سالاد توپی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: سالاد توپی

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر انجمن بانوان
    نام
    ----------------
    شغل
    --------------
    محل اقامت
    ----------
    شماره عضویت
    1159
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    258
    پسند گرفته
    470
    امتیاز کاربری
    789

سالاد توپی

این سالاد خیلی شیک و خوشگله . سر سفره هم غوغا می کنه . یه غذای سبک برای شام هم محسوب می شه , یه بار امتحان کنید پشیمون نمی شید .

مواد لازم :
    سیب زمینی متوسط : 3 عدد
    کره : 20 گرم
    نمک و فلفل : به میزان لازم
    سس مایونز : 2 ق غ

مواد لازم برای مغز سالاد :
    ژامبون خرد شده : 1 پیمانه
    فلفل دلمه ای خرد شده : 2/1 پیمانه
    خیار شور نگینی : 2/1 پیمانه

مواد لازم برای تزیین روی سالاد :
    کلم سفید - کلم قرمز - جعفری ساطوری شده - هویج
    سس مایونز
    آب لبو - زعفران
    کاهو

طرز تهیه :
    سیب زمینی رو بپزید و بعد رنده کنید و کره رو لای اون بذارید تا با حرارت سیب زمینی آب بشه. بعد نمک و فلفل و سس مایونز رو بهش اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. حالا بذارین 1 ساعت توی یخچال بمونه تا جا بیفته. مخلوط بدست اومده باید یه همچین بافتی داشته باشه.

ژامبون و فلفل دلمه ای و خیارشور رو با هم مخلوط کنید ( می تونید مواد دیگه ای جایگزین کنید مثل نخود فرنگی , هویج , ذرت , قارچ , ... )

حالا از سالادتون به اندازه یه نارنگی برداشته و توی دستتون باز کنید .
    یه مقدار از مواد مغز سالاد رو داخل اون بذارید و مثل کوفته گردش کنید تا مواد لای اون مخفی بشه.

سالاد توپی ها رو توی کلم یا جعفری یا هویج بغلتونید.( هر چقدر کلم و هویج ریزتر باشه شکلش قشنگ تر می شه , من از غذاساز استفاده کردم )

توی ظرفی که می خواید سالادهارو سرو کنید کمی کاهوی خرد شده بریزید بعد سالاد توپی ها رو داخلش بچینید .

برای تزئین روی سالاد از سس مایونز استفاده می شه , برای اینکه ترکیب رنگی قشنگی داشته باشم سه رنگ سس مایونز استفاده کردم : سفید-زرد-صورتی .

برای تهیه رنگ زرد , زعفرون رو با کمی آب جوش ( فقط یه کوچولو آبجوش ) مخلوط می کنم بعد می ریزم داخل سس مایونز ( برای هر رنگ 2 قاشق غذاخوری سس مایونز استفاده کردم البته کمی هم اضافه اومد )

برای تهیه رنگ صورتی , آب لبو رو ( برای طرز تهیه آب لبو به این قسمت مراجعه فرمائید) با سس مایونز مخلوط کردم ( مقدار آب لبو بستگی به غلظت اون داره تقریبا" 2 قاشق غذاخوری برای من کافی بود) .

سس ها رو جداگانه داخل نایلون فریزر بریزید و سر نایلون رو با قیچی کمی ببرید . بعد روی سالاد ها رو به این ترتیب تزئین کنید .

منبع:seemorgh

درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

کلمات کلیدی این موضوع