مشاوره انتخاب رشته
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 9
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    نام
    محمد صادق
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    230
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    145
    پسند گرفته
    272
    امتیاز کاربری
    358

مشاوره انتخاب رشته

سلام دوستان
    همونطور که میدونید انتخاب رشته مسیر انسانو برای پیشرفت تحصیلیش مشخص میکنه.
    منم امسال این انتخاب مهمو باید انجام بدم.دو دل هستم.البته یک ماه پیش ریاضی رو زدم ولی به رشته های مهندسی علاقه ندارم.علاقم به رشته هایی مثل پزشکی و دندون پزشکی بیشتره.
    الان تو امپـــــــــاس شدید قرار گرفتم.میخوام رشتمو به تجربی تغییرش بدم.اما نگرانم این رشته رو انتخاب کنم و کم بیارم.یعنی پزشکی و ... نیارم.کنکور هم که به ما نمیرسه.
    از یه طرف رشته های ریاضی خیلی زیادن و حق انتخاب زیادی میتونم داشته باشم.اما تجربی رشته های خوب کم داره.
    از طرفی هم ممکنه برم تجربی و دانشگاه خوب قبول نشمو ... خلاصه پشت کنکور بمونم.
    توی تست هوش و استعداد یابی که نزدیک 5-6 ساعت طول کشید علاقم به تجربی بیشتر از همه بود.بعدش هم ریاضی.اما سوالای ریاضی و فیزیکو بهتر از زیست و شیمی زده بودم.ای کیو هم 114 بود.
    از دوستانی که این دو رشته رو انتخاب کردن خواهش میکنم بیان و توضیح بدن که هر کدوم چه سختی هایی داره؟کدوم سخت و کدوم اسون تره؟...
    متچکر

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

پاسخ : مشاوره انتخاب رشته

سلام دوست عزیز،
    در مورد این موضوع خیلی مهم، حتما شما باید با مشاور مجرب و فارغ التحصیل های رشته هایی که مد نظرت هست صحبت کنی.
    من خودم برای گرایش ارشد، 5 تا انتخاب داشتم و هر کدوم دنیای خودشون رو تو بحث آکادمیک و بازار کار داشت. چه برسه به رشته های مختلف یک فیلد و در نهایت چه برسه به انتخاب بین فیلدهای اصلی مثل تجربی و ریاضی و...
    ---
    اگر بخوام تجربه ی شخصیمو در مورد ریاضی و تجربی بگم،
    مهندسی کلا زودبازده هست تا علوم تجربی خصوصا پزشکی، میتونی زود وارد بازار کار بشی ولی واسه رشته های خوب تجربی سالها باید درس بخونی و معمولا در فامیل و دوستان که میبینم، وقتی که تقریبا 40-45 سالشون میشه میتونن یه جایی کار درست و حسابی پیدا کنن که معمولا هم سود خیلی بالایی داره. ولی بدیه رشته ی تجربی اینه که رشته های به درد بخور تو ایرانش خیلی کمه و شاید تو سه رشته ی داروسازی،پزشکی و دندانپزشکی خلاصه بشه. قبول شدن تو این رشته ها تو دانشگاهای دولتی تهران به هیچ عنوان راحت نیست و خیلی مشکل تر از رشته های مهندسی هست. دانشگاه آزاد هم به شدت گرونه تو این رشته ها خصوصا تو زمان تز و متریالهایی که باید خودت حتی تهیه کنی.
    ولی خب مهندسی راحت تره قبولی و میشه کار پیدا کرد. ولی خب اکثرا یا کار خیلی اجرایی سنگین هست و یا کارای دفتری و راستش حقوق کارمندیه کلا. بلکه شرکت بزنی و یا کارگاه که کلا مرتبط به بودجه و شانس داره نه علم و دانشگاه مرتبط.
    ---
    در مورد تحصیل در خارج هم مهندسی به مراتب بهتر از تجربی هست چون اصلا قبول ندارن مدارک پزشکی اینجارو و باید طرف دوباره درس بخونه.
    ---
    درنهایتم علاقه حرف اول و آخر رو میزنه به شرط اینکه فضای کاری در آینده رو هم دوست داشته باشی که یه وفت تو ذوقت نخوره.
    5 کاربر پسندیده اند: elias.kh,infinity,mohammad sadegh,Rezaei,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    نام
    محمد صادق
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    230
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    145
    پسند گرفته
    272
    امتیاز کاربری
    358

ممنون از پاسخت و وقتی که گذاشتی
    چندبار با مشاورم مدرسمون صحبت کردم.پدرم هم از معاونین اموزشکده خوارزمی هستن.دستشون تو همین کاره.همشون میگن ریاضی.خودم دو دل موندم.

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام داداش

منم تو همین شرایط شما مونده بودم یه زمانی.

ببین اگه میتونی زبان انگلیسی و فیزیک و ریاضی رو خوب بزنی ( مثلا بالای50 - 60 درصد ) میتونی رشته های خوبی از پزشکی و پیراپزکی رو بیاری چون بچه های تجربی خیلی کم میتونن این درسارو بزنن.و خیلی ها که پزشکی قبول میشن کلا دبیرستان رو ریاضی میخونن و پیش رو تغییر رشته میدن و میچسبن به زیست که البته کار سختیه خوندنش و با زدن ریاضی و فیزیک رشته های خوبی رو میارن ولی این کار رو پیشنهاد نمیکنم بهت.اگر واقعا رشته های پزشکی رو دوس داری برو تجربی و روی این درسایی که گفتم بیشتر سرمایه گذاری کن ( بقیه درسارو یادت نره یه وقت ) توی رشته تجربی میتونی غیر از پزشکی ها و رشته های تاپش روی رشته های بینایی سنجی ( اپتو متریست میشی) هم فکر کنی که بعد از 4 سال میتونی مطب اختصاصی بزنی و درامدش کم هم نیست. رشته های گفتار درمانی کار درمانی فیزوتراپی هم رشته هایی هستن که 4 ساله ان و درامدهای خوبی دارن و نیاز هم بهشون زیاده.بعدش هم رشته های علوم ازمایشگاهی پرستاری هوشبری اتاق عمل و... هستش که کاربرد هرکدوم معلومه و بستگی به علاقه خودت داره و نیاز هم بهشون هست.

من خودم با توجه به استعداد و توانایی های خودم اگه بخوام یه رشته دیگه برم تو تجربی حتما بینایی سنجی رو انتخاب میکنم.از نظر کلاس کاری و درامد خیلی بهتر از این رشته های کارشناسی هستش ( اخرشم بهت میگن دکتر مث اپتومتریستی که من همیشه میرم پیشش )

در مورد رشته های ریاضی هم که امیر کامل توضیح دادن شرایط رو.ولی به نظر من رشته های مهندسی که در ادارات هستش از نطر کاری سبک تره کلا کارشون.

موفق باشی
    3 کاربر پسندیده اند: DarKfish,mohammad sadegh,Rezaei

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    نام
    محمد صادق
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    230
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    145
    پسند گرفته
    272
    امتیاز کاربری
    358

ممنون
    یکی از دوستان میگفت میتونی دومتو ریاضی بری تا تو ریاضی و فیزیک قوی بشی.فقط تابستون یه زیست بخون.
    بعد سوم تغییر رشته بدی و بری تجربی.
    فکر نمیکنم کار درستی باشه.نظرتون چیه؟

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

محمد جان من این کار رو بهت پیشنهاد نمیکنم.شما میتونی همون رشته تجربی رو بخونی و روی این درس ها هم سرمایه گذاری کنی.فقط یکم اعتماد به نفس میخواد و دوری از مسائلی که توی مدرسته های ما زیاده.از همون اول بچسبی به درس کارت راحت میشه حالا هر رشته ای که باشی چ ریاضی چ تجربی.بدجور قدر این وقتاتو بدون.خیلی.
    2 کاربر پسندیده اند: H.rezaei,mohammad sadegh

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کـاربر انجمن بانوان
    نام
    رضایی
    شغل
    مدرس
    محل اقامت
    خوزستان
    شماره عضویت
    63
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    453
    پسند گرفته
    224
    امتیاز کاربری
    574

سلام.
    رشته های ریاضی و تجربی دو دنیای کاملا متفاوت دارن و استعدادهای متفاوتی هم نیاز دارن.انتخاب یکی از این دوتا بر میگرده به میزان علاقه شما.به اینکه توانایی شما برای درک مفاهیم کدوم یکی بهتره به قول خودمون درسهای خوندنی ویا حل کردنی ویا اینکه آینده کاری تون رو توی کدوم یکی از رشته ها میپسندید ویا از پسش برمیاید.
    رشته تجربی اصلی ترین درسش زیست هستش که مطالب قابل فهم داره.(البته به نظر من) و البته برای اینکه بتونید وارد رشته پزشکی بشین باید درصد دروس زیست،شیمی ، فیزیک و البته ریاضی رو خیلی خوب بزنید.
    من خودم با درسهای خوندنی فوق العاده مشکل داشتم به همین خاطر با اینکه اولویت اول انتخاب من رشته تجربی بود اما ریاضی رو انتخاب کردم.
    ریاضی یه دنیای خیلی بزرگ و البته مجازی داره برعکس تجربی که کاملا واقعی هست! به همین خاطر میگم قابل فهمه اما ریاضی رو کاملا باید حفظ کنید.تنوع رشته های ریاضی هم خیلی بالاست اما کارایی اونا بسته به جامعه و البته مدرکتونه.به نظر من رشته های ریاضی تا مقطع کارشناسی الان اشباع شده است مگه در موارد فنی.
    اگه در باره رشته ریاضی سوال دیگه ای داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم.
    4 کاربر پسندیده اند: mohammad sadegh,Nili,Rezaei,علی بختیاری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع