گفت و گو درباره اصلاح نژاد و خالص سازی زنده زاها - صفحه 4
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 22 تا 22 , از مجموع 22

Threaded View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

گفت و گو درباره اصلاح نژاد و خالص سازی زنده زاها

سلام

با اجازه دوستان خودم این تاپیک رو زدم تا ادامه بحث بیاد اینجا.

خب سمیه خانوم گفتن که نباید فرزندان یک ماده رو باهم جفت بزنیم و منم طبق معمول دنبال دلیلش بودم و این هم پست بعدی ایشون تو تاپیک کارگاهشون که اینجا میارمش تا بقیه بحثو اینجا دنبال کنیم::

** والا من هیچ سر رشته ای تو اصلاح نژاد ندارم ولی تا جایی که خوندم و مطالعه کردم ، تو دنیای جانداران چه انسانها و چه حیوانات جفت خوردن بین فرزندان یک خانواده باعث مشکلات وراثتی میشه و اگه همینطور ادامه دار باشه به سمت ضعیف شدن نسلهای بعدی و ناخالص شدنشون پیش میره.. البته نمیدونم که این مشکل بیشتر برای فرزندان نا تنی (از یک مادر) یا تنی (از یک پدر) پیش میاد.. اگه واقعا هدف اصلاح نژاد و رسیدن به یه نژاد خالص بشه این مورد هم باید بهش توجه بشه. **

خب بعد اگه ما بیایم و بچه های یک ماده رو با بچه های ماده ای دیگه جفت بزنیم توی نژادشون نا خالصی وارد نمیشه؟؟؟

مگر اینکه ماده هایی از یک نژاد داشته باشیم که بعد بچه هاشون رو با هم جفت بزنیم.درسته؟؟؟ منظورتون همین بود؟؟؟

فکر میکنم این حالت رو بیشتر برای مولد گیری انجام بدن و برای ماهی هایی که وارد بازار میشه این قضیه زیاد مهم نباشه (یعنی تعدادی از نرهای یک مولد رو با تعدادی از

ماده های مولد دیگری که از نظر رنگ مشابه هم هستند باهم جفت بزنیم و از بین بچه هاشون باز اونایی که شبیه به هم هستن رو با هم جفت بزنیم ).چون اگه بخوایم تموم

بچه های یک ماده رو از هم جدا نگه داریم که کار مشکلی هستش.
    6 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,Amin_,™@я€z,Hamzeh,rohollajalili,somijooon

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

کلمات کلیدی این موضوع