مشاوره ویژه گفتو گو درباره ساختمان سالن تکثیر - صفحه 5
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 29 تا 35 , از مجموع 40
  1. بالای صفحه | پست شماره : 29

کاربر متخصص ماهیان بتا
    نام
    behnam
    شغل
    <*)))<
    محل اقامت
    ahwaz
    شماره عضویت
    670
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    2,024
    پسند گرفته
    793
    امتیاز کاربری
    1425

پاسخ : گفتو گو درباره ساختمان سالن تکثیر

سلام به دوستان امروزی

خواستم در خصوص ساخت یک سالن 150 متری نظر دوستان بدونم

1 - برای ساخت دیوار چه مصالح پیشنهاد میکنید که هم مناسب کار باشن و هم در عین استحکام از نظر هزینه به صرفه باشن

2 - یکی از دوستان در خصوص سقف ساندویچ پنل پیشنهاد دادن. کسی از دوستان اطلاعی در خصوص این ساندویچ ها داره؟ ازنظر امنیت و استحکام و قیمت مناسب هستن؟

3 - بدلیل هزینه بالا برای سرامیک دیوارهای داخلی موقتا تصمیم دارم از سیمان سفید استفاده کنم که فصل تابستون توی خنک کردن فضا موثر باشه که البته یکی از گزینه های دیگه کارتن پلاسته ؟ به نظر دوستان کدوم مناسبتره؟

4 - توی سالن تصمیم دارم تعدادی حوضچه قرار بدم . برای حوضچه ها سه گزینه مد نظرمه 1 - وان های پلاستیکی / 2 - ساخت حوضچه با کاشی و سرامیک / 3 - ساخت حوضچه با بلوک و سیمان سفید . از نظر کارایی بهتر و هزینه کدوم پیشنهاد میدین؟

5 - قرار دادن پنجره ضرورتی داره و الزامیه؟ چون با توجه به موقعیت مکان سالن از لحاظ امنیتی قرار دادن پنجره کنسل کردیم

6 - برای تعداد 400 الی 500 مخزن چه پمپ مرکزی پیشنهاد میدین ؟ مارک و قدرت

7 - برای سیستم لوله کشی جنس و لوازم خاص نیاز هست ؟

8 - ارتفاع سالن تا سقف برای کنترل و تنظیم بهتر دما 2 متر و نیم در نظر گرفتم .

9 - توی سالن تصمیم دارم 2 اتاق کوچیک قرار بدم که یکی برای قرار دادن پمپ هوا . دستگاه تصفیه آب . کولر و .... در نظر گرفته شده و یکی برای استراحت. برای دیوار های اتاق نیازه از مصالح دیواره ای طرفین ساختمان استفاده کنم/؟ گزینه که کم خرج تر مثل کارتن پلاست قابل استفادس؟

10 - در آخر قسمت مهم این طرح. به نظر دوستان ساخت همچین سالنی تقریبا چقدر هزینه برمیداره؟

ببخشید سوالات زیاد شد فعلا همینا یادم اومد. با تشکر

2 کاربر پسندیده اند: hasoo,بامشاد

سعی نکن متفــاوت باشی
    فقط خــوب باش
    این روزها خوب بودن به اندازه کافی متفــاوت است

2. بالای صفحه | پست شماره : 30

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام به دوستان امروزی

خواستم در خصوص ساخت یک سالن 150 متری نظر دوستان بدونم

1 - برای ساخت دیوار چه مصالح پیشنهاد میکنید که هم مناسب کار باشن و هم در عین استحکام از نظر هزینه به صرفه باشن
    2 - یکی از دوستان در خصوص سقف ساندویچ پنل پیشنهاد دادن. کسی از دوستان اطلاعی در خصوص این ساندویچ ها داره؟ ازنظر امنیت و استحکام و قیمت مناسب هستن؟
    3 - بدلیل هزینه بالا برای سرامیک دیوارهای داخلی موقتا تصمیم دارم از سیمان سفید استفاده کنم که فصل تابستون توی خنک کردن فضا موثر باشه که البته یکی از گزینه های دیگه کارتن پلاسته ؟ به نظر دوستان کدوم مناسبتره؟
    4 - توی سالن تصمیم دارم تعدادی حوضچه قرار بدم . برای حوضچه ها سه گزینه مد نظرمه 1 - وان های پلاستیکی / 2 - ساخت حوضچه با کاشی و سرامیک / 3 - ساخت حوضچه با بلوک و سیمان سفید . از نظر کارایی بهتر و هزینه کدوم پیشنهاد میدین؟
    5 - قرار دادن پنجره ضرورتی داره و الزامیه؟ چون با توجه به موقعیت مکان سالن از لحاظ امنیتی قرار دادن پنجره کنسل کردیم
    6 - برای تعداد 400 الی 500 مخزن چه پمپ مرکزی پیشنهاد میدین ؟ مارک و قدرت
    7 - برای سیستم لوله کشی جنس و لوازم خاص نیاز هست ؟
    8 - ارتفاع سالن تا سقف برای کنترل و تنظیم بهتر دما 2 متر و نیم در نظر گرفتم .
    9 - توی سالن تصمیم دارم 2 اتاق کوچیک قرار بدم که یکی برای قرار دادن پمپ هوا . دستگاه تصفیه آب . کولر و .... در نظر گرفته شده و یکی برای استراحت. برای دیوار های اتاق نیازه از مصالح دیواره ای طرفین ساختمان استفاده کنم/؟ گزینه که کم خرج تر مثل کارتن پلاست قابل استفادس؟
    10 - در آخر قسمت مهم این طرح. به نظر دوستان ساخت همچین سالنی تقریبا چقدر هزینه برمیداره؟
    ببخشید سوالات زیاد شد فعلا همینا یادم اومد. با تشکر
    سلام

- همونطور که خصوصی هم بهت گفت بهترین مصالح برای اجرای سفت کاری دیوارهای سالن بلوک سبک لیکا هست که شرکتهای مختلفی البته الان تولید میکنند
    - کلیه سازه های سقفی ، که باعث قرار گیری و مجاورت آهن الات با هوای سالن بشه مردوده ظرف 4 سال به پوسیدگی 60% میرسه
    - سیمان معمولی به دلیل منافذی که داره میتونه منبع قارچ و انواع بیماری ها بشه و سیمان سفید هم که به شکل پلاستر استفاده میشه در مجاورت رطوبت شوره میزنه و ریزش داره

- با یک محاسبه سر انگشتی متوجه میشی مقرون به صرفه هم نخواهد بود به ترتیبی که شما برای هر متر مربع پلاستر سیمان سفید باید حدود 7-8 هزارتومن با مصالح و اجرت هزینه کنی و دوباره چند سال بعد مجبور به کاشی یا سرامیک کردن هستی که الان با هزینه حدودی متری 14-15 تومن میتونی انجامش بدی
    میشه از یک کاشی با ابعاد 30*90 درجه 2 استفاده کنی که هم ارزوتر بشه و هم سریعتر کار پیش بره

این جمله من رو یادت باشه ؛ حتما و قطعا از هر هزینه ای که توی احداث سالن بخوای بزنی بعدا با پشیمانی روبرو میشی

- پیشنهاد من حوضچه پلی اتیلن هست

- بله قطعا پنجره برای سالن لازمه ، در بالاترین ارتفاع و زیر سقف همونطور که در مقاله ساخت سالن تکثیر گفتم
    نرده تعبیه کنید و از پنجره با ارتفاع 50 سانت آلومینیومی یا upvc استفاده کنید

- تعداد مخزن به تنهایی نمیتونه نوع پمپ رو مشخص کنه باید لیتراژ مخزن ها رو مشخص بشه تا دمش و لیتر بر دقیقه ای که هوا لازم دارند محاسبه و از طرفی نقشه چینش ردیفهای تانک و لوله هوا رسانی ( که هر قدر مسیر کوتاهتری طراحی بشه با اتلاف و مقاومت کمتر مسلما بهتر خواهد بود ) قدرت نهایی پمپها رو مشخص میکنه ولی اگر تقریبی بخوام جوابت رو بدم با دو بلور هایلا 600 که قیمتش رو دقیق نمیدونم باید حدود 650 تومن باشه کارت رو راه میندازه
    اگر محل ساخت سالن گاز شهری داره که میتونی یک ژنراتور برق با مصرف گاز شهری که وقت قطع برق اتوماتیک روشن میشه که قطعی خوزستان زیاد هست تهیه کنی اگر نه باید بنزینی تهیه بشه
    - بله برای سیستم لوله کشی از لوله pvc و لوله سفید upvc و بسته به نیاز جاهای مختلف با سایز بندی متفاوت و تبدیلها و .... استفاده میشه

- ارتفاع 2.5 برای اهواز کمه فصل کرما مشکل ساز میشه ضمن اینکه برای طراحی سیستم هم این ارتفاع مشکل ساز خواهد بود
    پیشنهاد من 3 متر هست

- به هیچ وجه حتی قسمت تاسیسات و اتاق استراحت باید از شیوه دیوار دوجداره که قطرش 16 سانت میشه برای عایق صدا استفاده بشه

- به نظر من ساخت اصولی این بنا به تنهایی حدود 16 تومن حالا کمی بالا یا پایینتر برات هزینه داره
    خود سالن هم با احتساب 500 تانک که البته جا دادن این تعداد در این متراژ اصلا استاندارد نیست و به مشکل میخوری
    این متراژ سالن به نظر من برای 200 تا250 تانک 1 متری مناسب هست
    هر تانک رو اگر .1.5 متر شیشه 6 میل و 1 چسب حساب کنیم چیزی حدود 30 تومن (با خرید عمده شیشه و چسب ) که اگر 250 تا تانک بخوای بگذاری 7.5 قیمت تانکهات میشه

پایه ها ، لوله کشی ، مخازن ، تاسیسات و ... هم کمتر از همین حدود مبلغ نخواهد شد

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 31

مدیر انجمن اقتصادی
    نام
    حسن اسدی
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1385
    میانگین ارسال
    0.28
    پسند داده
    4,167
    پسند گرفته
    2,229
    امتیاز کاربری
    3097

سلام دوستان
    ابعاد یه زمین رو با شکل براتون میذارم! میخوام نظر خواهی کنم در مورد اجرای ساختمان و نقشه اش.
    دوستان با رسم شکل برام توضیح بدن
    توضیح: این زمین از سمت جنوب، غرب و قسمتی از شمال به زمین های مجاور میخوره که به عبارتی از این سمت ها محصور هست.
    این نکته رو هم اضافه کنم یه جورایی میشه سمت جنوب و غرب رو زیر سقف پنجره واسه روشنایی به کار برد.
    امروزی ها!!!!
    اصل همه ی قوانین گذاشتن احترام به یکدیگر است

4. بالای صفحه | پست شماره : 32

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط hasoo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ابعاد یه زمین رو با شکل براتون میذارم! میخوام نظر خواهی کنم در مورد اجرای ساختمان و نقشه اش.
    دوستان با رسم شکل برام توضیح بدن
    توضیح: این زمین از سمت جنوب، غرب و قسمتی از شمال به زمین های مجاور میخوره که به عبارتی از این سمت ها محصور هست.
    این نکته رو هم اضافه کنم یه جورایی میشه سمت جنوب و غرب رو زیر سقف پنجره واسه روشنایی به کار برد.
    پس معبر زمین از طرف شرق میشه درسته ؟
    پسندیده : hasoo

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 33

مدیر انجمن اقتصادی
    نام
    حسن اسدی
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1385
    میانگین ارسال
    0.28
    پسند داده
    4,167
    پسند گرفته
    2,229
    امتیاز کاربری
    3097

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    پس معبر زمین از طرف شرق میشه درسته ؟
    شرق کلا بازه و میشه
    از شمال شرق هم میشه ولی به نظرم از شرق بشه بهتره چون قسمت شرقش باز جلوش یه زمین به همین مساحته که مال خودمونه فی الحال برنامه ریزیم روی این قسمت هست.
    نکته: این شمال و جنوب و شرق و غرب حدودی هست! مثلا شمال که زدم متمایل به شمال شرقه و همین جور اضلاع دیگرش
    امروزی ها!!!!

6. بالای صفحه | پست شماره : 34

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

من یه نقشه شماتیک برات میکشم و خصوصی میدم بهت البته بر اساس کل زمین
    دیگه فاز بندی که مد نظرت بود رو خودت باید هدف گذاری کنی

به مرحله جدی تر که رسید انشالله با پسرخالم که مهندس معمار هست با هم میریم زمین رو میبینیم و طرحت رو کامل میکنیم
    پسندیده : hasoo

7. بالای صفحه | پست شماره : 35

مدیر انجمن اقتصادی
    نام
    حسن اسدی
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1385
    میانگین ارسال
    0.28
    پسند داده
    4,167
    پسند گرفته
    2,229
    امتیاز کاربری
    3097

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    من یه نقشه شماتیک برات میکشم و خصوصی میدم بهت البته بر اساس کل زمین
    دیگه فاز بندی که مد نظرت بود رو خودت باید هدف گذاری کنی

به مرحله جدی تر که رسید انشالله با پسرخالم که مهندس معمار هست با هم میریم زمین رو میبینیم و طرحت رو کامل میکنیم
    ممنون حامد جان
    فعلا فاز یک که ابعاد زمین رو دادم مد نظرم هست تا بعد ببینم چی پیش میاد.

حالا بحث بعدیم در مورد سازه هست!؟
    نکته: با توجه به زلزله خیز بودن منطقه، باید سازه ای استفاده بشه که سنگ و بلوک و آجر و... داخلش به کار نره و از لحاظ قیمتی به صرفه باشه، البته عایق حرارتی هم باشه(به دلیل زمستون سرد منطقه)
    نظرتون چیه؟
    پسندیده : mahdi3000
    امروزی ها!!!!

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع