چگونه در حال زندگی کنیم؟
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

چگونه در حال زندگی کنیم؟

بهترین راه زندگی کردن چیست؟

قطعا بهترین راه در زندگی کردن در لحظه حال می باشد. با گذشته خود چه می توان کرد؟

همه چیز انجام شده و زمان آن گذشته است. با آینده چه می توان کرد

هیچگاه نمی توانید آینده را تضمین کنید.

بهر حال ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که در کشمکش برای زندگی کردن در لحظه حال می باشند. شما مداوما نگران صورت حساب بعدی هستید که باید پرداخته شود

یا در فکر اینکه روزهای باقیامانده ماه با توجه به اشتباهاتی که درگذشته کرده اید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اتفاقی که می افتد این است که شما خودتان را درحالی که بسیار مضطرب هستید خواهید یافت و هیچگاه از آنچه امروز برای شما ذخیره کرده است لذت نخواهید برد.

زندگی در لحظه حال نیاز به تمرین زیادی دارد اما قطعا قابل دسترسی می باشد.

به ایده های زیر فکر کنید:

از فهرست های انجام کار خلاص شوید

اگر می خواهید در حال زندگی کنید، باید برنامه ریزها و فهرست ها را کنار بگذارید. فقط اجازه دهید آنچه قرار اتفاق بیفتد و هنگامی که پیش آمد با آن درگیر شوید. مشکلی که در

رابطه با فهرست ها وجود دارد این است که باعث می شود شما به پیش بینی آینده بپردازید و درنتیجه نگران این باشید که اگر مطابق لیست کارها به اتمام نرسد چه کنید؟

نفس عمیق بکشید

آیا می دانید که تنفس به شما کمک می کند تا با لحظه حال تماس پیدا کنید؟ این کارهایی است که می توانید انجام دهید:

برای چند لحظه چشمان خود را ببندید، تمام مشغله های ذهنی خود را پاک کنید.

حالا نفسی عمسق بکشید. هوا را استنشاق کنید.

روی حرکت هوایی که وارد شش ها و دیافراگم شما می شود تمرکز کنید. حال هوا را به آرامی توسط دهان خود از بدن خارج کنید.

اکنون هر بار که شش ها و دیافراگم شما کاملا آرامش می یابند را احساس کنید.

زمانیکه در حال انجام این کار هستید، می توانید به پیام های پنهان گوش دهید یا با آنها صحبت کنید. پیام های پنهان می توانند شدیدا قوی عمل کنند به خصوص اگر به آنها اجازه

دهید نه تنها بر روری ضمیر ناخودآگاه شما، که بر روی ضمیر هوشیار شما نیز چیره شوند.

برخی از پیام های پنهان که می توانید آنها را به کار برید عبارتند از:

• من در لحظه حال زندگی می کنم
    • من خودم را روی لحظه کنونی متمرکز می کنم
    • من مایل در زمان حال زندگی کنم
    • من بر گذشته و آینده مقدم هستم
    • من امروز با روح و ذهن خود در آغوش می گیرم

ببخشید

با بخشش افرادی که به شما آسیب رسانده اند و بخشیدن خودتان به خاطر اشتباهاتی که انجام داده اید، اجازه دهید گذشته برود. همچنین با بخشش شما از احساسات منفی

مانند تنفر، خشم، درد و ... رهایی می بابید.

واقعیت را بپذیرید

واقعیت می گوید شما نمی توانید آینده را کنترل کنید. شما قطعا می توانید برنامه ریزی کنید اما آن چیزی را تضمین نمی کند.

شما نباید به خاطر آینده مشقت بکشید، وقتی می دانید واقعا نمی توانید پیشامدها را پیشگویی کنید. تنها بیاموزید از امروز لذت ببرید.

اطراف خود را با افراد مثبت اندیش پر کنید

افراد مثبت اندیش اغلب افراد شادی هستند. آنها آینده خود را پیش بینی می کنند اما اجازه نمی دهند که این موضوع چگونگی زندگی آنها را در زمان حال کنترل کند. آنها از گذشته

خود ناله و شکایت نمی کنند. می توانید از آنها خیلی چیزها بیاموزید.

نویسنده: نلسون بری (Nelson Berry)
    مترجم: نرگس میرزاآقایی
    نقل از :سایت مناسب
    6 کاربر پسندیده اند: H.rezaei,Hamzeh,Nili,Rezaei,rohollajalili,somijooon

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

کلمات کلیدی این موضوع