مراحل ساخت گلخانه چوبی ( حمزه ) - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 57
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

پاسخ : مراحل ساخت گلخانه چوبی ( حمزه )

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    برات آرزوی موفقیت دارم حمزه جان

ستونهای فلزی رو حتما ضد زنگ و رنگ غلیظ بزن ؛ با رطوبت شمال اینطوری بشه زود خورده میشن

اگر امکانش رو داری برای مقاومت بیشتر در برابر باد و جلوگیری از لرزش گلخونه دو پایه فلزی وسط رو به هم با یک رابط ( قوتی 4×4 ) جوش بده و بعد به ساختمان مسکونی مهارش کن

برای اتصال پایه های چوبی از چی استفاده میکنی؟ میخ یا پیچ؟
    ممنونم

ضد زنگ و رنگ گرفتم که حتما باید بزنم وگرنه .....

پایه های وسط رو اگه بشه حتما ، فکر خیلی خوبیه ، به ذهنم نرسیده بود ، خیلی تاثیر داره ... ولی اونو به ساختمون نمیشه ولی پایه های چوبی رو تو ذهنم داشتم که به ساختمان مهار کنم یجوری ...

از میخ استفاده شده ، چون خودم مستقیم انجام ندادم و تعداد چوبا زیاد بود نشد از پیچ استفاده کنم ، ولی یه نکته جالب که دیدم و به فکر خودم میتونه تاثیر گذار باشه ، و انجام شده میخ ها به صورت زاویه دار به چوب ها متصل شدن تا به راحتی شل نشن . فکر کنم منظورت بود که پیچ بهتره ...درسته ؟ اگه پیچ بود خیلی خوب میشد ...ولی زمان کار و هزینه خیلی بالا میرفت .....هم که بعضی از قسمت ها به میخ های 10 سانتی نیاز بود .

یجا شنیدم رنگ سبز جلو گیری از افات میکنه که یه لایه روی چوب زده بشه و از طرفی هم همه میگن رنگ سفید باید زده بشه برای نور ....که خودمم قبول دارم . ولی موندم مثلا اگه رنگ سبز درست باشه میشه رنگ سبز رو اول زد بعد روش رنگ سفید ؟ کسی اگه چیزی شنیده بگه ؟
    6 کاربر پسندیده اند: b.pakray,DarKfish,Morteza.g,Nili,sharifi,مارجين
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

آره حمزه جان پيچ خيلى بهتر از ميخ هست
    اگر دريل ديمر دار (دور متغير) يا شارژى داشته باشى اتقاقا با پيچ سر مته ىا حتى پيچهاى چوب يا ام دى اف خيلى کارت راحتتر از ميخ هست

ساختمان بغل زير پايين ترين قسمت صفحه عمودى که زير شيرونى زده شده بايد يک قوطى وجود داشته باشه.
    جوشها رو به اون ميتونى فيکس کنى

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

در مورد پیچ که گذشت ...البته خودم دریل دارم که از این پیچ گوشتی های مخصوص هست که انواع پیچ روش نصب میشه رو بعضی وقتا روی دریل سوار میکنم و پیچ های که سخت بسته میشه رو به این روش میبندم . میله پیچ گوشتی رو از قسمت اصلیش جدا کردم و مث مته تو سه نظام دریل قرار میدم و هر پیچ گوشتی ( چهر سو و یا دو سو با سایز های مختلف که باشه رو روش سوار میکنم ) هنر نزد ایرانیان است و بس . برای نصب پلاستیک که خودم باید دست به کار بشم از این روش استفاده میکنم .

در مورد ساختمان هم باید بررسی کنم ببینم چطور میشه . نشد فکر کنم سر آخر میشه به تخته رو به دیوار محکم کرد و بعد گلخونه رو به اون تخته مهار کرد . باید آخر کاری ببینم شرایط به چه صورت هست . البته اگه اون چیزی که شما گفتی وجود داشته باشه تو این بنا خیلی بهتره .
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

همین طور که تو تصویر مشخصه از چوب 2.5 * 5 استفاده کردم تا پلاستیک روی این چوب ها بیاد و به سمت پایین کشیده بشه و آسیبی بهش وارد نشه که اگه این چول در سر تا سر کار گذاشته نمیشد ، چوب های 5 * 5 که به صورت عرضی قرار داده شده بودن ، گوشه هاش با پلاستیک در ارتباط میبود و لبه هاش باعث پارگی پلاستیک میشد .

مثل همین عمل تو قسمت سقف و تو قسمت هشتی در دو طرف هم خورده تا یه انحنایی به وجود بیاره و باعث خرابی پوشش نشه .

تصویر بالا ...

فلش قرمز گوشه و فلش قرمز وسط بالا

اینا رو هم نصب کردیم . گوشه ها که پلاستیک بهش فیکس میشه و یه چوب افقی تو وسط روی هر قسمت از پایه های آهنی به صورت عرضی قفل شد که گلخونه به صورت عرضی کمتر حرکت داشته باشه .

اینم کف تمام شده گلخونه از بیرون که پلاستیک به این چوب های 2.5 * 5 نصب میشه . البته از داخل یه ردیف بلوک در سرتا سر گلخونه پشت این چوب ها قرا میگیره .

چوب نراد به این شکل روی پایه های آهنی فیکس شده ( تصویر زیر )

روی پایه های کناری هم به این صورت در مرحله ی اول کار کردیم . ( تصویر پایین )

اینم انتهای گلخونه

برای مقاومت طولی بیشتر از این روش استفاده کردم و واقعا نتیجه فوق العاده ای تو استقامت گلخونه داشت .(چوب های اریب )

یه درب هم تو قسمت پشتی گلخونه برای دسترسی بیشتر گذاشتم تا مسیر دور تا دور گلخونه رو دور نزنم .

خب تا اینجا کار نجاری و اسکلت اصلی گلخونه تموم شده و باید دیگه به قسمت داخلی گلخونه ( خاک ، پوشش ، سیستم آبیاری ، و ...... ) برسم

سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

اونجا نيستيم وگرنه يک روز با بچه ها جمع ميشديم و ميآمديم کمک و فورى تموم ميشد
    بهت خسته نباشيد و خدا قوت فقط ميتونم بگم از اين فاصله حمزه جان

به اميد اينکه با ديدن نتيجه تلاش و زحمتت خستگى از تن و روحت بيرون بره

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    اونجا نيستيم وگرنه يک روز با بچه ها جمع ميشديم و ميآمديم کمک و فورى تموم ميشد
    بهت خسته نباشيد و خدا قوت فقط ميتونم بگم از اين فاصله حمزه جان

به اميد اينکه با ديدن نتيجه تلاش و زحمتت خستگى از تن و روحت بيرون بره

واقعل ممنونم . خودمم منتظرم که همچی تموم شه و نتیجه این کارمو ببینم که چی میشه .....

هر چی جلوتر که میرم میبینم که سختی کار هی داره بیشتر میشه و واقعا کار ساده ای نیست و نباید دست کم گرفتش .....یعنی هر کاری به همین صورت هست .
    7 کاربر پسندیده اند: aligator,b.pakray,DarKfish,hesam,mahdi3000,Morteza.g,Rezaei
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

سلام

دیروز رفتم کوره برای سیستم گرمایی خریدم و شیلنگ سیستم قطره ای با اتصالاتشو . سیم مفتول 2.5 گالوانیزه هم گرفتم برای بالای گلخونه که بند ها روش نصب بشن .

تا یکشنبه هم مشعل رو میگیرم . یه نفر رو قراره بیارم ببینه هم لوله کشی آب و گاز رو انجام بده . اگه وسیله لوله کشی داشتم خودم انجام میدادم ولی خب .....

اینم یه کوره ی دو جداره که قسمت داخلیش مشعل نصب میشه و جرارت داخلش میپیچه و بعد حرارت رو منتقل میکنه به قسمت جدار دومی و از جلو توسط فه با فشار به سمت بیرون پرت میکنه . در دو طرف قسمت مشعل در جداری بیرونی دو تا محل برای ورود هوا تعبیه شده که حالت سیرکوله رو به وجود میاره . که تو تصویر اولی مشخص هست .

اینم نمایی که فن روش نصب میشه

فن

رو این قسمت هم مشعل نصب میشه و بالاش هم دودکش جهت خروج گاز هست که از جدار داخلی بیرون زده شده .

شیلنگ سیستم قطره ای

یه فیلتر باید قبل از این شیلنگ ها نصب بشه تا احیانا روسوبات و شن ریزه رو بگیره تا جلوی خروجی سیستم قطره ای گرفته نشه . من از یه فیلتر دیسکی 1/2 1 اینچ استفاده کردم که نسبت به فیاتر های توری فلزی و پلاستیکی خیلی بهتره .

منظور از دیسکی این صفحات قرمز دیسک مانند هست که به راحتی قابل شستشو هستن و حتی ته فیلتر هم یه در پوش تعبیه شده برای خروج گل و لای . هر از چندگاهی فیلتر باید باز بشه و شن ها رو از لا به لای دیسک ها تمیز و شستشو داد .

این تا اینجای کار . طی کمتر از یک هفته ان شالله که مراحل بعدی و تقریبا پایانی کار رو هم قرار میدم و بعد میرم روی قسمت خاک و ساخت پشته .

ویرایش توسط Hamzeh : ۱۳۹۲-۱۰-۱۹ در ساعت 17:20
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع