دم خوره گوپی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 12
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    بندر
    شماره عضویت
    421
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    2,031
    پسند گرفته
    1,438
    امتیاز کاربری
    2074

دم خوره گوپی

سلاممتاسفانه چند روز بود نمیتونستم وارد سایت بشم و حدود ۱۰۰ تا از گوپی هامو از دست دادم. در دوران قرنطینه روزی ۲-۳ تا مرگ و میر از نرها داشتم که به نظرم طبیعی میومد ولی از زمان رقم بندیشون هر روز ۱۵-۲۰ تا از گوپی های نر رو وارم از دست میدم که فکر میکنم نمک تا حدی جلوی گسترش بیماری رو گرفته بود و بعد از قطع کردن نمک ماهیها به شدت دمهای خودشونو از دست میدن ومیمیرن. بسیار خوب غذا میخورن و فعالیت دارن ولی در عرض نیم ساعت بیحال میشن و روی کف میشینن و در مدت کوتاهی از بین میرن. از اونجا که همون روزای اول شخصی بهم گفت که نرها دم خوره دارن و منم علایمی به جز دمخوره نمیبینم علت مرگ رو همین دم خوره میدونملطفا برا درمان راهنماییم کنید. ماده ها کلا ۳تا تلفات داشتن و بعد از قرنطینه هیچ مشکلی ندارنالان روزانه سیفون کامل دارم و نمک و متیلن بلو به آب اضافه میکنم و همینطور قطره زردرنگ بیماره پوسیدگی باله و دم رو خریدم و به آب میزنم. ولی مرگ و میر همچنان ادامه داره فکر میکنم همه نر ها رو از دست بدم
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : دم خوره گوپی

سلام
    حتما باید سیفونها منظم روزانه داشته باشید و برای درمان دم خوره گوپی دمای بالای 30 و نمک مشکلتون رو برطرف میکنه

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635

نقل قول نوشته اصلی توسط somijooon نمایش پست ها
    سلاممتاسفانه چند روز بود نمیتونستم وارد سایت بشم و حدود ۱۰۰ تا از گوپی هامو از دست دادم. در دوران قرنطینه روزی ۲-۳ تا مرگ و میر از نرها داشتم که به نظرم طبیعی میومد ولی از زمان رقم بندیشون هر روز ۱۵-۲۰ تا از گوپی های نر رو وارم از دست میدم که فکر میکنم نمک تا حدی جلوی گسترش بیماری رو گرفته بود و بعد از قطع کردن نمک ماهیها به شدت دمهای خودشونو از دست میدن ومیمیرن. بسیار خوب غذا میخورن و فعالیت دارن ولی در عرض نیم ساعت بیحال میشن و روی کف میشینن و در مدت کوتاهی از بین میرن. از اونجا که همون روزای اول شخصی بهم گفت که نرها دم خوره دارن و منم علایمی به جز دمخوره نمیبینم علت مرگ رو همین دم خوره میدونملطفا برا درمان راهنماییم کنید. ماده ها کلا ۳تا تلفات داشتن و بعد از قرنطینه هیچ مشکلی ندارنالان روزانه سیفون کامل دارم و نمک و متیلن بلو به آب اضافه میکنم و همینطور قطره زردرنگ بیماره پوسیدگی باله و دم رو خریدم و به آب میزنم. ولی مرگ و میر همچنان ادامه داره فکر میکنم همه نر ها رو از دست بدم

سلام
    سمیه خانم واقعا متاسف شدم.

درمان لازم را حامد جان فرمودند فقط یک سوال گوپی بار دیگه هم
    قاطیش کردید؟
    چون ممکنه یه گوپی ناقل چندین گوپی رو بیمار و نابود کنه....
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,Rezaei,somijooon,علی بختیاری
    نفس های آخر :
    اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم .
    من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ، کافي است دکمه پيراهن پريروزم را باز کني تا پاره پاره هاي عريان عصر هزار پروانه را به سوگ بنشيني.
    خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
    غمگین و تنها ...
    از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
    و آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
    که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
    که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

اهدای عضو اهدای زندگی
    -------------------------------------

<< بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    بندر
    شماره عضویت
    421
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    2,031
    پسند گرفته
    1,438
    امتیاز کاربری
    2074

سلام آقا رضا .. چند روزه این کارها رو هم انجام میدم ولی بازم فقط امروز 40 تا مردن و کارم شده مرده از آب بیرون کشیدن
    دیگه اون گوپی هایی که مد نظرم بودند همه از بین رفتن
    تا حالا فقط همین یه بار رو خریدم.. نه قبل و بعدش هیچ خریدی نداشتم.. گوپی های خودمم که 50 تا از قبل داشتم همه سالم هستن ولی متاسفانه اینا همه شون دارن از بین میرن
    2 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

من دو احتمال میدم خانم بخشوری
    - انتقال رو ناگهانی انجام دادید ( مرحله آخر سیفونها رو جدی نگرفتید که آب از دارو و ... پاک بشه )
    - سیفونها مرتب نبوده و نیترات آب بالا رفته که به دلیل تغذیه زیاد هم این اتفاق میوفته ، من همیشه به کسانی که مشورت میخوان این جمله رو میگم ، گرسنگی ماهی رو به راحتی نمیکشه اما غذا دادن زیادی خیلی راحت ماهی رو از پا در میاره

متاسفم که این اتفاق افتاده و در زمان مشکل شما سایت هم مشکل داشته ، اگر تماس میگرفتید خودتون یا همسرتون حتما راهنمایی میکردم شاید وضعیت بهتر بود

الان یک گزارش دقیق از کاری که کردید ( برای درمان ) بدید تا خدایی نکرده بیشتر از این تلفات ندید
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,Hamzeh,infinity,علی بختیاری

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    بندر
    شماره عضویت
    421
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    2,031
    پسند گرفته
    1,438
    امتیاز کاربری
    2074

همسرم میگفت تماس بگیرم باهاتون مشورت کنم دیگه نمیخواستم مزاحم بشم ممنونخوب من قرنطینه رو همونطور که گفتین انجام دادم.هر روز 50% یا بیشتر سیفون داشتم. غروب که آبو سیفون کردم دیگه سیپروفلوکساسین و نمک نزدم و گذاشتم صبح که همرنگها رو جدا کنم.صبح که برای غذا دادن رفتم دیدم ۷-۸ تا مردن. در طول قرنطینه هم هر روز ۲-۳ تا میمردن و من پست زدم وپرسیدم که آیا طبیعی هست یا نه ولی ثبت نمیشد. با خودم گفتم شاید طبیعی باشه. خلاصه اون روز تا غروب هم بازم ماهیها بیحال شدن ومنم دیگه کم کم همرنگها جداشون کردم. دوباره صبحش دیدم توی تانکها بازم مرده افتاده و هرروز بیشتر و بیشتر. دوباره آب رو سیفون کردم و به ازای هر دو لیتر یک قطره متیلن بلو و یک قطره داروی دم خوره زدم و نمک رو هم اضافه کردم و دم رو هم به ۳۰-۳۱ رسوندم. الان روی ۳۱ درجه . ولی خوب بی فایده بوده. همه شون دمهاشونو از دست دادن و از اونایی هم که باقی موندن نصفشون رو کف نشستن که فردا صبح مطمنا مردن. بازم از رسیدگیتون ممنونم
    پسندیده : Hamzeh

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نه اتفاقا ، هیچ ایرادی نداشت اینجور وقتها که مشکل پیش میاد باید تعارف کنار گذاشته بشه
    مشکلتون عادی نیست
    احتمالا پارامترهای آب یا ..... غیر عادی هست
    ممکنه در طی قرنطینه بیماری دیگری داشتند که شما متوجه علائم نشدید
    نحوه شنا کردن عادی بود ، تنفس از سطح بیش از حد یا بی حالی نداشتند ؟
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,infinity,علی بختیاری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع