مراحل ایجاد بونسای ( سیاه کوتی - سیاه کوتیل )
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 15
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

z مراحل ایجاد بونسای ( سیاه کوتی - سیاه کوتیل )

سلام

دیروز رفتیم خارج شهر توی یه چنگل / رفتم دیدم درختایی خوبی برای درست کردن بونسای اونجا هست و 2 نوع درخت رو انتخاب کردم و با کلی سعی چون وسیله نداشتم البته شاخه ی کوچک که ریشه داشت رو از خاک جدا کردم و خونه آوردمشون تا برای درست کردن بونسای روش کار کنم .

درخت سیاه کوتی که میوه های کوچک قرمز رنگی میزاره که جلوه ی قشنگی به درخت میده .

میخوام رو این کار کنم و کم کم مراحل درست کردنشو اینجا قرار بدم . فعلا هرس و سیم پیچش نکردم .

نمونه ای از میوه و گل درخت تو طبیعت

سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر سایت
    نام
    خراشادی
    شغل
    آزاد
    محل اقامت
    بیرجند
    شماره عضویت
    919
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    664
    پسند گرفته
    33
    امتیاز کاربری
    103

پاسخ : مراحل ایجاد بونسای ( سیاه کوتی - سیاه کوتیل )

سلام آقای حق پرست
    چند ساله که من اواخر اسفند چندتا درخت برای این کار میذارم تو گلدان ولی نمی تونم اونا رو نگه دارم میشه خواهش کنم در مورد کاشت اونا تو گلدان، اندازه گلدان و نوع خاکش راهنمایی کنین متشکرم
    پسندیده : Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نمایش پست ها
    سلام آقای حق پرست
    چند ساله که من اواخر اسفند چندتا درخت برای این کار میذارم تو گلدان ولی نمی تونم اونا رو نگه دارم میشه خواهش کنم در مورد کاشت اونا تو گلدان، اندازه گلدان و نوع خاکش راهنمایی کنین متشکرم

سلام علیرضا جان

فصل اسفند تو منطقه شما چجوری هست ؟ بهترین فصل برای این کار فصل بارش هست و همچنین سرما هم نباشه .

قلمه میزنین و یا نه درخت ریشه دار هست ؟ اندازه درخت چی ؟ چه نوع درختی هست اصلا ؟

توی یه گلدان مناسب که از لحاظ سایز درخت و ریشه همسان باشن قرار بدین . تو این مرحله کاری به ریشه ها نداریم . خاک هم خاک باغچه ( لوم ) و کمی کود دامی و یا کمپوست خاک مناسبی هست . الان من برای اینا مخلوط خاک لوم و ورمی کمپوست 50 درصد +مخلوطی از کوکوپیت و مقدار کمی کمپوست به همراه پرلیت استفاده کردم .

کف گلدان رو که باید حتما سوراخ داشته باشه ، قبل از ریختن خاک مقداری اگه شد سنگریزه و یا خرده سفال بریزین ، بعدش مقداری خاک روی این سنگ ها قرار بدین و بعد گیاه رو داخلش قرار بدین . فقط تنه بیش از حد داخل خاک نباشه و بعد کم کم به تدریج خاک رو پر کنید و با یه میله ( سنبه ) داخل خاک به تمام نقاط بزنید تا منفذهای بین ریشه پر شه . بعد از اتمام کار به خوبی ابیاری کنید و بعد خود درخت رو هم از بالا تا پایین آب بدید . فقط میزان آبیاری زیاد نباشه که گیاه پوسیده بشه . حالا گلدون رو به محل سایه منتقل کنید و تا زمانی که اولین نشانه های رشد رویت شد گیاه رو محل پر نور تری منتقل کنید . این مدت اگه تو فصل مناسب و رشد باشه بیشتر از 2 تا 3 هفته نباید بشه . یعنی تو این مدت باید گیاه به محل اصلی منتقل بشه . من چون تو خونه تو باغچه گل و گیاه زیاد دارم این درختا رو اگه شدت تابش زیاد باشه لابه لای بقیه میزارم تا خراب نشه . فقط باید مراقب باشی که افت به جون درخت نیفته ( از طریق بقیه گیاهان ) .

بعد از اینکه درخت شروع به رشد کرد اقدام به تربیت برای ایجاد بونسای کنید . که مراحلش توضیح داده شده .

باز هم اگه نکته ای هست بگین من در خدمتتون هستم .
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,mahdi3000,علی بختیاری,علیرضا
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر سایت
    نام
    خراشادی
    شغل
    آزاد
    محل اقامت
    بیرجند
    شماره عضویت
    919
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    664
    پسند گرفته
    33
    امتیاز کاربری
    103

از توضیحات خوبتون ممنونم
    اینجا فصل بارش خیلی کمه، اواخر اسفند تقریباً هوا گرم می شه کم کم درختا بیدار می شن. سال گذشته چند درخت آلو و آلبالو ، کاج، شمشاد و نارون کاشتم قدش کوچیک بود خاکش رو مخلوط خاک باغچه و ماسه ریختم البته گلدانش تقریباً کوچک بود، درختارو اواخر اسفند کاشتم.
    میشه بجای پرلیت از ماسه استفاده کرد؟ از چه موقع گلدانو باید کوچیک کرد؟ ریشه درخت باید کم بشه یانه؟ اندازه درخت کوچیک باشه یا بزرگ؟ تو زمستان درخت کاشته بشه بهتره؟
    متشکرم
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

از توضیحات خوبتون ممنونم
    اینجا فصل بارش خیلی کمه، اواخر اسفند تقریباً هوا گرم می شه کم کم درختا بیدار می شن. سال گذشته چند درخت آلو و آلبالو ، کاج، شمشاد و نارون کاشتم قدش کوچیک بود خاکش رو مخلوط خاک باغچه و ماسه ریختم البته گلدانش تقریباً کوچک بود، درختارو اواخر اسفند کاشتم.
    میشه بجای پرلیت از ماسه استفاده کرد؟ از چه موقع گلدانو باید کوچیک کرد؟ ریشه درخت باید کم بشه یانه؟ اندازه درخت کوچیک باشه یا بزرگ؟ تو زمستان درخت کاشته بشه بهتره؟
    متشکرم
    برای بونسای بهترین گزینه نارون هست . اول از همه بهتره که گلدان مناسب با حجم ریشه و سایز نارون انتخاب کنی
    پرلیت نیاز ضروری نیست که حتما باشه . از خاک باغچه به همراه کود دامی و یا ورمی کمپوست استفاد کن . اگه درخت و یا نهال خیلی بزرگ باشه باید هرسش کنی البته به گونه ای که بشه بعدا برای بونسای آمادش کرد و همچنین بعضی از برگاش رو حذف و با نصف کنی تا تعرقش کمتر بشه . زمانی که گیاه کاملا تو گلدون استقرار پیدا کرد و شروع به رشد کرد . اقدامات اولیه برای ایجاد بونسای رو شروع میکنی . مث سیم بندی و هرس و شکلدهی اولیه . اگه جایی شک داری برای شکلدهی هرس نکن . تو فصل بهار وقتی همه ی کارا رو کردی تو مرحله آخر باید هرس ریشه رو شروع کنی که تو تاپیک هرس روش رو قرار دادم . درختی رو که انتخاب میکنی بهتره که تنه قطور تری داشته باشه . اگه کوچیک باشه باید بیشتر روش کار کنی . هر درختی رو که میخوای درست کنی اگه عکسی ازش رار بدی خیلی خوب میشه راهنمایی کرد . بعضی از گلخونه ها و یا نهال فروشی ها انواع سایز ها رو دارن و باید بری و بهترینشونو انتخاب کنی که کارت رو راحت تر کنه . همچنین قطر تنه و ارتفاع هم باید به گونه ای باشن که بتونی شکل بدی بهشون و انعطاف پذیری داشته باشن . اینا همه رو باید مد نظر داشته باشی . دیگه چیز خاصی تو ذهنم نمیاد . اگه نکته ای مونده بگین تا اگه تونستم کمک کنم .

بهترین فصل برای کاشت درخت فصل شروع گرما و یا همون اسفند هست . حتما تاپیکای مربوط به مراحل کار رو بونسای رو مطالعه کنین
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,DarKfish,mahdi3000,rohollajalili,علیرضا
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر سایت
    نام
    خراشادی
    شغل
    آزاد
    محل اقامت
    بیرجند
    شماره عضویت
    919
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    664
    پسند گرفته
    33
    امتیاز کاربری
    103

سلام آقای حق پرست
    خیلی خیلی تشکر. راهنمایی خیلی خوبی بود برای کلی از سوالاتم جواب گرفتم بازم ممنونم
    پسندیده : Hamzeh

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

سلام آقای حق پرست
    خیلی خیلی تشکر. راهنمایی خیلی خوبی بود برای کلی از سوالاتم جواب گرفتم بازم ممنونم
    سلام

خواهش میکنم .
    پسندیده : kalantar.yahya
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع