گفتگو درباره تلفات مولد گوپی بعد از ورود به سالن
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 16
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

گفتگو درباره تلفات مولد گوپی بعد از ورود به سالن

سلام به همه دوستان

این مطلب همیشه ذهن من رو درگیر خودش میکنه که چرا بیشتر افراد وقتی مولدهای گوپی رو وارد سالن میکنن بعضا تلفات زیادی رو متحمل میشن....

از خیلی ها این رو شنیده بودم ولی توی این چند وقت برای چند نفر از دوستان مولد تهیه کردم که بعد از ورود به سالن تعداد زیادیشون تلف میشدن...من فکر میکردم اصول اب به اب کردن رو به خوبی رعایت نمیکنن و برای همین تلفات میدن....اما در همین چند روزه یه سری مولد خیلی خوب به دستم رسید که برای کارگاه کوچیک خودمون بردمشون و با حساسیت خیلی زیاد اب به اب کردم و گوپی ها بسیار سرحال و خوب بودن....اما بعد از 3 روز دقیقا همون چیزی داره دیده میشه که خانوم بخشوری موقع وارد کردن مولد های گوپیشون دیده بودن.....گوپی ها بی حال میشن و دم های بعضی هاشون میریزه و در نهایت هم تلفات.....
    این تانکی که این گوپی ها واردش شده بودن سیکل شده بود و ما نصف ابش رو با اب دستگاه تصفیه خونگی سیقون کردیم تا زیاد هم اب سبک نشه.....

فرد دیگه ای که براش مولد برده بودم و تلفات داده بودن با اب شهر کار میکنن که اول اب رو توی تانکر داخل سالن دخیره میکنن و بعد از رفع کلر و هم دما شدن اب وارد تانک ها میشه ولی ایشون هم با همین مشکل روبرو شدن.....

حالا میخواستم با دوستان فکرامون رو بریزیم روی هم و دلیل این مشکل رو در بیاریم ....چون من در چندین فروم دیگه هم دیدم که این مشکل مطرح شده ولی جوابی براش پیدا نکردن....

حالا نظر خود من.....

این مطلب رو یک بار دیگه هم گفتم و باز هم احتمال میدم که همین قضیه باعث ایجاد مشکل میشه.....

من فکر میکنم چون این گوپی های وارداتی بیشتر در استخر و فضای باز پرور داده میشن با شرایط اکواریوم های ما سازگاری ندارند و به همین دلیل بعد از ورود به تانک دچار اسیب و تلفات میشن....

ممنون از همه
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Rezaei,somijooon

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

پاسخ : گفتو گو درباره تلفات مولد گوپی بعد از ورود به سالن

سلام علی جان
    بنده فکر میکنم شما از گوپی های حوضچه ای خرید میکنید واسه همین خیلی تلفات میده چون اونا تلفات زیادی میدند دلیلشم خودت بهتره میدونی
    نکته ی بعدی اینکه گوپی اب سنگین وقلیایی میخواد نه سبک که خب اینم ی عامله
    ی روشی هست شایدم یکم مسخره باشه
    موقع اب ب اب کردن وجابجایی گوپی وقتی ک ریختیشون توی تانک تا یک هفته ی تانکشون قرص نیترو فرانتوئین اضافه کن
    خیلی جلوی تلفات رو میگیره من بهش اعتقاد نداشتم ولی تست کردم خوب بود
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Rezaei,somijooon,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

خیلی ممنون مسیح جان از توجهت

پس نظر شمام اینه ک اینها چون حوضچه ای هستن اینطور میشن.....ببینیم نظر سایر دوستان چیه....من این مطلب رو سعی میکنم توی سایر فروم ها هم دنبال کنم تا یه مطلب کامل بدست بیاد....

خب به نطرتون اگر در ابتدای ورود دماشون رو زیاد بالا نبریم مثلا بذاریم روی 25 و ابشون رو هم تا یک هفته سیفون نکنیم تا کم کم بشه به شرایط خودمون عادتشون بدیم چطوره؟؟؟

ممنون
    پسندیده : ™@я€z

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    بندر
    شماره عضویت
    421
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    2,031
    پسند گرفته
    1,438
    امتیاز کاربری
    2074

به نظرم اگه بدونیم ماهیایی که خریداری میکنیم قبلا توی چه آب و چه شرایطی بودن و بتونیم همون شرایط رو براشون فراهم کنیم این مشکل حل میشه
    وگرنه نه اون ماهیا دچار بیماری هستند که بخوایم بگیم ماهی مریض خریدیم و نه آبی که خودمون استفاده میکنیم مشکلی داره
    البته من تا زمانی که ماهیهام در قرنطینه بودند به اون صورت تلفات نداشتم و فکر میکنم به خاطر قرص سیپروفلوکساسین بود، ولی به محض خارج شدن از قرنطینه مرگ و میر شروع شد و 80% ماهیهام از بین رفتند
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Rezaei,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

نکته ی اصلی همون تغییرات شرایط ابیه
    من یبار ی استخر رفتم گوپی های نرشم حتی تاسه بند میشدن ب قدری بزرگ بودند ک برای فروش تا4هزار تومن برای هرگوپی قیمت میذاشت دوستم
    ولی خیلی تلفات داشت
    کاری ک من دفعه بعد کردم این بود البته برای اینکه یکم کنجکاو بودم ک این تلفات واس چیه
    دفعه بعد گوپی هارو توی یه دبه 30لیتری ریختم وپر اب کردم
    ی دبه دیگم اب کردم یعنی 60لیتر
    دماهم اونجا 25بود رفتم وریختمشون توی یه تانک باهمون اب بااکسیژن زیاد ودمای 25بافیلترینگ قوی 2تا تاپ فیلتر چون حجم کم بود
    روزی 10درصد سیفون بااب شهرچون سختی اب رو میخواستم بالا نگه دارم
    کم کم شد اب عادی شهر قرص نیترو هم زده بودم
    بعد کم کم دمارو هم بالا بردم اینجوری تلفات تقریبا 1صدم شد
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Rezaei,علی بختیاری

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

خیلی خیلی ممنون

این گوپی ها چند روز توی استخر پرورش که با اب شهر پر میشه بودن بعدش هم 2 روز توی مغازه دوستم بودن 3 روز هم توی کارگاه خودمون....بعد امروز از صبح این مشکل براشون پیش اومده...... این دوستم چون برای سیفون از اب دستگاه تصفیه استفاده میکرده فکر میکنم ابشون خیلی سبک شده و اینها هم به اب سنگین عادت داشتم و اینجوری شدن....

حالا باید ببینم چنتاشون میمونن چون بعیده دیگه همچین گوپی به دستم برسه....

اگر دوستان دلیل دیگه ای رو هم دخیل میدونن و یا اینکه راه حلی برای این مشکل سراغ دارن مطرح کنند....

ممنون
    پسندیده : ™@я€z

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون

این گوپی ها چند روز توی استخر پرورش که با اب شهر پر میشه بودن بعدش هم 2 روز توی مغازه دوستم بودن 3 روز هم توی کارگاه خودمون....بعد امروز از صبح این مشکل براشون پیش اومده...... این دوستم چون برای سیفون از اب دستگاه تصفیه استفاده میکرده فکر میکنم ابشون خیلی سبک شده و اینها هم به اب سنگین عادت داشتم و اینجوری شدن....

حالا باید ببینم چنتاشون میمونن چون بعیده دیگه همچین گوپی به دستم برسه....

اگر دوستان دلیل دیگه ای رو هم دخیل میدونن و یا اینکه راه حلی برای این مشکل سراغ دارن مطرح کنند....

ممنون
    خب داداش شماکه استادی واردی
    میدونی اب توی حوض یااستخر بمونه سختیش هی میره بالاتر عواملی مثل نمک وفضولات هم بازم سختیو میبره بالا
    گوپی هم اب سنگین وقلیایی رو میپسنده ودوستتون داره با ro اب رو جایگزین میکنه که هم سختیش میاد پایین هم اسیدی میشه
    شما هم بااب شهر سیفون کن(البته دپو شده)ویکی دوتا تیکه ازاین مرجان سیرابیا بذارتوتانکشون نتجیه رو ب بچه ها بگو لطفا
    2 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,علی بختیاری

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع