مشاوره در مورد استفاده از هیتر زیر شنی (Pro Temp)
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    292
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    18
    پسند گرفته
    17
    امتیاز کاربری
    31

مشاوره در مورد استفاده از هیتر زیر شنی (Pro Temp)

دوستان عزیز لطفا در مورد ساخت و استفاده از هیتر زیر شنی یا ( Pro Temp ) اطلاعاتی دارید در این تاپیک به اشتراک بگذارید.

با تشکر
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

پاسخ : هیتر زیر شنی ( Pro Temp)

سلام دوست عزیز،
    عنوان باید تبدیل بشه "مشاوره در مورد استفاده از هیتر زیر شنی" چون شما فقط درخواست دارین میدین، نه اینکه معرفی کنید.
    در مورد موضوعی که گفتید مارک jbl هست و اگر اشتباه نکنم حدود 300 تومن قیمت داشت،
    باید زیر زیر بیستر یک لایه شن بادی بذارید و شبکه داخل اون باشه. چون گرمارو بهتر میگیره. بعد زیر بستر و بعد رو بستر. (پس بهتره ارتفاع زیادی رو در نظر بگیریم)
    کارش این هست که با یک گرمای بیشتر، جریان همرفت ایجاد میکنه و مواد غذایی در داخل بستر و از آب به بستر جریان دارند. این اتفاق تو طبیعت هم رخ میده.
    راه حل سادش که قبلا به دوستان گفته بودم اینه که شلنگ با قطر کم مثل شلنگ پمپ خود آکواریم رو استفاده کنیم. وصل کنیم به یک پاور هد داخل یک سطح که درون اون سطل یک بخاری باشه.
    ---
    در کل هم باید بگم زمانیکه آدم وقت زیاد داشته باشه و بقیه عوامل رو کاملا رعایت کرده باشه میتونه راندمان رشد گیاهارو بیاره بالا ولی خیلی کم استفاده میشه از این روش.
    ارادتمند

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    292
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    18
    پسند گرفته
    17
    امتیاز کاربری
    31

پاسخ : هیتر زیر شنی ( Pro Temp)

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    عنوان باید تبدیل بشه "مشاوره در مورد استفاده از هیتر زیر شنی" چون شما فقط درخواست دارین میدین، نه اینکه معرفی کنید.
    در مورد موضوعی که گفتید مارک jbl هست و اگر اشتباه نکنم حدود 300 تومن قیمت داشت،
    باید زیر زیر بیستر یک لایه شن بادی بذارید و شبکه داخل اون باشه. چون گرمارو بهتر میگیره. بعد زیر بستر و بعد رو بستر. (پس بهتره ارتفاع زیادی رو در نظر بگیریم)
    کارش این هست که با یک گرمای بیشتر، جریان همرفت ایجاد میکنه و مواد غذایی در داخل بستر و از آب به بستر جریان دارند. این اتفاق تو طبیعت هم رخ میده.
    راه حل سادش که قبلا به دوستان گفته بودم اینه که شلنگ با قطر کم مثل شلنگ پمپ خود آکواریم رو استفاده کنیم. وصل کنیم به یک پاور هد داخل یک سطح که درون اون سطل یک بخاری باشه.
    ---
    در کل هم باید بگم زمانیکه آدم وقت زیاد داشته باشه و بقیه عوامل رو کاملا رعایت کرده باشه میتونه راندمان رشد گیاهارو بیاره بالا ولی خیلی کم استفاده میشه از این روش.
    ارادتمند
    سلام دوست عزیز
    مرسی بابت توجه ،چند تا سئوال
    1. آیا این هیتر نیاز به ترموستات داره ؟( تو بعضی سایتها دیدم در کنارش یک دستگاهی شبیه به ترموستات معرفی کردن)
    2.آیا میشه با سیم المنت ضعیف مثلا 20 ~ 30 وات ، دور نخ نسوز بپیچیم و از داخل شلنگ به ضخامت شلنگ سرم رد کنیم و استفاده کنیم؟(البته یک نمونه که دیدم همچین شمایلی داشت که ذکر کردم و اینکه یک شرکت المنت با توان 75 وات برای سایز آکواریوم 180 لیتری معرفی کرده بود. )

www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?c=3578+3743+11371&pcatid=11371
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

پاسخ : مشاوره در مورد استفاده از هیتر زیر شنی (Pro Temp)

سلام دوباره،
    قبل از اینکه توضیح بدم، میدونید چرا در خیلی از فروم های خارجی میگن این محصول خیلی بیخوده و بهتره آدم پول خرج نور و سیستم دی اکسید کنه؟
    به خاطر اینکه وابسته به بستر هست. خصوصا برای کسایی که از Soil استفاده میکنند (مثل برایتول، امازونیا، فلوریت و...) به خاطر اندازه ی ابعادشون یک جریان به شکل کاملا معقولی ایجاد میشه. اما برای افرادی که از زیر بستر و رو بستر استفاده میکنند و یا لاترتیت، خاک دست ساز ، رس و... که در اروپا هم رایج تره، این کابل ها کاربرد بیشتری دارند. پس کاملا وابسته به نوع بستر شماست.
    1-کدوم هیتر؟ همین سطلی که گفتم؟ مسلما باید ترموستات داشته باشه ولی چه دمایی نیاز هست رو نمیدونم.
    یه مشکلی که روش من داره، اینه که بالاخره لوله باید از توی آکواریم رد شه و خود این باعث گرم شدن آب آکواریم میشه ولی JBL نزدیک دو متر لوله ی مخصوص سرد داره که احتمالا مقاومتش کمتره و نمیذاره دمای زیادی ایجاد بشه. و از اونجایی که24 W هست، به نظرم دمای بستر خیلی زیاد نمیشه.
    مسئله ی دیگه هم نوع متریالی که استفاده میشه هست که از سیلیکن مخصوص هست که خراب نشه تو بستر.
    2-با حفظ اصول ایزوله بودن مشکلی نداره ولی همین که باید کاملا مقاوم باشه مسئله هست چون نمیتونین درش بیارید به راحتی.
    اگر من بودم هیچ وقت پولمو خرج این روش نمیکردم، به جاش یک میز ADA میساختم یا سیستم نوری و دی اکسید قوی تری ایجاد میکردم. نتایج وابسته به بستر هست و خیلی ها گفتن هیچ رشد محسوسی ایجاد نکرده.
    شما میتونید با چندتا حلزون کیلر و شیپوری به بستر(ایجاد راه و حفره برای جریان در بستر) و کل اکو سیستم کمک کنید.

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    292
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    18
    پسند گرفته
    17
    امتیاز کاربری
    31

با سلام
    منظورتون از میز ada رو متوجه نشدم؟نور چی خوبه ال ای دی به نظرتون خوبه ؟
    من برای بستر از زیر بستر آکوا بیسیس جی بی ال استفاده کردم ،روشم نتلی ریختم....ولی مدتی هست که گیاها از رییشه میسوزن و از بستر جدا میشن...برای همین گفتم شاید مشکل با این روش حل بشه...البته هر هفته سیفون از سر آب دارم ....و کود هم سیچم استفاده میکنم،کود آهن هم برایتول .

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط aria1o نمایش پست ها
    با سلام
    منظورتون از میز ada رو متوجه نشدم؟نور چی خوبه ال ای دی به نظرتون خوبه ؟
    من برای بستر از زیر بستر آکوا بیسیس جی بی ال استفاده کردم ،روشم نتلی ریختم....ولی مدتی هست که گیاها از رییشه میسوزن و از بستر جدا میشن...برای همین گفتم شاید مشکل با این روش حل بشه...البته هر هفته سیفون از سر آب دارم ....و کود هم سیچم استفاده میکنم،کود آهن هم برایتول .
    در مورد میز ADA :
    میز آکواریم به سبک ada
    در مورد نور و بستر در قسمت خودش سوال بپرسید تا دوستان جواب بدن.
    2 کاربر پسندیده اند: aria1o,Hamzeh

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر سایت
    نام
    حسین عسکری
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    799
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    5
    امتیاز کاربری
    18

دوست عزیز دلیل سوختن ریشه گیاهای شما اینه که وقتی گیاه را میکارید ریشه کمی هم داخل کود جی بی ال میره و به دلیل قدرت زیاد کود جی بی ال ریشه میسوزه. معمولا کسی به عکس های پشت بسته بندی کود و خاک جی بی ال توجه نمی کنه چون طبق اون دستورالعمل نباید ریشه داخل کود آکوابیس فرو بره چون در غیر این صورت ریشه میسوزه و گیاه ازبین میره.
    راه حل شما اینه که به مقدار توصیه شده ی جی بی ال خاک روی کود آکوابیس بریزید و گیاه را مانند عکس های روی بسته بندی جی بی ال که توضیح دادم بکارید.
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,Rezaei

کلمات کلیدی این موضوع