دنیای آبی m3ysam - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 28
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    گلستان - بندرگز
    شماره عضویت
    16
    میانگین ارسال
    0.03
    پسند داده
    128
    پسند گرفته
    298
    امتیاز کاربری
    388
    عجیبه واقعا! اسکات که قاتل گیاهه. حتی کریپتون که میگن هیچ ماهی باهاش کاری نداره چون تلخه هم از دست اسکات در امان نیست چه برسه به گندمی. سیچلایدها هم گیاه رو میخورن!
    پسندیده : M3YSAM
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    40
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    170
    پسند گرفته
    157
    امتیاز کاربری
    209
    اسکات؟ عماد جان اصلاً اسکات ندارم من تو این تانک!
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر سایت
    نام
    امیر
    شغل
    دانش آموز
    محل اقامت
    تبریز . اسکو
    شماره عضویت
    19
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    94
    پسند گرفته
    63
    امتیاز کاربری
    89
    سلام
    اکواریوم قشنگب دارید . خوشگله

بگه تو عکس اولی اونا اسکات نیستن؟؟؟؟

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    40
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    170
    پسند گرفته
    157
    امتیاز کاربری
    209
    آها چرا. عکس اول برای حدود 3 سال پیشه ولی با این حال کاری به گیاه ها نداشتن. من فکر کردم تانک الانم منظورتون بود
    قصد دارم سخره اضافه کنم نظرتون چیه؟ این نوع سخره آهکیه نه؟
    پسندیده : A.R.M

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    گلستان - بندرگز
    شماره عضویت
    16
    میانگین ارسال
    0.03
    پسند داده
    128
    پسند گرفته
    298
    امتیاز کاربری
    388
    منظور منم عکس اول بود. عجیبه که میگی به گیاها کار ندارن. برای اینکه بفهمی سنگ آهکیه یا نه باید یه مقدار روش سرکه بریزی اگه آهکی باشه شروع میکنه به جوشیدن که در این صورت مناسب آکواریوم نیست
    پسندیده : M3YSAM

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    نقل قول نوشته اصلی توسط M3YSAM نمایش پست ها
    آها چرا. عکس اول برای حدود 3 سال پیشه ولی با این حال کاری به گیاه ها نداشتن. من فکر کردم تانک الانم منظورتون بود
    قصد دارم سخره اضافه کنم نظرتون چیه؟ این نوع سخره آهکیه نه؟
    سلام میثم جان، حالا که میبینم میخوای تغییر ایجاد بدی پس بذار حسابی نظر بدم (میثم : نظر تو مهم نیست!)
    اول از همه چون داری سیکلیده های آفریقایی نگهداری میکنی، اتفاقا هرچی سختی آب بره بالاتر، ماهی ها سرحال ترن ،پس صخره آهکی مشکلی ایجاد نمیکنه.
    رنج PH مورد علاقه مالاوی و دریاچه های اطراف ، 8 تا 8.5 هست ، خود این محل پر از صخره های آهکی و مرجانیه. یک مسئله دیگه هم کریپتون خیلی کلسیم میخواد و تو آبهاییی که بستر آهکی داره (lime-stone) زندگی میکنه. کلسیم به کریپتون نرسه، جوونه هاش بد فرم در میاد و کوچیک.
    یه چیز دیگه هم به نظرم بستر رو یک دست شن ریز بگیر، مثل فرانسوی

چرا؟
    مهمترین اشکال استفاده از بستر بزرگ ، جدا از بحث زیبایی سه ایراد اصلی داره:
    1-مواد مغدی نداره، و به علت حضور شدید اکسیژن باعث اکسید شدن آهن و مواد مغدی میشه در نتیجه به هیچ وجه ریشه نمیتونه با تنفس اونارو حل کنه و میمیره. پس هیچ وقت گیاه (غیر از گیاهانی مثل آنوبیاس،کریپتون و جاوافرن و یا گیاهایی که از برگ و ساقه تغذیه میکن مثل شیویدی (که البته خورده میشن توسط این وحشی ها)) خوب به عمل نمیان.
    2-غذا و فضولات در زیر بستر میمونه و به علت عدم جریان درست،وارد فیلتر نمیشه(بلکه از فیلترزیرشنی برقی استفاده شه)، درنتیجه به شدت سیکل رو مشکل دار میکنه و سیفون رو هم همینطور، بعد از مدتی دیگه نمیتونی میزان نیترات رو کنترل کنی. ولی شن ریز روی ، فضولات روی بستر میمونه، و یکم بالای شن میگیری سیفون رو و جمعش میکنی.
    3- از همه مهمتر، عمل DE-nitrification که برای تانک با تراکم کم گیاه طبیعی واقعا مهم هست و مانع تجمع نیترات میشه :

معمولا توسط باکتری های Pseudomonas,Acromobacter و ... ایجاد میشه که معمولا در مدیای مخصوص و یا ماسه کلونی ایجاد میکنند. خیلی از محقیقین دیدن که اضافه کردن ماسه (یا همون شن ریز) از 5 تا 9 ppm نیترات رو به 0.01 ppm رسونده. البته این پروسه معمولا تو آکواریم آب شور که گیاهان نیترات مصرف نمیکنند و آکواریم های با تراکم پایین گیاهی مثل شما، مفیده در صورت استفاده از تراکم بالای گیاه، نیترات مصرف میشه.
    -----
    راستی چند مدت تانک داره رو احداث کردی؟
    چرا برگهای شمشیری رو زدی؟
    ویرایش توسط DarKfish : ۱۳۹۱-۰۸-۲۶ در ساعت 09:07

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    40
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    170
    پسند گرفته
    157
    امتیاز کاربری
    209
    wo0o0o0o0o0o0o0o0oW
    سلام داداش دمت گرررررررم مرسی از توجهت
    اتفاقا فکر میکنم آهکیه سخرهه. وقتی میخریدم فروشنده گفت ببر با جوهر نمک! بشورش لایه قهوه ای رنگش میره. خودش اینکارو کرده بود و نشونم داد. همین سخره رو تبدیل به رنگ سفید کلسیومی کرده بود! تخته سنگ جدیدی هم که از این نوع دیروز گرفتم بعضی جاهاش ساییدگی داره که زیر لایه قهوه ای رنگش میشه رنگ سفیدو دید و با سرکه اون قسمتهای سفیدش واکنش نشون میداد! جلل خالق!!!

قرص کلسیم در ریشه کریپتون قرار بدم چطوره؟ البته از قرص کود تترا استفاده میکنم در زیر ریشه هاشون
    تو فکر تعویض بستر هستم. راستش من خریدامو از کرج انجام میدم اونجا هم تنوع بیشتر هست و هم قیمت هاشون منصفانس. بعد فکر کن من دیروز یه تخته سنگ از کرج کول کردم بردم تا پادگان عصری با خودم آوردم خونه!
    میخواستم شن ریز کرم رنگ هم بیارم که ندای درونی بهم وحی شد که میگفت به این کمرت رحم کن! دیگه گذاشتم واسه دفه بعد
    میشه یه عکس از شن فرانسوی که گفتی نشونم بدی؟

واقعاً ممنون از اطلاعاتت
    یه دو سه سالی میشه خیلی دوس دارم بزرگترش رو بسازم ولی محدودیت جا و . . . دارم
    شمشیریم نوک برکهاش مثل برگهای پاییزی که خشک میشن و رنگ قهوه ای میگیرن سوخته بود واسه همین برگاشو زدم و کود بیشتر زیر ریشه هاش اضافه کردم تا جون بگیره
    ویرایش توسط M3YSAM : ۱۳۹۱-۰۸-۲۶ در ساعت 09:39
    3 کاربر پسندیده اند: DarKfish,HEAVENLY,محمد رضا قدیری

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع