درخواست مشاوره خرید مرغ و خروس
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 36

Hybrid View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

درخواست مشاوره خرید مرغ و خروس

سلام دوستان.
    من برای حیاط میخواستم یکی دوتا مرغ و خروس بگیرم ولی میخوام که بی سرو صدا باشن. نسبت به سرما و گربه این چیزا که تو شهر هست هم حساس نباشن.
    البته تو حیاط 1 توالت هست که میشه برای شب و یا روزای سرد به عنوان جا ازش استفاده کرد.
    به نظرتون چه نژادی خوبه؟ مرغ و خروس بالغ بگیرم یا جوجه یا نزدیک بلوغ؟ از کجا بگیرم؟ بازار (قزوین) رفتم حیوونی ها رو کرده بودن تو 1 قفس زیر هم!!! به نظرتون میشه از اونجا مرغ و خروس سالم و جوون پیدا کرد یا مرغ مریض و پیر میندازن؟
    کلا از مرغ و خروس سر رشته ای ندارم. هر نکته ای که به نظرتون میرسه بگین.
    خودم از این مرغای مینیاتوری خوشم اومده. تو بازار اینجا داشت میگفت 50. اینا رو میشه تکثیر کرد یا دردسر داره؟
    با تشکر.
    ویرایش توسط aligator : ۱۳۹۲-۰۸-۲۱ در ساعت 19:44 دلیل: اصلاح عنوان
    پسندیده : علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

پاسخ : مرغ و خروس مناسب محیط شهری

به به سلام اقا حسام عزیز...

خوش اومدی داداش....

حسام جان این سوالا در تخصص aligator هستش ولی منم یه چیزایی رو میگم که تو این مدت تجربه کردم....

اول اینکه سعی کن هرچی میخوای بگیری رو یکجا بگیری و جوری نباشه که بعدا بخوای چیزی اضافه کنی چون مریضی میاد و دردسر داره....

من خودم اول بهار رفتم 5 تا جوجحه گرفتم که متاسفانه 4 تاشون خروس از اب درومد و مجبور شدم تعویض کنم که دردسر داشت....به نظرم شما مرغ و خروس جوون بگیر که جنسیتشون مشخص باشه....

واکسن های دوگانشون رو هم همون اول بزن که خیالت راحت باشه....

از اون زینتی ها که همین داش علی خودمون داره و با دستگاه خوب جوجه میگیره ازشون....حالا خودش میاد و این قسمتو بیشتر توضیح میده...

من خودم مرغ و خروس ساده دارم و خداروشکر روزی هم یک دونه تخم مرغ هرکدوم بهم میدن...4 مرغ دارم و یک خروس....

موفق باشی
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,Hamzeh,hesam

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

سلام علی جان.
    داداش کجایی دیگه نیومدی تو اون یکی فروم دلم برات تنگ شده بود.
    خدمت خوش میگذره!!!
    اینجا رو امیر حسین بهم معرفی کرد اومدم اینجا تاپیک پرنده های شما و علی آقا رو خوندم دلم هوایی شد. منم آلوده کردین!! وگرنه منو چه به مرغ و خروس
    حالا این مرغ و خروس شما سر صداشون در چه حده. اینجا همسایه مون داشت هر وقت مرغ میخواست تخم بزاره ما کلی بد بیراه بهش میگفیم!!
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,Hamzeh,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

سلام حسام جان
    به امروزی خوش اومدی.
    سرو صدا که بالاخره نمک این کاره ولی اگه میخوای چه از لحاظ صدای خروس وچه صدای مرغ کم سر وصدا باشن مینیاتوری ها گزینه مناسبی هستند،ولی نژاد تخم گذاری نیستن ونمیتونی ازشون انتظار هر روز تخم گذاری و تخم مرغ های درشت و...رو داشته باشی.در ضمن نسبت به سرما هم به خاطر جسه ضعیف یه خرده حساس تر هستند.
    اگه تجربه اولته پیشنهاد میکنم مرغ ها رو از نژاد بومی بخری ویه خروس پاکوتاه زینتی براشون بگیری،این بهترین حالت برای تجربه اولت هست ویه جورایی سر وصدا رو هم مقداری کمتر میکنه.
    در ضمن،شما برای نگهداری حتمأ باید یه فکری به حال لونه بکنی،چون از ضروریاته،اون دستشویی رو اگه بتونی با چنتا سرامیک روی کاسشو بپوشونی وسطحش رو هم پوشال بریزی دیگه عالی میشه.
    در مورد جوجه یا مرغ خریدن هم بستگی به خودت داره ولی اگه نظر منو میخوای جوجه نزدیک به بلوغ بخر چون الان وقت مناسبی برای خرید مرغ بالغ نیست.
    موفق باشی

با عرض پوزش عنوان تاپیک رو تغییر دادم
    ویرایش توسط aligator : ۱۳۹۲-۰۸-۲۱ در ساعت 19:45
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,Hamzeh,hesam,علی بختیاری
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    سلام حسام جان
    به امروزی خوش اومدی.
    سرو صدا که بالاخره نمک این کاره ولی اگه میخوای چه از لحاظ صدای خروس وچه صدای مرغ کم سر وصدا باشن مینیاتوری ها گزینه مناسبی هستند،ولی نژاد تخم گذاری نیستن ونمیتونی ازشون انتظار هر روز تخم گذاری و تخم مرغ های درشت و...رو داشته باشی.در ضمن نسبت به سرما هم به خاطر جسه ضعیف یه خرده حساس تر هستند.
    اگه تجربه اولته پیشنهاد میکنم مرغ ها رو از نژاد بومی بخری ویه خروس پاکوتاه زینتی براشون بگیری،این بهترین حالت برای تجربه اولت هست ویه جورایی سر وصدا رو هم مقداری کمتر میکنه.
    در ضمن،شما برای نگهداری حتمأ باید یه فکری به حال لونه بکنی،چون از ضروریاته،اون دستشویی رو اگه بتونی با چنتا سرامیک روی کاسشو بپوشونی وسطحش رو هم پوشال بریزی دیگه عالی میشه.
    در مورد جوجه یا مرغ خریدن هم بستگی به خودت داره ولی اگه نظر منو میخوای جوجه نزدیک به بلوغ بخر چون الان وقت مناسبی برای خرید مرغ بالغ نیست.
    موفق باشی

با عرض پوزش عنوان تاپیک رو تغییر دادم
    ممنون علی جان بابت راهنمایی و خوشامدگویی.
    مینیاتوری ها رو میشه راحت تکثیر کرد؟ خودشون رو تخم میخوابن یا دستگاه میخواد؟ حساسیتشون به سرما تا چه حده؟ الان داریم به زمستون نزدیک میشیم. میشه الان تهیه کرد؟ قیمتی که گفتم خوب بود؟
    خروس پا کوتاه کدومه؟ لینکی چیزی؟
    من هم خودم جوجه نزدیک به بلوغ رو ترجیج میدم. تو ماهی بازی همیشه همینطوری خرید میکنم!
    از کچا همچین چیزی تهیه کنم. به نظرتون بگردم از آشنا بگیرم؟( که عمرا تا آشناها کسی اینکاره باشه) از اینترنت بگیرم؟ یا همون بازار خوبه؟
    با تشکر از راهنمایی هات.

یه سوال دیگه: گربه مینیاتوری ها رو اذیت نمیکنه؟ ما ماشالله گربه زیاد داریم اینجا!
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,Hamzeh

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

پاسخ : درخواست مشاوره خرید مرغ و خروس

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
    ممنون علی جان بابت راهنمایی و خوشامدگویی.
    مینیاتوری ها رو میشه راحت تکثیر کرد؟ خودشون رو تخم میخوابن یا دستگاه میخواد؟ حساسیتشون به سرما تا چه حده؟ الان داریم به زمستون نزدیک میشیم. میشه الان تهیه کرد؟ قیمتی که گفتم خوب بود؟
    خروس پا کوتاه کدومه؟ لینکی چیزی؟
    من هم خودم جوجه نزدیک به بلوغ رو ترجیج میدم. تو ماهی بازی همیشه همینطوری خرید میکنم!
    از کچا همچین چیزی تهیه کنم. به نظرتون بگردم از آشنا بگیرم؟( که عمرا تا آشناها کسی اینکاره باشه) از اینترنت بگیرم؟ یا همون بازار خوبه؟
    با تشکر از راهنمایی هات.

یه سوال دیگه: گربه مینیاتوری ها رو اذیت نمیکنه؟ ما ماشالله گربه زیاد داریم اینجا!

تکثرشون از راه طبیعی زیاد جالب نیست،چون اگه بخوای خود مرغ مینیاتوری رو برای3-4تا تخم 19روز بخوابونی و2ماه هم جوجه نگه داره خیلی اذیت میشه،به قول علی بختیاری اندام مرغت خراب میشه
    ولی اگه از دستگاه،مرغ کرچ بومی،کبوتر و...استفاده کنی هیچ مشکلی نداره ومثل بقیه مرغها هست.
    نیازی به خرید اینترنتی ودوست واشنا نیست.اگه از ادم مطمئن خرید کنی خیلی بهتره ولی اگه کسی نیست که بتونی بهش اطمینان کنی هم این 2تا لینک رو که بهت میدم مطالعه کن وطبق معیارها خرید کن،ایشالا مشکلی پیش نیاد.اینجا واینجا
    متأسفانه عکس از خروس پا کوتاه ندارم ولی این اندازشون هست واواز نازک وکوتاهی دارن

مینیاتوری ها مقاومتشون در برابر سرما بستگی داره به محل ونوع محل نگهداری،شما میخوای از قفس وپلاستیک استفاده کنی یا از اون دستشویی که گفتی؟
    نه گربه با مرغ وخروس بالغ درگیر نمیشه

موفق باشی
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,Hamzeh,hesam,علی بختیاری
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

پاسخ : درخواست مشاوره خرید مرغ و خروس

حیاط ما 1 باغچه بزرگ داره. روزا اونجا ولشون کنم شبا هم بزارم تو همون دستشویی.
    راستی اینا زیاد بالا نمیپرن؟ ما بالکن مانند هم داریم که اگه مرغا برن روش ارتفاع دیوار نصف میشه. نپرن برن حیاط همسایه.
    در مورد قیمتشون هم نظر میدی.
    ممنون.
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,علی بختیاری

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع