تجریبات آزمون تافل
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

تجریبات آزمون تافل

سلام، تقریبا دو ساعته که جوابم اومد و خیلی خوشحالم
    من همیشه میگم خراب کردم (مثل ارشد که میگفتم اصلا مجاز نمیشم ولی رتبم 3 شد!)،
    نمره کل : 104
    est Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    TELXML Sat Oct 12 09:00:50 EDT 2013 27 25 24 28 104

این نمره حتی برای دانشگاهای تاپ آمریکا ، مثل MIT و Standford (رتبه اول و دوم آمریکا) کافی هست.
    تاجایی که بلد باشم تجریباتمو میگم و امیدوارم دوستان ازش استفاده کنند،
    پیشگفتار:
    من نزدیک به 5 ماه خوندم، روزی 3 ساعت و همیشه. بعضی وقتها از تزم هم میزدم واسه تافل چون به هرحال مهمتره.
    کلاس زبان فقط دو ترم کیش رفتم و زده شدم چون اصلا بازدهی نداشت،
    عاشق زبان نبودم ولی همیشه برام آرزو بود که بدون مشکل بتونم بنویسم، بخونم، حرف بزنم و بشنونم.
    الانم باز هم باید بیشتر کار کنم که بتونم به هدفم برسم چون واقعا تافل فقط حالت زبان عمومی داره و نه خیلی تخصصی و آکادمیک.
    ولی خوشحالم که تلاشم جواب داد، و خداروشکر میکنم که بهم کمک کرد که به اون چیزی که براش تلاش کردم برسم.
    تافل یعنی تمرین مستمر
    .تافل یعنی مطالعه داشتن

اما بهتره برم سراغ اسکیل ها:
    Reading

من منابعم فقط TPO ها بود و بارونز و کاپلان،
    کسی نمیتونه تو این تسک بهتون کمک کنه جز خودتون، دایره لغات اگر یک درجه مهم باشه، گرامر ده درجه مهمه. باید بتونیم گرامرهای سخت رو متوجه بشیم و این فقط با خوندن زیاد و یادگیری گرامر صورت میگیره. به نظرم Grammar in use واسه کمبریج کتاب حیاتی برای همه ی اسکیل های تافل هست.
    اگر وقت اضافه دارید خوبه که مثلا مجله و روزنامه بخونید، ولی به نظرم اگر TPO ها نمره خوبی میگیرید زیاد لازم نیست.
    مسئله ی مهم سوال آخر هست که مطمئنما خیلی ها مشکل دارن، من برای هر پاراگراف یک مقدار روی کاغذ مینویسم که چیا گفته و آخر سر خیلی سریع و راحت قسمت summary رو میزنم.
    سعی کنید همیشه جواب کامل رو بزنید خصوصا تو سوالات highlight ، بعضا گزینه ها درسته ولی کاملترین مهمه. پس همه ی گزینه هارو ببینید.
    روش من تو خوندن ریدینگ اینطوری بود که اول پاراگراف اول رو میخونم.
    بعد میرم سراغ سوالا. اینطوری زمان از دست نمیدم و از طرفی خیلی بدون مقدمه سوالارو شروع نمیکنم.
    سرعت و کنترل زمان با تمرین بدست میاد.
    نمره ی من تو TPO ها 25 (تعداد خیلی زیاد) ، و در 10 تای آخری 27-29 بود.
    فکر نمیکردم تو امتحان این نمره رو تکرار کنم چون حداقل 3-4 سوال رو با شک زدم.

Listening

نت ورندارید! قدرت حافظه خودتون رو بالا ببرید+ حوصله، البته نمره ی من خیلی بالانیست ولی listening چیزی هست که باید همیشه کار بشه و گوشتون عادت کنه. من شنیدن صدای آروم در سروصدا رو به بالابردن سرعت ترجیح میدم به دو دلیل: اول اینکه سرعت بالا باعث میشه حوصلتون کم بشه سر سرعت عادی. مسئله ی حوصله سر رفتن واقعا مهمه سر جلسه و فکر نکنید سراغتون نمیاد و دوم اینکه دقت شنیداری رو تقویت نمیکنه بلکه فقط پردازش و بحث ذهنی رو. درفضای ناآرام گوش کردن یعنی بالا بردن قدرت شنیداری و توانایی تشخیص و prediction حرفا، مثل زبان فارسی.
    من فقط بارونز و TPO هارو زدم. TPO ها معمولا 25 میشدم و اخیرا هم 27.
    گزینه های نزدیک همیشه هست و شک کردن اصلا مشکلی نیست، باید اینقدر کار کرد که بدونین الان از کجا میخواد سوال بیاد.

Speaking

من تو این قسمت کمی شوکه شدم چون واقعا خوب حرف زدم، یعنی انتظار داشتم با نمره ریدینگ جاش عوض بشه.
    نوت فول خیلی کمک کرد ولی من تغییرش دادم و خودمو ملزم به اجرای دقیقش نکردم.
    من حدسم اینه که خواهشا برای سوال اول و دوم example استفاده کنید، من برای هر کدوم دوتا reason خیلی خوب گفتم و کاملا آکادمیک و بدون مکث صحبت کردم. ولی example فکر کنم مهم باشه. TPO ها بهترینن واسه تسکهای غیر از اول و دوم،
    واسه تسکهای اول و دوم اینارو بخونین و برای هرکدمشون تو یه جزوه بنویسین دلیل ها و مثال ها:
    http://jasonrenshaw.typepad.com/ibt_...-practice.html
    http://www.scribd.com/doc/26511348/T...t-Topic-List-1
    http://www.scribd.com/doc/50482339/T...peaking-Topics

اگر جواب سوالی رو نمیدونین یا نمیتونین کامل صحبت کنین تو گوگل سرچ کنید و درموردش مقاله و متن بخونین و اونارو تو دفترچه بنویسین
    شدیدا واسه رایتینگ هم مورد استفاده میگیره
    به هرحال امیدوار بودم بهتر از این بشم

Writing

Writing بیشتر از اینکه بحث تمرین باشه، بحث مطالعه و نوشتن structure های مفید هست.
    مثلا اینارو الان از تو دفترچم در آوردم:
    There is a delicate balance of nature
    seek a feeling of power
    think outside of the box
    keep sth moving forward
    make someone available to
    و...
    خیلی از اینا در آوردم و خیلی مفیده. دونستن گرامر شدیدا حیاتیه و قلب رایتینگ هست.
    رایتینگ اول رو من تقریبا شبیه نوت فول نوشتم و چون حافظم خوب بود کاملا حرفای استاد رو project کردن روی نوشتم.
    حدود 320 تا نوشتم با نتیجه گیری.
    دومی هم خیلی از همین structure ها استفاده کردم + متون و بحثهایی که تو اسپیکینگ هی تکرار کرده بودم و یه جوری حفظ بودم.
    ضمن اینکه سعی میکردم گرامر سخت هم تا جای امکان استفاده کنم. دایره لغاتی که استفاده کردم خیلی زیاد بود. نزدیک 560 تا نوشتم. سعی کنید persuasive بنویسید طوریکه جذاب باشه و با آب و تاب.
    کتاب بارونز مخصوص رایتینگ که کلی انشا آخرش داره هم خوبه، فقط یه خورده جوابا ساده هست، ولی کلمه ها و جمله های خوبی ازش درآوردم ضمن اینکه موضوعاتش هم به درد اسپیکینگ میخوره هم رایتینگ.
    ---
    نمیدونم چقدر تجربم به دردتون خورد.
    امیدوارم هرکس بتونه مزد زحمتش رو بگیره،
    بحث روان و استرس هم همیشه مهمه و امیدوارم خودتون رو سر امتحان نبازید،
    من سر ریدینک دوم خیلی استرس گرفتم، برای همین دوره نکردم و رفتم سریع بعدی و دوباره تو وقت اضافی برگشتم و با روحیه بهتر کارمو جلو بردم.
    لکچر اول لیسینینگ شوک آور بود و احساس کردم دارم خواب میبینم ولی لکچر بعدی رو حواسمو جمع کردم و بدون هیچ شکی همشو زدم و مطمئنم باعث شد که سکشن دوم رو درست بزنم.
    راستی ست طلایی هم به نظرم اصلا حساب نمیشه، اون قسمت سخت همیشه حساب میشه!
    موفق باشید
    امیرحسین سوری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : تجریبات آزمون تافل

خوشحالم که جواب زحماتت رو گرفتی
    موفقیت واقعا شیرین و دلچسبه به امید موفقیتهای بیشتر و بسیار بزرگترت
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,sharifi,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

کلمات کلیدی این موضوع