مراحل ساخت گلخانه چوبی ( حمزه ) - صفحه 8
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 50 تا 56 , از مجموع 57
  1. بالای صفحه | پست شماره : 50

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

پاسخ : مراحل ساخت گلخانه چوبی ( حمزه )

نقل قول نوشته اصلی توسط تیشتر نمایش پست ها
    واقعا آفرین به این همه پشتکار. خودتون همشو ساختید یا کارگر؟؟
    سلام ... این کار رو که به تنهایی نمیشه انجام داد ...ساخت اسکلت و مقداری از لوله کشی توسط اشخاص دیگه انجام شده . مابقی تقریبا توسط خودم .... ممنونم

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

اگه براتون امکانش باشه میتونید تو جوی های کف گلخونه از پوسته بادام استفاده کنید واقعا علف هرزش نسبت به پوشال برنج خیلی کمه.بازم یه خدا قوت اساسی. واقعا معلومه که تا الان خیلی زحمت کشیدید. امیدوارم یه نتیجه اساسی بگیرید
    بین پشته ها به دلیل عدم رسیدن اب و رفت آمد زیاد و برداشت دستی علف دیگه تقریبا علف هرز رو ریشه کن کردم . در واقعا نه از پوست برنج و نه چیزی استفاده کردم ... مهم اطراف و درو تا دور گلخونه هست که اگه جلوی علف هرز گرفته بشه داخل گلخونه کمتر علف هرز میزنه . از راهنماییتون ممنونم

در حال حاضر محصول گوجه رو کشت دادم و به بار هم نشسته
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 51

کاربر سایت
    نام
    clement
    محل اقامت
    گیلان
    شماره عضویت
    2140
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    13
    پسند گرفته
    26
    امتیاز کاربری
    57

واقعاخسته نباشید. یه سوال نوارهای تیپ، توس تیپه؟؟ راضی هستید؟یعنی مشکل پاره شدن نوارهای آبیاری رو نداشتید؟.چون من دیدم از شرکت آزود خریدند بازم پاره میشد.به نظر لوله های قطره چکان دار بهتر ه. هزینه اش بیشتره اما دوام بیشتر داره و از لحاظ فنی ام به نظرم بهتر جواب میده.(یکنواختی پخش آب) بازم میخواستم نظر شما رو بدونم که خودتون دارید کار میکنید.
    6 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,kalantar.yahya,mahdi3000,Morteza.g,مارجين
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 52

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

واقعاخسته نباشید. یه سوال نوارهای تیپ، توس تیپه؟؟ راضی هستید؟یعنی مشکل پاره شدن نوارهای آبیاری رو نداشتید؟.چون من دیدم از شرکت آزود خریدند بازم پاره میشد.به نظر لوله های قطره چکان دار بهتر ه. هزینه اش بیشتره اما دوام بیشتر داره و از لحاظ فنی ام به نظرم بهتر جواب میده.(یکنواختی پخش آب) بازم میخواستم نظر شما رو بدونم که خودتون دارید کار میکنید.
    اسم شرکتشو نمیدونم ولی فکر نمیکنم اینی باشه که میگین باید ببینم ... فعلا که مشکلی ندارم .فقط فاصله بین نازل ها خیلی مهمه که باید دقت بشه ( بسته به مقدار نیاز آبی ) تا به حال که پاره نشده خب لوله ها خیلی خوب هستن ولی فکر کنم بیشتر برا سیستم هیدروپونیک باشه دیگه ؟ یا سیسام های گلدانی ...واسه پشته که هر سال بوته باید جمع اوری بشه و عملیات رو خاک انجام بشه فکر نکنم مناسب باشه ... بیشتر تو گلخونه های مدرن استفاده میشه .... در مجموع با این نوار ها هیچ مشکلی ندارم
    6 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,kalantar.yahya,mahdi3000,Morteza.g,مارجين,تیشتر
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

4. بالای صفحه | پست شماره : 53

کاربر سایت
    نام
    clement
    محل اقامت
    گیلان
    شماره عضویت
    2140
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    13
    پسند گرفته
    26
    امتیاز کاربری
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamzeh نمایش پست ها
    اسم شرکتشو نمیدونم ولی فکر نمیکنم اینی باشه که میگین باید ببینم ... فعلا که مشکلی ندارم .فقط فاصله بین نازل ها خیلی مهمه که باید دقت بشه ( بسته به مقدار نیاز آبی ) تا به حال که پاره نشده خب لوله ها خیلی خوب هستن ولی فکر کنم بیشتر برا سیستم هیدروپونیک باشه دیگه ؟ یا سیسام های گلدانی ...واسه پشته که هر سال بوته باید جمع اوری بشه و عملیات رو خاک انجام بشه فکر نکنم مناسب باشه ... بیشتر تو گلخونه های مدرن استفاده میشه .... در مجموع با این نوار ها هیچ مشکلی ندارم
    بله درست میفرمایید. این لوله ها دوامشون حداقل 3 سالست ولی تیپ رو باید هر سال عوضش کرد.فکر کنم فاصله بین بوته ها روی ردیف هر چی باشه. فاصله قطره چکان ها هم همون مقدار باشه نیاز آبی گیاه رو بهترتامین کنه.واسه خودتون چه جوری بوده؟بله حق باشماست به نظرم گلخانه هایی که نوپا هستند همون تیپ کفایت میکنه فعلا. واسه زهکش گلخونه اتون چیکار کردید؟
    7 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,kalantar.yahya,mahdi3000,Morteza.g,Rezaei,مارجين
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 54

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

بله درست میفرمایید. این لوله ها دوامشون حداقل 3 سالست ولی تیپ رو باید هر سال عوضش کرد.فکر کنم فاصله بین بوته ها روی ردیف هر چی باشه. فاصله قطره چکان ها هم همون مقدار باشه نیاز آبی گیاه رو بهترتامین کنه.واسه خودتون چه جوری بوده؟بله حق باشماست به نظرم گلخانه هایی که نوپا هستند همون تیپ کفایت میکنه فعلا. واسه زهکش گلخونه اتون چیکار کردید؟
    فعلا همین تیپ خوبه و اگه باهاش خوش رفتاری بشه بیشترم میشه ازش کار کشید ....
    فاصله بوته ها که 80 هست ولی اینا فاصلشون 20 -25 هست . فاصله نزدیک زودتر ابیاری رو انجام میده و وقت کمتری گرفته میشه .... البته بستگی به نیاز ابی هم هست .

منظور از زهکش رو که چیکار کردم متوجه نمیشم ... من یه شخم معمولی زدم با عمق 30 سانت و از خاک رودخونه ای استفاده کردم و مخلوطش کردم تا حالت چسبناکی نداشته باشه ...البته خاک زمین خوب بود .

کنظورتون در مورد زهکش میشه بیشتر توضیح بدین که هدفتون دقیقا چیه ؟
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

6. بالای صفحه | پست شماره : 55

کاربر سایت
    نام
    clement
    محل اقامت
    گیلان
    شماره عضویت
    2140
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    13
    پسند گرفته
    26
    امتیاز کاربری
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamzeh نمایش پست ها
    فعلا همین تیپ خوبه و اگه باهاش خوش رفتاری بشه بیشترم میشه ازش کار کشید ....
    فاصله بوته ها که 80 هست ولی اینا فاصلشون 20 -25 هست . فاصله نزدیک زودتر ابیاری رو انجام میده و وقت کمتری گرفته میشه .... البته بستگی به نیاز ابی هم هست .

منظور از زهکش رو که چیکار کردم متوجه نمیشم ... من یه شخم معمولی زدم با عمق 30 سانت و از خاک رودخونه ای استفاده کردم و مخلوطش کردم تا حالت چسبناکی نداشته باشه ...البته خاک زمین خوب بود .

کنظورتون در مورد زهکش میشه بیشتر توضیح بدین که هدفتون دقیقا چیه ؟
    بله اگه فاصله کمتر باشه دبی کمتر هست نسبت به فاصله بیشتر. خداروشکر که شما مشکل پارگی و یا جوندگی نوارها رو نداشتید ایشالا هم که هیچوقت نداشته باشید. مشکلی که من دیدم تو چند تا گلخونه دیدم عملکرد ضعیف زهکش بود. زهکش یعنی اینکه آب اضافی رو از دور ریشه گیاه خارج بشه که بهتر بتونه تنفس کنه و دچار خفگی نشه. اونجا گاهی میدیدم که آب توی جوی ها جمع میشه موقع آبیاری اونم به خاطر بافت خاکش بوده کاملا ماندابی بودنش مشخص بود . البته دوتا رهکش در طرفین گلخونه حفر کرده بودند اما زیاد خوب جواب نمیدادو احتمالا چون شما از خاک رودخونه ای استفاده کردید مشکل ندارید چون اون خاکش یه مقدار سبکه و این مشکل رو حل میکنه. متوجه شدم. ممنون
    5 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,Morteza.g,Rezaei,rohollajalili,مارجين

7. بالای صفحه | پست شماره : 56

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

بله اگه فاصله کمتر باشه دبی کمتر هست نسبت به فاصله بیشتر. خداروشکر که شما مشکل پارگی و یا جوندگی نوارها رو نداشتید ایشالا هم که هیچوقت نداشته باشید. مشکلی که من دیدم تو چند تا گلخونه دیدم عملکرد ضعیف زهکش بود. زهکش یعنی اینکه آب اضافی رو از دور ریشه گیاه خارج بشه که بهتر بتونه تنفس کنه و دچار خفگی نشه. اونجا گاهی میدیدم که آب توی جوی ها جمع میشه موقع آبیاری اونم به خاطر بافت خاکش بوده کاملا ماندابی بودنش مشخص بود . البته دوتا رهکش در طرفین گلخونه حفر کرده بودند اما زیاد خوب جواب نمیدادو احتمالا چون شما از خاک رودخونه ای استفاده کردید مشکل ندارید چون اون خاکش یه مقدار سبکه و این مشکل رو حل میکنه. متوجه شدم. ممنون
    خب مشکل پارگی بستگی به کیفیت و چروکیدگی معمولا به دلیل تسطیح نشدن زمین و مهم تر به نظرم تو رول تیپ ها هست که معمولا آخرای نوار چروکیدگی زیادی وجود داره که از اونا یا نباید استفاده کرد و یا باید زودتر تعویضشون کرد ....
    مغهمو زهکش رو میدونم ، منظورتون از این سوال رو متوجه نشده بودم که به چه دلیل و یا چه مشکلی این سوال رو مطرح کردین .

خب وقتی که هیچ گونه شخمی تو گلخونه نمیزنن و با شیلنگی که از صدتا جا آب میده آبیاری کنن چه انتظاری بیشتری هست ؟؟؟ البته اونجا که میگین رو نمیدونم من که هر جا رفتم همین بساط بود ...

وقتی زمین شخم بخوره و میزان ابیاری هم کنترل بشه با این مشکل بر نمیخوریم . جز مواقعی که سیل بیاد که دیگه برا اون نمیشه کاری کرد در شرایط معمول . ( که اونم روش های خودشو داره )
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,kalantar.yahya,Morteza.g,Rezaei,مارجين,تیشتر
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع