دیگه خودتون که واردین... یه زایشگاه کوچیک هم خودم درست کردم که حتما عکسشو میذارم ..خیلی خوب جواب میده ولی خوب کوچیکه دیگه اگه لازم شد باید بزرگترشو درست کنم یا از توری استفاده کنم توی تانکها
    ویرایش توسط somijooon : ۱۳۹۲-۰۵-۱۰ در ساعت 16:56
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635

سلام برای سیفون سر سیفون رو یه توری با چشمه ریز ببندید دیگه بچه ها نمیکشه.برای زنده زاها از توری استفاده میکنید ووقتی دید بچه ها زیر توری زیاد شدن مولدها رو باتوری خودشون به یک آکواریم دیگه منتقل کنید.
    ویرایش توسط ™@я€z : ۱۳۹۲-۰۵-۱۰ در ساعت 17:41
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,NasHer,saeedaqua,somijooon
    نفس های آخر :
    اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم .
    من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ، کافي است دکمه پيراهن پريروزم را باز کني تا پاره پاره هاي عريان عصر هزار پروانه را به سوگ بنشيني.
    خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
    غمگین و تنها ...
    از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
    و آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
    که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
    که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

اهدای عضو اهدای زندگی
    -------------------------------------

<< بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

اگر قصدتون کار کردن روی کوپی نزاد دار هست که منتظر نباشید کسی بده بهتون

راه چاره این هست که تعداد زیاد گوپی سنگاپوری خودتون سفارش بدید و قرنطینه کنید بعد از در آمدن از قرنطینه خوشرنگها و انهایی که با هم همخونی بیشتری از نظر رنگ دارند به نسبت 1 نر به 4 ماده جدا کنید و در تانکهای مخصوص خودشون بریزید و اضافه ها رو هم رد کنید

چندین نوبت باید تکثیر ادامه داشته باشه که به یک نژاد ثابت برسید ، خوبی گوپی این هست که سریع دروان بلوغ رو طی میکنه و در 3 ماهگی کاملا بالغ میشه

اگر خودتون آشنایی برای خرید تعداد بالا گوپی وارداتی ندارید اطلاع بدید که هر زمان خواستید براتون هماهنگ کنم

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    بندر
    شماره عضویت
    421
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    2,031
    پسند گرفته
    1,438
    امتیاز کاربری
    2074

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رضایی نژاد نمایش پست ها
    اگر قصدتون کار کردن روی کوپی نزاد دار هست که منتظر نباشید کسی بده بهتون

راه چاره این هست که تعداد زیاد گوپی سنگاپوری خودتون سفارش بدید و قرنطینه کنید بعد از در آمدن از قرنطینه خوشرنگها و انهایی که با هم همخونی بیشتری از نظر رنگ دارند به نسبت 1 نر به 4 ماده جدا کنید و در تانکهای مخصوص خودشون بریزید و اضافه ها رو هم رد کنید

چندین نوبت باید تکثیر ادامه داشته باشه که به یک نژاد ثابت برسید ، خوبی گوپی این هست که سریع دروان بلوغ رو طی میکنه و در 3 ماهگی کاملا بالغ میشه

اگر خودتون آشنایی برای خرید تعداد بالا گوپی وارداتی ندارید اطلاع بدید که هر زمان خواستید براتون هماهنگ کنم
    ممنونم جناب رضایی نژاد... والا خودم اصلا علاقه به تکثیر فله ای گوپی ندارم ودوست دارم نژاد دار باشه و ببینم دارم چیکار میکنم نه اینکه بریزمشون یه جا تا خودشون با هم جفت بخورن و هی بچه بریزن .. چون طبق تحقیقاتی که کردم اینجوری بیشتر نژاد ماهی خراب میشه و ناخالصی میره بالا
    در مورد واردات خیلی دوست دارم بدونم چجوریه و اگه بشه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم...

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط ™@я€z نمایش پست ها
    سلام برای سیفون سر سیفون رو یه توری با چشمه ریز ببندید دیگه بچه ها نمیکشه.برای زنده زاها از توری استفاده میکنید ووقتی دید بچه ها زیر توری زیاد شدن مولدها رو باتوری خودشون به یک آکواریم دیگه منتقل کنید.
    ممنونم آقا رضا.. حتما امتحان میکنم برای سر سیفون
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

مراحل داره سمیه خانم برای تکثیر گوپی نژاد دار
    همونطور که گفتم باید از یانجا شروع کنید و به عنوان مثال بعد از رسیدن به درجه بالا از خلوص نژاد ( وقتی از این خلوص نژاد استفاده میکنیم که 95% بچه ها مثل والدین بشن ) شما 50 تا گوپی دم مشکی رو وارد یک تانک تکثیر میکنید و ....
    تکثیر صنعتی و در تیراژ بالا کاملا با تکثیر خونگی متفاوت هست

هر زمان که برای خرید آمادگی داشتید بگید تا با چند نفر وارد کننده ای که مستقیم کار میکنم صحبت کنم و هماهنگی های لازم انجام بشه و بار رو از تهران براتون ارسال کنند

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر سایت
    نام
    سیوان
    شغل
    نمیدونم
    محل اقامت
    مریوان
    شماره عضویت
    649
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    85
    پسند گرفته
    184
    امتیاز کاربری
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط somijooon نمایش پست ها

سلام ممنونم
    تعداد بالا گرفتن هیچ مشکلی نداره و میدونم که راحت از عهده اش بر میام ولی نمیخوام گوپی های معمولی بگیرم ...البته در اون صورت هم فضای بزرگتری نیاز داره..
    زایشگاه دارم ولی در تعداد بالا از توری استفاده میکنن دیگه خودتون که واردین... یه زایشگاه کوچیک هم خودم درست کردم که حتما عکسشو میذارم ..خیلی خوب جواب میده ولی خوب کوچیکه دیگه اگه لازم شد باید بزرگترشو درست کنم یا از توری استفاده کنم توی تانکها
    دقیقا
    صد تا گوپی بریز تو یه تانک برات تکثیر میکنن فراوان ولی کم کم شبیه ماهی خوراک میشن تا گوپی.
    اصلاح نژاد گوپی و حفظ نژاد کار سختیه ولی ارزششو داره باور کن.
    درضمن مواظب باش موقه خرید سرت کلاه نره. یه سری از چند نفر تو تهران و قم قیمت گوپی نژاد دار گرفتم یه قیمت هایی دادن که به ریال هم حساب میکردم بازم گرون و بی انصافی بود.
    5 کاربر پسندیده اند: adn,™@я€z,Hamzeh,kalantar.yahya,somijooon

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345678912 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع