مشاوره و پرسش و پاسخ در رابطه با تانک دیسکس
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 20
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

مشاوره و پرسش و پاسخ در رابطه با تانک دیسکس

سلام دوستان خیلی دنبال همچین تاپیکی گشتم ولی نبود من این تاپیکو ایجاد کردم اگر مدیران میبینن وجودش لازمه ک هیچی اگرنه ببندنش ممنونم

--------- ادغام پست ------------

اولین مسئله روخودم عنوان میکنم
    بنده اولین دفعه ای ک دیسکس تهیه کردم توی تانک نیمه گیاهی بود ولی کم کم متوجه شدم اگر دیسکو توی تانک بدون شن وباتزئینات کم نگهدارم برای سیفون وکنترل پارامترهای آب راحت ترم وخرید بعدی دیسکسمو توی تانک بدون شن گذاشتم
    حالا دوباره قصد خرید دیسکس دارم ولی خب از طرفی دوست دارم دیسکس هاس سالمی داشته باشم یعنی بتونم کنترل کنم شرایط ابو واز طرفی دوست دارم یه دیزاین خوشکل درحدی ک ازدستم برمیاد واسشون بزنم
    ک شامل چند تا چوب میتونه باشه وی سری گیاه مقاوم که روی چوب ها بسته بشه ومقداری هم توی شن کاشته بشه
    میخواستم بدونم از نظر دوستان کدوم یک ازاین دوتانک بهتره باتوجه ب اینکه خرید بنده روی سایز 3-4خواهد بود نه کوچکتر
    ممنونم ازتون
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

پاسخ : مشاوره وپرسشو پاسخ دررابطه باتانک دیسکس

سلام دوست من،
    در مورد بخش گیاهیش با توجه به تجربه ی دو سه نفر از دوستانم باید بهت بگم که چند راه حل داری:
    1-حتما از کنده استفاده کن خصوصا اگر میخوای هزینه کنی از خود JBL
    2-آنوبیاس بذار و بدون که این گیاه تنها گیاهی هست که میتونی در شرایط تانک دیسکس و بدون بستر و کوددهی بدون مشکل نگهداری کنی. افراد زیادی از گیاهان دیگه مثل انواع کریپتون و حتی جاوا فرن استفاده میکنن ولی راستش به خاطر بستر نامناسب و عدم کوددهی به جاوا فرن بعد از مدتی (مثلا 6 ماه) از بین میرن.
    3-اگر میخواین گیاهای دیگه خصوصا مثل شمشیری آمازون یا گریپتون هارو داشته باشین، میتونین گلدون تهیه کنید، کفش از بستر های تجاری ، یا همین ترکیب خودمون: رس+ورمی+شن رودخانه یا خاویاری، استفاده کنی و گیاه رو درونش قرار بدی، گلدون رو پشت کنده میزاری که معلوم هم نشه.
    تاپیک های زیر رو هم مطالعه کنید:
    نگاهی جامع به نگهداری دیسکس و گیاه
    گیاهان سازگار با شرایط دیسکاس
    5 کاربر پسندیده اند: mahdi3000,masih,Rezaei,rohollajalili,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

سلام امیرحسین جان خیلی لطف کردی داداش
    درمورد گیاه ها بله میدونم باید گیاهای مقاوم وکم توقع انتخاب کنم ولی نکته ای ک هست میخوام ببینم کدوم یک از این دوتانک بهتره تانک با چوبو گیاه ویا بدون هیچی؟
    2 کاربر پسندیده اند: DarKfish,mahdi3000
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط masih نمایش پست ها
    سلام امیرحسین جان خیلی لطف کردی داداش
    درمورد گیاه ها بله میدونم باید گیاهای مقاوم وکم توقع انتخاب کنم ولی نکته ای ک هست میخوام ببینم کدوم یک از این دوتانک بهتره تانک با چوبو گیاه ویا بدون هیچی؟
    در مورد اینکه گیاه چه حسن و ایرادهایی داره برای دیسکس در همون تاپیکی که معرفی کردم کامل توضیح دادم،
    در مورد چوب هم که مسلما به خاطر آزاد شدن تانین برای دیسکس مفیده،
    دو تا از دکورهارو اینجا لینک میدم،
    در لینک اولی، کافیه شما فقط از سنگ (خصوصا خشن و پرچین) و چوب استفاده کنید. شبیه این چوب واسه JBL زیاده:
    http://www.tfhmagazine.com/blogs/wp-...iscus-Tank.jpg
    دومی که البته این عکس خیلی رویایی تره، قرار دادن گلدون ها در پشت کنده ها هست (گیاهای زیر شمشیرین)
    http://www.aquariumdesigngroup.com/d...k_fishtank.jpg
    البته شمشیری به این طراوت حتما دی اکسید لازم داره ولی در حد متوسط برات برگ میده و زیباست.
    موفق باشی
    6 کاربر پسندیده اند: HEAVENLY,mahdi3000,masih,Rezaei,rohollajalili,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    محل اقامت
    zanjan
    شماره عضویت
    736
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    3
    پسند گرفته
    7
    امتیاز کاربری
    17

من سوالم اینه که وقتی آب رو میجوشونیم ورزین روهم داخلش قرار میدیم سختی آب چند میشه؟وقتی دستگاه roاستفاده میکنیم سختی آب چقدر میشه؟

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    در مورد اینکه گیاه چه حسن و ایرادهایی داره برای دیسکس در همون تاپیکی که معرفی کردم کامل توضیح دادم،
    در مورد چوب هم که مسلما به خاطر آزاد شدن تانین برای دیسکس مفیده،
    دو تا از دکورهارو اینجا لینک میدم،
    در لینک اولی، کافیه شما فقط از سنگ (خصوصا خشن و پرچین) و چوب استفاده کنید. شبیه این چوب واسه JBL زیاده:
    http://www.tfhmagazine.com/blogs/wp-...iscus-Tank.jpg
    دومی که البته این عکس خیلی رویایی تره، قرار دادن گلدون ها در پشت کنده ها هست (گیاهای زیر شمشیرین)
    http://www.aquariumdesigngroup.com/d...k_fishtank.jpg
    البته شمشیری به این طراوت حتما دی اکسید لازم داره ولی در حد متوسط برات برگ میده و زیباست.
    موفق باشی

امیر تو اون تانک اولی که گذاشتی چرا هیچ تجهیزاتی نیستش؟؟؟ اکسیژن؟؟؟ تصفیه؟؟؟ !!!!!

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia نمایش پست ها
    من سوالم اینه که وقتی آب رو میجوشونیم ورزین روهم داخلش قرار میدیم سختی آب چند میشه؟وقتی دستگاه roاستفاده میکنیم سختی آب چقدر میشه؟
    سوالتون رو جای مناسب مطح کنید لطفا
    این تاپیک مربوط به تانک دیسکس و تزیینات و .... هست

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع