مراحل ساخت گلخانه چوبی ( حمزه ) - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 57

Threaded View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

13 مراحل ساخت گلخانه چوبی ( حمزه )

سلام

من تصمیم گرفتم که برای تست یه گلخونه ی کوچک راه بندازم که ببینم بازدهی اون چطوری هستش .

اول از همه مساحت گلخونه 160 متر

یعنی طول 28 و عرض 5.80 سانت

تا اینجا قرار بر این شد که از پایه های چوبی در اطراف و از پایه های آهنی ( داربستی سنگین ) در وسط و البته چهار گوشه گلخونه هم آهنی باشه که نصبشون کردم .

4 گوشه گلخانه آهن با ارتفاع 2.5 متر

پایه های کناری دور تا دور چوبی با ارتفاع 2.5

پایه های وسطی با آهن به ارتفاع 3.5 ---لازم به ذکر هست که این ارتفاع ارتفاع تمام شده هست .

برای قرار دادن هر پایه 50 سانت از زمین رو حفر کردم و قطر هر چال حدود 40 سانت که بعد از قرار دادن پایه با ملات سیمان پر شده .....

البته فعلا برای محکم کاری یک دور ملات اولیه رو ریختم که محکم شه و بشه سربتدی اصلی رو انجام داد . بعد از اتمام کار اسکلت بندی باید با ساخت قالب دستی دور هر پایه رو به ارتفاع حدود ..... ( هنوز براش تصمیم نگرفتم ، چون سطح خاک رو باید افزایش بدم ) با ملات سیمان پر کنم تا هم شکیل بشه و هم مقاومتش بیشتر و هم رطوبت خاک بهش نرسه .

حالا من پایه ها رو قرار دادم و برای اتصال پایه ها عمودی به هم باید یک ردیف چوب به صورت افقی در سرتاسر مسیر قرار بدم که جنس این چوب از نراد هست .

برای کنار گلخونه و قرار دادن چوب روی پایه از نراد 6*6.5 استفاده کردم . و برای پایه های آهنی وسط از نراد 10*5 دارم استفاده میکنم .

حالا شروع کار :

البته با تجربه ی خودم میگم

اول از همه 4 ستون اصلی گلخونه و وسط گلخونه باید مشخص بشه . گلخونه ای که دارم درست میکنم منفرد و دو طرفه هست . یعنی شیب در هر دو سمت به صورت مساوی تقسیم شده .

بعد این کار با نخ ابریشم 4 گوشه ی اصلی گلخونه رو به هم وصل میکنین ( یه تیکه چوب که محکم داخل زمین فرو رفته باشه ، برای اتصال نخ ) وسط رو هم به همین صورت در راستای طولی به هم متصل کنید . با این کار تراز زمین رو بدست میارین تا پایه ها تو یه مسیر باشه و بعد از کار و نصب پلاستیک چروک نخوره .

حالا نوبت به این میرسه که محل 4 گوشه و ومحل قرار گرفتن پایه های وسط ( اولی و آخری رو که مشخص کردین حفر کنین و پایه های اصلی رو قرار بدین . پایه ها باید به صورتی در داخل زمین قرار بگیرن که ارتفاع مورد نظر ( برای من 2.5 در کنار و 3.5 در وسط ) به هم نخوره . یعنی بیش از حد داخل زمین نره ، که به بحث شیب زمین مربوط میشه و تراز بودن اون .

بعد از این کار و محکم کردن پایه های 4 گوشه و دو پایه ستون وسطی ( اولی و آخری ) نوبت به تراز سطح بالا میرسه که با توجه به شیب ارتفاع به هم نخوره و برای این کار با نخ ابریشم اول و آخر هر پایه رو به هم متصل میکنیم و نخ رو خوب میکشیم که شل نباشه .

همین کار رو تو قسمت وسط هر پایه برای دقیق تر بودن کار باید انجام داد .

حالا در مورد این شکل بالا تو پست بعدی توضیح میدم ، تا بیشتر مشخص کنم که چه کاری انجام دادم .
    تو پست بعدی عکس از مراحل کار روی زمین رو هم قرار میدم تا بیشتر متوجه بشین .

دوستان هر کس نظری و یا پیشنهادی تا این مرحله و یا برای پبشبرد کار برای مراحل بعدی داره بگه تا منم ازش استفاده کنم . ممنون
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

کلمات کلیدی این موضوع