دنیای آبی m3ysam - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 28
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    نقل قول نوشته اصلی توسط M3YSAM نمایش پست ها
    wo0o0o0o0o0o0o0o0oW
    سلام داداش دمت گرررررررم مرسی از توجهت
    قرص کلسیم در ریشه کریپتون قرار بدم چطوره؟ البته از قرص کود تترا استفاده میکنم در زیر ریشه هاشون
    تو فکر تعویض بستر هستم. راستش من خریدامو از کرج انجام میدم اونجا هم تنوع بیشتر هست و هم قیمت هاشون منصفانس. بعد فکر کن من دیروز یه تخته سنگ از کرج کول کردم بردم تا پادگان عصری با خودم آوردم خونه!
    میخواستم شن ریز کرم رنگ هم بیارم که ندای درونی بهم وحی شد که میگفت به این کمرت رحم کن! دیگه گذاشتم واسه دفه بعد
    میشه یه عکس از شن فرانسوی که گفتی نشونم بدی؟

واقعاً ممنون از اطلاعاتت
    یه دو سه سالی میشه خیلی دوس دارم بزرگترش رو بسازم ولی محدودیت جا و . . . دارم
    شمشیریم نوک برکهاش مثل برگهای پاییزی که خشک میشن و رنگ قهوه ای میگیرن سوخته بود واسه همین برگاشو زدم و کود بیشتر زیر ریشه هاش اضافه کردم تا جون بگیره
    نه منظورم اینکه استفاده از سنگ مرجانی که به نظرم همین سنگی که داری مرجانی هست، به اضافه صدف ها باعث حل شدن تدریحی کلسیم در آب میشه و نیاز گیاه رو برآورده میکنه. اگر اینهارو نداشتی ، میگن آب تهران کلسیم کافی رو داره ولی تو کودها هم معمولا قرار میدن.
    قرص کریپتو منظورتون هست؟ خیلی خوبه.
    در مورد شن فرانسوی ، یا خاویاری ، هرشنی دیدی که اندازش در حدود1 تا 2 میلی لیتر بود خوبه، از این شن های سیلیس دار نگیر، سفید هستند و بلوری شکل و برای تانک دیسکس نگهداری میشه، سیلیکات رو میبره بالا، جلبک قهوه ای زیاد میشه.
    شن های شکری که عین آرد میمونه هم اصلا نگیر که سمی میشه و ریشه رو هم خفه میکنه. در همون حدود 1 تا 2 میلی لیتر. میری مغازه ها بگی فرانسوی میخوام میگن "من شنام اینه ببین کدومشونه؟" ...اندازه مهمه..اگر آهکی بودن و نبودن برات مهمه. با خودت سرکه ببر.
    من خودم این شن رو گرفتم، کمی آهکیه ولی گیاهام فعلا مشکلی نداشتن، فعلا خیلی داغونه و باید کار بشه، ایشالا یک ماه دیگه کامل میشه.میبخشید عکس تانکمو میذارم تو تاپیک شما:
    3 کاربر پسندیده اند: HEAVENLY,M3YSAM,محمد رضا قدیری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    40
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    170
    پسند گرفته
    157
    امتیاز کاربری
    209
    کلسیوم آب تهران که خیلی بالاس. این سخره که گرفتم اولش درون حفره هاش پر از خزه و گیاهای ریشه دار بود که خالیشون کردم و فکر میکنم که سخره آب شیرین بوده باشه
    آره قرص کریپتو هستش
    شنی که شما داری شن مخصوص بستره و سرشار از آهنه وباز هم بینشون فاصله داره. مشکل سیفون نداری؟
    من قصدم خرید شنهای خیلی ریزه مثل شن ساحل ولی برنگ کرم رنگه. یعنی سمی میشن؟ میشه توضیح بدی
    فدات ممنون
    3 کاربر پسندیده اند: DarKfish,HEAVENLY,محمد رضا قدیری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    نقل قول نوشته اصلی توسط M3YSAM نمایش پست ها
    کلسیوم آب تهران که خیلی بالاس. این سخره که گرفتم اولش درون حفره هاش پر از خزه و گیاهای ریشه دار بود که خالیشون کردم و فکر میکنم که سخره آب شیرین بوده باشه
    آره قرص کریپتو هستش
    شنی که شما داری شن مخصوص بستره و سرشار از آهنه وباز هم بینشون فاصله داره. مشکل سیفون نداری؟
    من قصدم خرید شنهای خیلی ریزه مثل شن ساحل ولی برنگ کرم رنگه. یعنی سمی میشن؟ میشه توضیح بدی
    فدات ممنون
    نه عزیز، شن معمولیه، رو بستر هست، زیر بستر از خاک هلندی و گلبان با روش MTS که بعدا مقالشو میذارم درست کردم. حکم نگهداری ساقه رو داره. بستر اصلی دست سازه +دی اکسید دست ساز
    شبیه مانادو افتاده تو عکس ولی معمولیه :Big grin:
    من دارم تراکم رو میبرم بالا، ماهی هم خیلی کمه، تانک گیاهی سیفون از کف نداره بلکه از روی آب ، فضولات کود میشه. البته همیشه تراکم گیاه و غذادهی و تعداد ماهی مهمه.
    شن ریز شدیدا بستر رو غیر هوازی میکنی و مواد سمی تولید میشه. ریشه هم که نیاز به اکسیژن داره و در حال تنفسه در بستر ، میگنده
    اگر میخوای گیاهانی بذاری که از ریشه تغذیه کنه، 1 تا 2 میل بگیر(بگو شن خاویاری میخوام). اگر نه میخوای گیاهایی مثل جاوا فرن و آنوبیاس بگیری که با آفریقایی ها سازگارن هرچی بگیری فرقی نداره چون اصلا نباید ریشه در بستر قرار بگیره. مثل همین جاوا فرن خودم که سمت چپه
    کار دیگه اینه که بستر رو ریز ریز بگیری (با اینکه دردسر سیفون داره و آفریقایی ها خیلی با بستر بازی میکنن و آب رو کدر) گیاها رو تو گلدون بکاری بذاری تو بستر یا پشت سنگ ها.
    بحث ادامه داریه !:Winking:

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    40
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    170
    پسند گرفته
    157
    امتیاز کاربری
    209
    جاوا فرنه چطوری چسبیده روی سنگ؟
    2 کاربر پسندیده اند: HEAVENLY,محمد رضا قدیری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    با نخ بستم، خودشم ریشه هاش خوب گیر میفته، اگر به چوب ببندی، ریشه هاش میره تو چوب.
    فعلا

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    40
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    170
    پسند گرفته
    157
    امتیاز کاربری
    209
    امروز تغییراتو انجام میدم. تا شب اگه آب شفاف بود براتون عکس جدید میذارم. فعلا این عکسو داشته باشیم برای مقایسه قبل و بعد تغییر:

4 کاربر پسندیده اند: amooemad,DarKfish,HEAVENLY,Rezaei

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    40
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    170
    پسند گرفته
    157
    امتیاز کاربری
    209
    حداکثر سرعت در سیفون 70 درصدی و تغییر در دکوراسیون فقط در کمتر از 3 ساعت!!!

نتیجه:

نظرتون درمورد قبل و بعد دکور چیه؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع